Sociální typy vztahů mezi mužem a ženou

Vztah mezi mužem a ženou není zdaleka dokonalý.A je opravdu nutné, aby mír a klidná vláda mezi milujícími lidmi?Taková unie, jak ukázala četná pozorování, je odsouzena k rychlé závislosti.Je pravda, že druhý extrém neznamená pro manželství nic dobrého.Quarelels a nedorozumění mezi muži a ženami s neslučitelným společenským chováním dříve nebo později vyčerpají manželství, a to doslovně “praskliny ve švech.” \ T

Eva Veselnitskaya věnovala mnoho let svého života studiu duchovního světa člověka.V knize Žena ve světě mužů píše o trvalém tématu vztahu mezi mužem a ženou.

Psychologové rozlišují čtyři formy socializace mužů a žen, čímž vytvářejí dominantní model chování ve společnosti po celý život nebo v určitém období života.

Sociální typy žen a mužů jsou následující: hosteska, válečník, cena a múza (pro ženy);majitel, bojovník, dar a dobrodruh (pro zástupce silnějšího pohlaví).

Vztahy pohlaví v rodině v závislosti na typech mužů a žen

Když mluvíme o vztahu mezi pohlavími, nezapomeňte: muži a ženy ne vždy hrají své sociální role po celý život, někdy se může změnit jejich sociální chování..

Žena Paní. To neznamená, že bude hospodyňkou, i když dům bude místem aplikace jejích sil.A s vědomím toho, že se bude snažit otočit jakékoli místo, kde je již dlouho, dokonce i pracovní, do malého domku.Vnímání celého území,který je ve sféře svého vlivu jako celku, za který je zodpovědný, je zahrnut do okruhu jeho povinností. Reverzní strana medaile je nekonečná, na jedné straně výčitky, že nikdo nepomáhá řídit ekonomiku, a na druhé straně jakýkoliv pokus o pomoc je přijímán jako agrese, zásah na hranicích jejího světa.

Žena bojovnice.Je velmi společensky aktivní. Ženy tohoto psychologického typu obvykle nemají sklon k práci v domácnosti. Dům válečníka je často jako výkop nebo přístřeší, kde můžete po těžkých sociálních bitvách odpočívat. Ne nutně, že tento dům bude špinavý. Bude tam uklizeno, ale samotný zvuk takového domu bude studený, protože hlavním místem, kde je tento kreativní nápad ženy realizován, je „bojiště“. A Bůh nedovol, jestli se její dům stane bojištěm. Není příjemné žít v domě s ženskou bojovnicí, která nemá jiný způsob sebevyjádření, s výjimkou vítězství nad vlastní domácností. Takové ženy pracují dobře ve veřejných organizacích. Jsou kreativní a najdou nejrůznější způsoby, jak pomoci ostatním. A pokud zároveň nezapomínají, že jsou to ženy, které používají k zpěvu a zpěvu kouzla, a rysy ženského typu myšlení a vzhledu a znalosti o tom, jak k dané osobě přistupovat v dané situaci, jsou tyto ženy na svém místě. Ale přirozeně mají vždy problémy s mužskou částí světa. Žena Warrior porazila muže, samozřejmě, odejde. Potřebuje jít dál. Začali jsme spolu, byly takové plánymyšlenky ...

Vztah mezi mužem Warriorem a ženou Warriorje situace, kdy domácnost, dům je výkop, jehož uspořádání není nutné.Jsou to lidé, kteří se scházejí na základě společné myšlenky.Farma může být ponechána na prarodiče - a postoupit do bitvy.Pokud mají různé sféry bitev, pak spolu běží, odpočívají, sdílejí zprávy o svých úspěších a jdou dál.Každý dostane plus na úspěchy druhého.

Woman-Prize. Tyto ženy, když se objevují ve společnosti, vyvolávají určitý postoj, hodnocení toho, co je za nimi.Šikovně reprezentují svou rodinu, práci, instituci, svou zemi - cokoliv.Nejvíce - a je to možné.Jsou vždy trochu nad zemí.Taková žena ve vztazích s muži nikdy neprokazuje činnost, očekává, že bude dobyt.Tyto ženy vždy vytvářejí situaci nějakého druhu konkurence kolem sebe.Není nám vždy jasné: zdá se, že v ní není nic takového, a kolem mužů, kteří se točí, a nikomu se jí nehodí.Jedinou otázkou je úroveň ceny.Stává se to soutěž yardů a někdy olympijský.

Ve vztahu mezi ženskou paní a ženoujsou největší problémy, mají akutní sociální konflikt.Paní chování ženy-Prize se jeví jako frivolní, nespolehlivé.Například: hosté musí přijít brzy - hosteska je ve spěchu, aby jí dům v pořádku, a cena nejprve a především sama.No, jestli je to matka s dcerou nebo sestrou, a pokud je matka ze zákona s dcerou v právu?Pak zkuste přidat, ne dělit: Cena otevírá dveře hostům a vezme je, dokud není paní připravena. Každá z těchto žen má své vlastní úkoly. Jedno - krmivo. Další - k překvapení, alespoň se stejnými exotickými pokrmy. Všechno může být změněno na plus, bude to touha.

Woman-Muse.Velmi vzácná a velmi obtížná metoda sebevyjádření. Protože žena, která se do tohoto světa vejde, odsuzuje sebe samu za toto období, zatímco ona se tak naplňuje. Vdaná žena, která má být múza, je velmi obtížná. Musí to být svobodné a sociálně, a uvnitř sebe, to je poněkud nepolapitelný ... Takový člověk se objevil, řekl něco - muži okamžitě "Aaaah!" Odešla a vydechla. A nikdo neví, kdy přijde a kde zmizí. Jedná se o druh kvasinek. A s potápějícím se srdcem se setkáváme s takovými kamarádkami a stěží je necháváme v našem domě. Muži v jejich přítomnosti jsou naprosto nekontrolovatelní a náhle začínají „propouštět peří“. A jiné ženy mají okamžitě srovnání se sebou, stojí u kamen nebo v koupelně u pánve s ložním prádlem, a toto srovnání je trochu dráždí.

Psychologické problémy vztahu mezi mužem a ženou různých typů

Hostitelský mužje podobný svým projevům vůči Paní. Svaz hostitelů a hostesek lze nazvat "můj domov je moje pevnost." Obvykle mají v domě spoustu hostů, někdo tráví noc, všichni jsou vítáni, všichni jsou vítáni. Někdy se však hospodyně promění v strnulost, hromadění a existenci pro sebe a celý svět je vnímánjako nepřítel, který chce zničit svou pevnost.

Typ vztahu mezi ženskou bojovnicí a mužskou hostitelkouje mnohými považován za nesprávný: žena se aktivně podílí na sociálních otázkách a muž pokrývá záda. Naše společnost považuje podobnou rovnováhu moci za žádnou prestiž - „co budou lidé říkat?“ A pak se on, který by rád a důmyslně pracoval s domem, domácností, snaží nějak dosáhnout kariéry a bojuje na území svého vlastního bytu. A oba jsou nešťastní, protože po celou dobu nedělají, co chtějí. Jediný způsob, jak se z toho dostat, je odolávat tlaku společnosti.

Psychologie vztahu mezi mužem Hostem a Cenou ženyje založena na skutečnosti, že manžel tuto ženu považuje za největší klenot ve svém domě. Pokud Šéf získal souhlas Ceny, pak by měla mít na paměti, že farma může růst, a kdyby to byla cena na úrovni malé farmy, pak hrozí, že přestane být na úrovni království. Může se to stát opačně. On vyhrál cenu, a farma šla k ničemu. A neudělá nic, aby obnovila - stačí najít další případ této ceny.

Vztah mezi mužem Hostem a samicí Musev rodině je jedním z nejzranitelnějších. Je možné spojení Muse a Mistra? Pokud je Muse obecně schopna nějakého svazku, pak s největší pravděpodobností to bude milovaná: objevila se, udělala radost, vlevo - vše bez jakýchkoliv povinností. To je obtížná volba pro oba, ale možná.

Mužský válečník.To je nějaký sociální ideál. Žij s tímčlověk je prestižní, ale je důležité, o co bojuje. Vítězný bojovník je jedna věc, co když je poražený válečník? Ženy jsou nemilosrdné, zejména poražené. Krásné lidské odbory se často zhroutily kvůli tomu, že společnost stigmatizovala muže: „Jste poražený!“ Ženská hosteska bude jednat méně často, protože lituje, utěšuje a uklidňuje je v cestě její realizace. Zdá se, že takové spojení je ve společnosti nejsprávnější: je ve válce, udržuje si v domě pohodlí a klid.

Muž-dar.Velmi často se ženy mýlí s přítomností člověka. Je duší všech společností, ví, jak se bavit. Samozřejmě, že ženy kolem takového muže se tak stočily (jako muži kolem ženy - cena). A ten, kdo toho dosáhl, přivede tento dar do domu a ukáže se, že má mimo dům kreativitu. A ona říká: „Takže, než se vzali, byl tak veselý, zpíval všechny písně a teď se nudí doma, nechce nic dělat…“ Kde je cesta ven? Tam je cesta ven: nemůžete vzít člověka z jeho místa maximální kreativity. Nebude se bavit celý život. Hrát tuto možnost, něco se změní, a osoba bude provedena jako mistr nebo jako bojovník, ale to vyžaduje čas, trpělivost a pomoc. Takový psychologický typ mužů nedělá kariéru pronikavým způsobem, ale zvyšuje vlastní cenu.

Problémy ve vztahu mezi mužským darem a ženskou cenoupatří k nejnaléhavějším. Pár Dárky a Prize vypadá velmi krásně. Děsivý pár. Jediná škoda je, že tyto páry se rychle rozpadají, protože nemají pod nohama nic. Obavznášet se nad zemí.

Psychologické vztahy mezi ženskými mistryněmi mužůjsou harmoničtější. Paní dárek bude kvést, jiskru a vůni. Opět platí, že pokud jeho hodnota bude odpovídat au pair. Samozřejmě je velmi obtížné požadovat od takových mužů, aby vykonávali ekonomické funkce. Oni jsou dokonce často naštvaní jestliže oni jsou kresleni do domácích prací.

Typy vztahů mezi Dárkovým člověkem a Bojovnicíjsou nestabilní. Dárek s ženským bojovníkem je velmi jednoduchý: vyhrál a pokračoval. A pokud je po chvíli stále nejdražší z těch, pro které bojuje, pak je vše v pořádku. A když se najednou na obzoru objeví něco významnějšího, muž musí okamžitě zvýšit svou hodnotu nebo být připraven změnit ruce. Tento typ člověka často přechází z ruky na ruku bezbolestně.

Vztah mezi člověkem a ženouv manželství není obecně možný.

Mužský dobrodruhje typem člověka, který málokdy přichází v úvahu. Teď je v lese, občas navštěvuje své příbuzné, pak skáká po polích na koni, pak na štítu, nyní pod štítem, nyní s růžemi, nyní s ranami, a pokaždé, když je neznámý, když se znovu objeví.

Hosteska čeká na dobrodruha , dívá se z okna: jde to? A stejně jako pravá milenka bude vždy připravena na setkání.

Vztah mezi mužským dobrodruhem a ženskou bojovnicív rodině je krátkodobý a připomíná společné bitvy, protože nemají žádné společné sociální myšlenky.

VztahyMúzy a dobrodruh- jako ve filmu "Bluff": nějaký superbright flash, super láska tři dny! To je krásné a tři dny jsou taky hodně.

Mužští dobrodruzi jsou tak málo jako ženy se socializací Muse. I když jsou muži stále více, protože společnost podporuje povolání jako hledající, tester. Trestní svět je také plný dobrodruhů. To jsou zločinci, které vidíme v amerických filmech a kteří jsou trochu ohromeni.

Psychologické typy mužů a žen po celý život ve větším či menším rozsahu se projevují ve všech variantách. Pokud tedy zkontrolujete všechny tyto formuláře na sobě, pak někteří z vás snadno najdou zápas pro sebe, zatímco jiní si budou myslet: „Ne, líbí se mi to a to ...“ No, to je obzvláště dobré pro ženu. Víte, jak těžké je potěšit muže, hádat, co chce. Ale pro to musíte být nejvíce plast, ne dodržovat pouze jednu roli. Rozšiřte svůj rozsah. Jsme tekutí, jsme voda. Víte, jak hrozná je stojatá voda? To je stáří. Jakmile jsme upevněni na něco, jeden způsob chování, úzká škála reakcí, psychologicky jsme staré ženy bez ohledu na pleť, počet vrásek a stáří v cestovním pase.