Typy zlatého náhrdelníku

Dávají obrazu reprezentativní, elegantní, světský lesk a eleganci. To platí zejména pro zlaté doplňky. O tom, co jsou a kdo je vhodný, popsaný níže.

Nepostradatelným atributem módní dívky navštěvující slavnostní události je zlatý náhrdelník. Dnes, značkové obchody nabízejí tak širokou škálu krásných věcí, které mezi nimi naprosto každá mladá dáma může najít optimální, "jeho" možnost.

Jak si vybrat ženský náhrdelník ze zlata

Klenotníci rozlišují tyto běžné druhy šperků:

Obojky - široký, zploštělý výrobek o délce asi 35 cm, těsně přiléhá kolem krku (jako límec).

Slívač - ozdoba dlouhá asi 40 cm, dobře zakrývá krk, leží na samém základu.

"Princezna" - věc od velikosti 42 do 48 cm, která spadá pod klíční kosti. Přijatelná volba pro kancelářské vybavení a pro stranu.

Riviéra - v takovém náhrdelníku z bílého (nebo žlutého) zlata jsou všechny jednotlivé prvky spojeny tak, že vytvářejí vzhled jejich koalescence a „vypouštění“ přes kůži.

Fermoire - zdeHlavní důraz je kladen na sponu.To, zpravidla, se nachází v přední části, a je často prováděna ve formě velkého kamene.

Sklad - tento druh příslušenství připomíná druhou odrůdu.Charakteristickým rysem je dlouhé zavěšení visící dolů (na hrudi). ​​

Plastron - výrobek vypadá jako hrudník.Vyznačuje se masivností, nastavitelnou délkou.

Správným výběrem ženského náhrdelníku ze zlata můžete vizuálně opravit mnohé „nuance“ vašeho vzhledu.To je například nedostatečné nebo příliš výrazné parametry krku, hrudníku a dokonce i do určité míry růstu.

Svěží dámy s kulatým obličejem se doporučuje koupit prodloužené doplňky, které vizuálně "natáhnout" siluetu.Je žádoucí, aby se miniaturní, těsně přiléhající prvky (podobně jako u tlumivek nebo kollarů), které mají horizontální vzor, ​​upustily, aby tvar dále expandoval.

Pro ženy s malými rysy obličeje a krátkým vzrůstem jsou vhodné krátké bílé zlaté náhrdelníky - na obrázku níže je uveden vhodný příklad:

Dobrý, pokud ozdoba nemá příliš znatelnou centrální složku, jinak to ještě více vizuálně sníží výšku celého těla.Pokud má dívka dlouhý krk a úzkou tvář, měla by upřednostňovat náhrdelníky.

Modely náhrdelníku ze zlata bez kamenů

Milovníci minimalismu, jako jsou šperky vyrobené ze stejného materiálu - bez dodatečných dekorativních prvků nebo ředění.Náhrdelník ze zlata bez kamenů příznivě zdůrazní krásu jeho majitele. Kromě toho to bude výhodnější varianta než podobná s kameny (je obvyklé používat drahokamy a polodrahokamy pro originální výrobky a jejich ceny, jak je dobře známo, se nerozlišují loajalitou).

Výrobci používají bílou nebo žlutou slitinu. Různé modely zlatých náhrdelníků jsou uvedeny na fotografii níže:

Modely se mezi sebou liší stylem, masivností, počtem kudrlinek atd. Z estetického hlediska je na prvním místě ornament a velikost (váha) šperků vyrobených výhradně ze zlata. Dnes, šperky produkty jsou vyrobeny v nejodvážnější, kreativní techniky. Při výběru ornamentu je třeba vzít v úvahu barevný typ vašeho vzhledu, barevné znaky oděvů, s nimiž chcete šperk kombinovat.

Náhrdelníky z bílého a žlutého zlata s diamanty a perlami

Náhrdelník ze zlata s kameny je velmi oblíbený mezi krásnou polovinou lidstva. Toto je racionální rozhodnutí pro slavnostní večer, který vám umožní věřit v sebe a vypadat jako královna oslav.

Ozdobte šperky výrobky s různými druhy kamenů, ale nejvyhledávanější jsou tyto šperky:

  • Zlatý náhrdelník s diamanty - fazetované, vysoce kvalitní leštěné diamanty. Tímto speciálním tvarem tento vysoce pevný materiál jiskří,se třpytí se všemi barvami duhy. Náklady na drahokamy jsou však vysoké, což je jejich jedinou nevýhodou. V klenotnictví, oba velké diamanty a malé částečky jsou používány. Diamanty se zbavují pochybností, úzkosti, podezíravosti, duchovní, fyzické síly.

Dámský diamantový náhrdelník ve zlatě na prezentované fotografii vypadá o nic méně atraktivní než ve skutečnosti:

  • Náhrdelník s perlami ze zlata - tuhý přírodní tvar zaobleného nebo neurčitého tvaru. Perly se získávají z mušlí jednotlivých plemen měkkýšů žijících v moři nebo v řece. Tyto minerály jsou považovány za vzácné, úspěšně zdůrazňují eleganci zlaté věci, jsou bílé (narůžovělé, mléčně odstín) nebo černé. Ve starověku, ženy nosily roztomilé perlové perly zachovat mládí a krásu, chránit před cizoložstvím, obnovit zdraví vnitřních orgánů.

Náhrdelníky ze zlata s jinými kameny: topaz, granáty a safíry

Náhrdelníky se zlatými topazes- s polodrahokamy z kategorie ostrovních křemičitanů hliníku. Rozsah barev topazu se značně liší - od hnědé po světle modrou, růžovou, oranžovou (načervenalé). Ale nejčastěji bezbarvý topaz. Příležitostně lze pozorovat polychromii, když je v jednom krystalu kombinováno několik kontrastních barev. Naši předkové věřili, že topaz chrání před zlými očima a poškozením, hojí seduševní nemoci, uklidňuje, zmírňuje strach, obnovuje práci žaludku, jater.

Náhrdelník se zlatým granátem- ušlechtilý minerál, který pokrývá téměř celé spektrum duhy v barvě (s výjimkou modrého tónu). Tam jsou kameny bohaté červené, zelené, hnědé nebo třešňové, oranžové a jiné odstíny. Náhrdelník se zlatými granáty (stejně jako diamantem) se leskne a třpytí. V některých zemích ji nosí nesezdané dívky, aby přilákaly ženské štěstí, aby našli spolehlivého, milujícího manžela.

Náhrdelník ze zlata se safíry- cenné, tradičně modré (modré) minerály nejvyšší třídy. Přírodní formace jsou velmi vzácné, drahé. Kvalita safírů je dána dvěma páry kritérií - čistotou (průhledností), barvou, řezem, hmotností. Tento kámen posiluje ducha, svědčí o morálním vzestupu majitele. V dávných dobách se věřilo, že léčí srdeční onemocnění.

Zlatá slitina v kombinaci s drahými minerály je vynikajícím základem pro tvorbu šperkových mistrovských děl. Materiály kladou důraz na vzájemné kouzlo, proto vždy existuje poptávka po modelech z nich vyrobených.

Bílý zlatý náhrdelník s diamanty nebo jinými kameny - dar hodný skutečné princezny. Neméně potěšení způsobí dívce a jen zlatý náhrdelník. To je skvělý nápad na dárek, pokud chce pán milého překvapit nebo nabídnout svému vyvolenému.