Volný prášek: jak si vybrat a jak používat

Je známo, že Nefertiti sama aplikovala rýžovou mouku do obličeje a brzy k ní přidala žlutou nebo červenou okr. Většina sexuálních sexů preferuje kompaktní prášek pro obličej. Faktem je, že ne všechny dívky a ženy vědí, jak si vybrat sypký prášek a zejména, jak jej používat.

Složení sypkého prášku a účel jeho použití

Pokud se rozhodnete přejít na tento typ kosmetiky pro obličej, měli byste zjistit některé rysy jeho výběru. Co drobivý prášek je dobrý, pokud budeme mluvit o jeho složení, účinky na kůži a kosmetické funkce, může jen říct profesionální make-up umělce.

V první řadě odborníci kosmetického průmyslu doporučují věnovat pozornost složení sypkého prášku dříve, než se žena stane vlastníkem slepě zvoleného kosmetického přípravku.

Popularita tohoto nástroje je dána především jeho jedinečným složením, které zahrnuje látky jako:

 • kaolin;
 • mastek;
 • uhličitan vápenatý;
 • kolagen.

Při výrobě těchto kosmetických přípravků se používá mnoho dalších pomocných látek. Tyto nástroje mají různé složení, v závislosti najaký typ pleti jsou určeny. Dívky s mastnou pletí by si měly vybrat kosmetiku z oxidu zinečnatého, která kontroluje mazové žlázy. Pro suchou pokožku je nutné používat přípravky, které obsahují zvlhčující prostředky. Majitelé běžného typu pleti mají větší štěstí - na obličej mohou aplikovat naprosto libovolné matovací činidlo.

Dalším důležitým bodem, který byste měli věnovat pozornosti při nákupu, je tón matovací kosmetiky. Jak si vybrat sypký prášek, s ohledem na tón vaší pleti? Tón kosmetického přípravku se může zcela shodovat s tónem pleti, je o něco tmavší nebo světlejší než je. Odborníci dávají užitečné rady: při nákupu kosmetiky můžete dát na zadní straně ruky, pokud není kontrast, můžete bezpečně koupit takový nástroj.

Je-li účelem použití takové kosmetiky odstranit olejovitý lesk a poskytnout pokožce matný efekt, provede se transparentní prášek. Minerální sypký prášek je novinkou kosmetického průmyslu, který si získal velkou popularitu u žen všech věkových kategorií. Nejenže vyrovnává tón pleti a vstřebává tuk, ale také umožňuje pokožce plně „dýchat“.

Jaký drobivý prášek lépe a komu to vyhovuje

Sypký prášek představovaný několika možnostmi:

 • transparentní;
 • s reflexními částicemi;
 • běžné.

Uvidíme, jaký prášek je lepší a komu je vhodnější. TransparentníJe to bílý prášek, když se aplikuje na kůži, nemá žádný účinek, dává mu jen matnost. Kosmetičtí umělci doporučují jej používat majitelé velmi dokonalé pleti s rovnoměrným tónem.

Volný prášek s reflexními částicemi je vynikající volbou pro ženy, které mají kosmetické problémy, jako jsou jemné vrásky, zánět, mírný reliéf, zvětšené póry. To vše může být zamaskováno pomocí takové kosmetiky. Je však vhodný pouze pro večerní líčení, protože drobné třpytky na obličeji během dne jsou zcela irelevantní. Kromě toho, make-up umělci důrazně nedoporučují jeho použití pro mastnou pleť, protože to jen zvyšuje nežádoucí lesk.

Na této fotografii, sypký prášek s reflexními částicemi skrývá v co největší míře všechny vady kůže:

Obyčejný drobivý prášek je jedinou správnou volbou pro ty, kteří chtějí vyrovnat tón pleti, dát mu přirozenost a zároveň dosáhnout matného efektu. Tento make-up dobře sedí na kůži, takže může pokrýt všechny reliéfy.

Přezkum různých typů sypkých prášků ve videu níže:

Pokyny k používání sypkého prášku

Ne všechny ženy mohou používat sypký prášek vhodným způsobem. To je často důvodem pro vytvoření nepřirozeného makeupu nebo absolutního odmítnutípoužívání těchto kosmetických přípravků.

Jak používat drobivý prášek, nezapomeňte znát všechny majitele těchto kosmetických přípravků. Pro vytvoření dokonale stejného tónu a skrytí některých kožních defektů stačí dodržet tento pokyn:

 1. Před vytvořením make-upu aplikujte na obličej hydratační krém nebo korektor. Počkejte, dokud se zcela nevstřebá do kůže, jinak make-up nebude ležet rovnoměrně, ale znatelné skvrny.
 2. Naneste matrici na obličej pomocí práškového potahu nebo štětce a ještě lépe - obojího. Použijte kartáč pro nanesení matovacího prášku na boky obličeje a lícní kosti. S pomocí práškové barvy by měl být make-up aplikován na centrální část obličeje, začínající od čela a pomalu klesající k bradě.
 3. Ne každý chápe, jak správně použít drobivý prášek pomocí obláčku. Na práškový nátěr je nutné shromáždit sypký prášek a lehce ho aplikovat na obličej. Zvláštní pozornost je třeba věnovat centrální části obličeje, zejména majitelům mastné pleti, protože tato oblast se vyznačuje zvýšenými mazovými žlázami.
Je známo, že pomocí tohoto kosmetického přípravku lze vizuálně korigovat tvar a proporce obličeje. Jak používat sypký prášek pro tyto účely? Pokud chcete mírně změnit tvar obličeje, použijte prášek různých odstínů. Použijte světlejší tón kosmetiky na oblasti, které chcete zvýraznit, a tmavý, který chcete skrýt.

Tipy, jak otevřít sypký prášek

Dalším bodem, který je třeba vzít v úvahu i při používání tohoto nástroje, je správné otevření pouzdra na prášek. Pokud nevíte, jak otevřít sypký prášek, pomůže vám odborné poradenství:

 • odstraňte víčko z kosmetiky, zatímco nádobu přidržte ve vodorovné poloze;
 • sypký prášek musí být otočen na kartáč tak, aby vyléval malými otvory;
 • existuje jiný způsob: aby nedošlo k převrácení nádoby, můžete víko odstranit s otvory a jednoduše ponořit kartáč nebo práškový potah do prášku, zbavit přebytečného materiálu a aplikovat na kůži.

Make-up umělci sdílet jedno tajemství dokonalý make-up: pokud použijete trochu prášku na rty a víčka, rtěnka a stín bude tvořit tak hladce, jak je to možné a trvat dlouho. Aplikujte na řasy, pak se bude jevit silnější a delší.

Všechna pravidla a doporučení pro používání sypkého prášku v tomto videu: