Věda fyziognomie: jak číst osobu na rysy obličeje

Lidé, kteří ovládají fyziognomii (čtení tváří), mohou o člověku hodně říci. Chcete-li to provést, podívejte se pozorně a porovnejte fakta s dostupnými znalostmi. Pro ty, kteří vědí, jak číst člověka v obličeji, mnoho projevů povahy účastníka nebude neočekávané, protože rysy nejčastěji hovoří samy za sebe. Mít dovednosti v této oblasti je téměř vždy možné předvídat, jak se bude chovat ten, se kterým jste přišli.

Tajemství tváře: podstata japonské fyziognomie

Fyziognomie jako věda tváře se vyvinula ve starověku. Starověká Čína je považována za místo narození východní fyziognomie. Na Západě se toto umění stalo rozšířeným ve starověkém Řecku, ale na východěfyziognomie se liší od západu.

V průběhu času čínští fyziognomisté vyvinuli umění čtení ve tváři, vytvořili speciální pojednání, která byla rozeslána po zemích Východu. Byli přivezeni do Japonska. A i když nelze říci, že v naší době v Japonsku jsou naprosto závislí na fyziognomii, jeho vliv lze vysledovat v malbě, v produkci masek, v divadle av různých sférách komunikace. Jaká je podstata japonské metody a jak můžete číst charakter člověka pomocí fyziognomie obličeje?

Před čtením rysů obličeje, pro větší pohodlí, Japonci podmíněně rozdělují obličej osoby na vodorovné čáry do tří zón: horní, střední a dolní.

Jak je vidět na fotografii, fyziognomie tváře v horní zóně je převážně přední část, která živě odráží celý život člověka:

V této zóně se získávají informace po dobu života od 15 do 30 let a také v extrémním stáří.

Dokonalé čelo (správný tvar a zdravá barva pleti) označuje vynikající stav těla a ducha.

Střední zóna (od obočí až po špičku nosu) odráží roky života od 35 do 50 let. Harmonická rovnováha této zóny indikuje uspořádanost psychiky. Dolní oblast (horní ret, čelist, ústa, brada) poskytuje informace o období života od 51 do 77 let a stáří. Správné formy této zóny indikují vyvážený charakter.

Fyziognomie rysů obličeje v Japonsku je založena na dekódování jasně označených pozic. Každá z těchto pozic se vztahuje ke specifickému věku aspojené se specifickými rysy chování.

Existuje několik škol fyziognomie obličeje, které určují charakter osoby a každá z nich je založena na vlastním systému pozic (od 99 do 130). Interpretace obsahu těchto pozic, a zejména jejich kombinací, je poměrně komplikovaným postupem.

S cílem naučit se tajemství osoby používající metodu fyziognomie lze závěry o povaze osoby a kvalitě její osobnosti učinit až po prozkoumání všech pozic. Navíc se bere v úvahu stav pěti životně důležitých rysů: obočí, oči, nos, ústa, uši. Příznivým znakem je vyváženost těchto vlastností (proporcionalita, barva, čistota pleti atd.). Japonská fyziognomie tváře naznačuje, že kdyby všech pět těchto rysů bylo vytvořeno bez vad, pak je život člověka s takovými rysy podobný plnému toku řeky. Vady na tváři člověka naznačují prasknutí jeho charakteru.

Dále se naučíte číst obličej osoby pomocí fyziognomie a jaké závěry lze vyvodit z charakteru osoby.

Fyziognomie obličeje: co obočí znamená

Obzvláště důležité je obočí ve fyziognomii obličeje. Ideální jsou široké dlouhé obočí. Proporcionalita obočí (tvar, barva, tloušťka) je známkou rovnováhy emocí, mysli a charakteru.

Tvrdé ostré obočí ukazují opak. Podle fyziognomistů obočí odráží vztah s bezprostředním prostředím. Příjemný tvar obočí naznačuje, že se jejich majitel dostane spolu s ostatními.

Dalšíněkolik příkladů fyziognomie obličeje na obočí. Když na konci konce vzrostou tlusté obočí, pak říkají, že je to znamení velkorysosti a odvahy. Takový člověk je považován za narozeného pro úspěch. Snížení vnějších konců obočí naznačuje plachost. Když se struktura a barva těchto obočí zdají bez života, předpokládá se, že se jedná o vyčerpání vnitřní energie.

Pokud má člověk rovné a dlouhé obočí a navíc se objevují na pozadí příjemné barvy pleti, může být považován za intelektuála. Žena s takovým obočím je považována za flirt a můžete od ní očekávat nějaké triky. Krátké obočí označuje pošetilou povahu majitele.

Tlusté a naježené obočí znamená, že jsou vlastněny osobou s „ďábelským“ druhem, tvrdohlavým, tvrdohlavým a nekompromisním.

Silné, těžké, spojující obočí ukazují neodolatelnou touhu po nadvládě. Žena s takovým obočím má silný charakter, není vhodná pro tradiční roli ženy v domácnosti.

Vysoce umístěné obočí - znamení oddanosti. Obočí sedí velmi nízko - důkaz opaku.

Fyziognomie tváře: jak číst osobu v očích

A jak číst postavu v obličeji, vypadajícího muže v oku? Dlouho, protože oči považovaly za "okna duše". Oči vždy určovaly stav a zkušenosti lidí. Předpokládá se, že člověk s krásnými, přitažlivými očima má zdraví, vůli, inteligenci, temperament. Takové oči vyzařují světlo a teplo, jsou po staletí dobře chráněny, majíexpresivní iris. Odchylky jsou znakem vad charakteru a inteligence.

Velké oči jsou obvykle známkou citlivé duše, často odvážné a dokonce vedoucí k vedení. Oči malých rozměrů často patří k uzavřeným, někdy spokojeným a tvrdohlavým lidem. Tito lidé jsou často překvapivě konzistentní. Velká duhovka je známkou měkkosti a klidu, malé - nerovnováhy vnitřních procesů, která nepříznivě ovlivňuje vztahy s ostatními. Barva duhovky indikuje přítomnost nebo nepřítomnost vitality: černá, hnědá a zelená - energie; modrá - citlivost; světle hnědá je plachost.

Fyziognomie tváře očí bere v úvahu jejich přistání. Pokud jsou obě oči na stejné vodorovné linii - příznivé znamení. Oči se svažovaly: muži - odhodlání; pro ženy - nerozumné. Je-li horní víčko mírně pubertální, je to znamení zralosti; silné snížení horního víčka u mužů znamená vyčerpání energie. Nepříjemná barva sníženého očního víčka indikuje fyziologické abnormality. Oteklé spodní víčko je známkou turbulentního života; příliš klesající spodní víčko - důkaz nedostatku kontrolních jednotek. Oteklá oční víčka (horní a dolní) - únava ze života. Pokud jsou vnější rohy očí pohřbeny v síti vrásek, je to znamení vhledu.

Například v Japonsku se rozlišuje až 40 druhů očí. Všechny jsou identifikovány očima zvířat. Charakteristiky chování každého z nichzvířatům, připisovaným držitelům příslušného typu očí.

Velké, jasné oči s očima - to jsou dračí oči. Tyto oči mají člověka, který má moc. Podlouhlý tvar očí s klenutými křivkami nahoru - oči sfingy - v rafinované povaze. Velké oči s četnými záhyby očních víček - oči lva - jsou obdařeny vůdci. Mezi slony patří úzké, protáhlé oči s dvojitým, trojitým očním víčkem. Jsou zpravidla charakteristické pro obézní lidi, mají klidný charakter. Kulatý, nažloutlý lesk - oči tygra; úzké malé oči s černou a žlutou duhovkou - oči ovcí; oči s trojúhelníkovým řezem a ochablými víčky - oči koně; oči se zlomeninou horního víčka a matnou duhovkou - oči kanců; oči s nadměrně velkými duhovkami - vlčí oči.

Než si přečtete obličej, nezapomeňte, že při posuzování přírody a osudů lidí zaujímají oči ústřední místo. Úvahy o fyziognomii doporučují číst na tváři začít s očima. Je však třeba mít na paměti, že nejspolehlivější informace lze číst z očí osoby, která je již více než 40 let, to znamená, že se všechny známky již usadily.

Zde si můžete prohlédnout fotografie příkladů fyziognomie lidské tváře v očích:

Co znamená barva lidského oka?

Zelené oči jsou oči něhy, věrných a důvěryhodných lidí (což platí zejména pro ženy). Zároveň jsou to oči lidí, kteří potřebují lásku.

Tmavá barva-kary znamená, že to znamenáčlověk jedná hlavně spontánně (pod vlivem smyslů).Takoví lidé zcela nevědí, co chtějí, zejména v lásce.

Šedé očijsou očima lidí, kteří rychle reagují na změny v životním prostředí a překonávají jakékoli obtíže.To jsou oči zvědavých lidí, které mohou snadno oklamat, když chtějí.

Hazelovy oči- oči lidí, kteří poslouchají více důvodů než pocitů.Obvykle světle hnědé oči patří k silným osobnostem.Za krutým vzhledem se však často skrývá jemná, citlivá povaha a velká srdečnost.

Modré oči jsou klamné, často chtějí najít sny a naivitu.Ale ve skutečnosti je opak pravdou: jsou to oči lidí, kteří neustále sledují cíl a spoléhají se více na rozum než na intuici.V lásce se však takové oči přitahují k sobě a nelze na ně zapomenout.

Černé oči znamenají, že člověk má vášnivý temperament.Často tyto oči patří spíše nervózním lidem.Velí, ale bez hrubosti.Pokud něco chtějí, nic jim nezastaví, jsou připraveni na cokoliv ve jménu ochrany svého štěstí nebo své lásky.

Jak číst znak v obličeji: jaký tvar očí znamená

Kulatý tvar očí znamená, že osoba má horkou povahu, ale není dlouhotrvající.Za všech okolností neexistují žádné okrouhlé oči v pomstychtivých lidech.

A pokud jsou kulaté oči široce otevřené, znamená to, že charakter a upřímnost jsou impulzivní.

Prodloužené mandlovité očivzhůru obrácené (zvednuté) hroty nahoru dávají nějakou krutost. Takže, v každém případě, za starých časů. V dnešní době se snadno připouští, že takové oči svědčí o jemnosti duše, lásky a smyslnosti.

Podlouhlé mandlovité oči s dolů vystavenými špičkami dávají tendenci ke sporům a melancholii.

Hluboké oči hovoří o bohatém vnitřním životě. Analyzují a jednají s ostatními s nedůvěrou.

Vyvýšené oči (vypoulené oči) odrážejí výraznou smyslnost a velmi rozvinutý zdravý rozum. Majitelé takových očí mají zpravidla co pamatovat.

Fyziognomie obličeje: co je míněno tvarem nosu osoby

Podle pojmů fyziognomie tváře je nos také indikátorem vlastností duchovního života člověka. Tvar nosu, stejně jako oko, se stabilizuje po 40 letech. Předpokládá se však, že dokonalý nos má zaoblenou špičku a zdobená křídla. Příliš velké nozdry signalizují vady osobnosti.

Ideální tvar nosu znamená, že člověk má povahu lva a vyznačuje se odvahou, vášní, asertivitou. Lidé jako lidé s krásným nosem. A proto následky - majitel krásného nosu se stává silnou osobností.

Dlouhý nos je zpravidla známkou výrazné individuality. Zde jsou různé odstíny: dlouhý nos, dobře vyvážený očima, ústy, bradou, naznačuje silnou povahu; krátký nos - o otevřenosti duše aoptimismus; kostnatý, dlouhý nos - indikátor hrdosti, arogance, nerozhodnosti. Kostnatý dlouhý nos s výrazným aquilinem často patří k ponurému člověku. Pokud je nos takového nosu příliš potopený, deformovaný nebo strakatý s horizontálními výmoly, je to znak indispozice. S celkovým vyvážením obličeje však převládá znamení indispozice. Ideální je vysoký a rovnoměrný můstek nosu, ke kterému dochází u zdravých lidí.

Hodně o člověku říká špička nosu. Člověk s špičkou nosu připomínající „visící kapku“ je obvykle veselý, a proto se mu daří. Pokud se špička nosu podobá zobáku orla, pak je taková osoba považována za bystrého, mazaného a dokonce pomstychtivého. Plná, velká cibulovitá špička nosu je důkazem srdečnosti a tepla.

Zvednutý nos nosu znamená, že osoba je sebevědomá, neomezená a propuštěná. Rozštěpená špička nosu je důkazem plachosti. Příliš malé nosní dírky hovoří o souladu, široká křídla nosu hovoří o domýšlivosti, červený nos hovoří o nepoctivosti, červený porézní nos („zkažený pomeranč“) patří často opilcům. Temné skvrny na nose - znamení fyzické úzkosti. Zpravidla nos, který vyniká ostře na tváři ženy, indikuje nefunkční život v mládí. Tyto znaky se však projevují až po 35–40 letech.

Co znamená velká a malá ústa: fyziognomie obličeje na rtech

Tvar a velikost rtů ve fyziognomii obličejeschopnost určit sílu vnitřní energie člověka. Obvykle jsou lidé ohromeni velkými ústy u mužů a malým u žen.

U žen znamená velká ústa, že má mužný charakter a muži se jim příliš nelíbí. Obecné pravidlo: lidé s malými ústy se zabývají bojem o přežití a jsou obdařeni slabým charakterem. Tenká linie uzavřených rtů signalizuje úzkostlivý charakter. Muž s velkými ústy a padajícími rohy rtů má silnou vůli, je těžké ho ovlivnit. Neustálé záškuby („ústa“) jsou známkou neuroticity.

Nos, klenutý s rohy rtů směřující dolů, znamená, že osoba má citlivou povahu. Velké rty jsou důkazem úspěchu. Symetrické (bez zkreslení) otevření úst mluví o rovnováze emocí. Pokud se tváře vrásky sestupují na obě strany úst, je to znamení tvrdého života. Pokud se takové vrásky dostanou do rohů rtů z křídel nosu (vytvoří se prstenec z úst a nosu), je to důkaz klamání. Ústa, jejíž jedna strana je vynechána, často patří k tvrdohlavým. Je-li horní ret jasně vyčnívající nad dolní, je to znak nerozhodnosti, pokud dolní ret vyčnívá dále než horní ret, pak sobectví.

Vrásky na rtech jsou přirozeným znakem stárnutí. Často tenké vrásky signalizují špatné zdraví. Vrásky, které jsou hluboko v rtech, někdy hovoří o prosperitě mládeže a deprivaci v dospělých letech. Špatné zuby a jazyk jsou indikátorem špatného zdraví.

Fyziognomie obličejeCo znamená tvar uší u lidí

Fyziognomie tváře rozděluje uši na čtyři části: vnější okraj, střední okraj, vnitřní okraj, korálek. Obvykle uši určují vlastnosti životní cesty v dětství. Čtení tváře má obecná pravidla: dobře tvarované ucho označuje šťastné dětství; jejich beztvarost a bledost jsou o nepříznivých faktorech. Příliš velké uši znamenají, že člověk má nedostatky osobnosti; příliš malý je také známkou potíží.

Kromě toho dbejte na polohu uší na hlavě. Oblast horní části ucha:

  • nad úrovní obočí - vysoká inteligence;
  • v úrovni očí - nad průměrnou inteligencí;
  • pod úrovní očí - střední nebo dokonce nízká inteligence.

Ucho bez dobře tvarovaného laloku naznačuje nerovnováhu osobnosti. Dlouhý ušní lalůček - důkaz nedbalosti. Trochu špičaté ucho označuje škrábnutí. Příliš velký ušní lalůček znamená, že člověk je moudrý. Pokud se ušní lalůček mírně posouvá dopředu, je známkou upřímnosti.

Vnitřní okraj ucha je indikátorem emočních prožitků: pokud je rámeček zatažen - omezení přírody, pokud vyčnívá - inkontinence. Přednost má růžová barva uší. Žloutnutí nebo modřivost uší je považováno za znak indispozice; tmavá kůže v blízkosti přední a horní části ucha - skryté onemocnění. Krtci uvnitř ucha - potíže.

Fyziognomie: Co se rozumí tvarem tváře osoby a šířky brady

Analýza pěti životně důležitých rysů obličeje je považována za základ procesu čtení obličeje.Čtení v obličeji se provádí dvěma způsoby: pozorováním a procesem rozhovoru.Druhá metoda je výhodná.V obou případech se nejprve určí tvar obličeje: ve fyziognomii se rozlišují podlouhlé, trojúhelníkové, lichoběžníkové a kulaté tvary.

Podlouhlý tvar obličeje je obdélník.Šířka čela je přibližně stejná jako šířka brady.Jedná se o tzv. Aristokratický typ.Podélnost označuje inteligenci, citlivost, rovnováhu.Často je osoba s takovou tváří obezřetná a rozumná.Říká se, že tito lidé mají organizační talent a jsou vyznamenáni snahou o dosažení cíle.

Trojúhelníkový obličej se vyznačuje vysokým a širokým čelem, vystupujícími lícními kostmi, malým kostnatým nosem, hlubokýma očima, malou velikostí a mírně vystupující bradou.V oblasti mezi lícními kostmi a bradou na tomto obličeji stojí malé maso.Podle fyziognomie obličeje taková brada ukazuje vysokou citlivost.Tvar trojúhelníkového obličeje je vnímán jako znak vysoké nadání.Fyziognomisté si zároveň s charakterem osoby s trojúhelníkovým obličejem všimnou takových rysů, jako jsou mazanost a nepřátelství.Takoví lidé nejsou náchylní k náklonnosti a oddanosti.Říká se, že mezi špiony a zrádci je většina lidí s tvarem trojúhelníkové tváře.

Tvar lichoběžníkového čela má mnoho společného s trojúhelníkovým tvarem.Tato tvář má široké čelo.a mírně zúženou (ale ne špičatou) bradu. Tvar lichoběžníkového tvaru obličeje znamená, že člověk je inteligentní, citlivý, umělecký a duch bojovníka je mu cizí. Ženy s výrazným lichoběžníkovým tvarem obličeje jsou optimistické. Žijí šťastně a vytvářejí příjemnou atmosféru pro ostatní.

Čtvercový tvar osoby obvykle patří k drsnému, odvážnému, často bezcitnému typu. To je věřil, že tito lidé mají tendenci být pomalý-vtipný, často hrubý, vytrvalý. Také čtvercový tvar obličeje znamená, že osoba má rozhodující charakter. V komunikaci jsou přímočarí a upřímní. Lidé s čtvercovým obličejem mají nespokojitelný žízeň po úspěchu. Dělají dobré výkony, i když sami jsou neustále vedení k vedení. Ženy s touto formou tváře se vyznačují touhou ovládnout.

Kulatý tvar obličeje je spojen s dobrou povahou, jemností, klidem. Lidé s tvary kulatého obličeje jsou často gurmány. Milují pohodlí, dobrou společnost a nehledají slávu. Ambice jim však nejsou cizí. Pokud má člověk s kulatým obličejem vysoký nos, vystupující lícní kosti a dokonce hořící oči, je považován za účelného. Tito lidé dělají záviděníhodné vůdce a velitele.

Umění čtení ve tváři, stejně jako jiné druhy umění, by mělo být studováno trvale, trpělivě a po dlouhou dobu.

Vzdálenost mezi osobami různé výšky při komunikaci

Skupina psychologů po provedení série experimentů zjistila, že existuje jasná souvislost"Distanční rozhovor" a růst účastníka. Jmenovitě: vyšší muž, tím blíže k jeho partnerovi, a naopak čím menší je růst, tím více se raději vzdaluje od svého partnera. U žen byl pozorován opak.

Tato vzdálenost mezi lidmi je při komunikaci vysvětlována jednoduše: v naší společnosti byl vytvořen určitý druh „kulturní normy“ - člověk by měl být vysoký a naopak žena by měla být miniaturní. A i když ve skutečnosti to tak není vždy, všichni se podvědomě snažíme zapracovat život do teorie. Je proto příjemné, aby vysoký muž stál vedle svého partnera a vysoká žena, naopak, má tendenci se odklonit, aby zakryla svou „chybu“.

Z toho plyne zejména to, že by se při rozhovoru neměli brát do kontaktu s vysokým účastníkem nebo malým účastníkem - budou se cítit nepříjemně. Stejným způsobem si nenechte ujít příležitost, aby se člověk stal příjemným - přiblížte se k miniaturní ženě nebo k vysokému muži: nechte nepřítomnost nebo přítomnost dalších 10 cm výšky dát jim radost a radost.

Jak lze vytvořit magnetický vzhled?

Předpokládejme, že pro vás stojí nepříjemná osoba. Je rychlý, arogantní, tvrdohlavý, velmi vysoký názor na jeho zásluhy, netoleruje názor druhých, potlačuje každého s jeho vysokým oficiálním postavením. Možná to bude i váš šéf-tyran (to je to, co se stalo ve vašem osudu, bez štěstí!), A zavolal na vásdalšího oblékání, které vždy zvládal, a on (nejen s vámi) si takové chvíle opravdu užívá. Tyto potěšení můžete ukončit. Jeden z jeho magnetických očí. Ano, ano.

Jak se dá vyvinout magnetický vzhled a jak používat tuto „tajnou zbraň“?

Během rozhovoru se podívejte na šéfa mezi očima, tj. Na nos. Zároveň si představte, že tam vidíte malý bod a znáte slabou stránku charakteru této osoby (všichni tito lidé jsou obecně slabí a hodní opovržení).

Tak, promluvte si s touto osobou a klidně pozorujte bod mezi jeho očima. Nedívejte se na něj chmurně a bodově. Brzy si všimnete, jak se bude neklidně pobíhat s očima. Ale když začne mluvit, nedívejte se na něj. Zvažte například jeho oblečení, vlasy, ruce, jedním slovem, to, co chcete, prostě ho nedívejte do očí. Poslouchejte ho klidně, opatrně, nespěchejte do hádky, obzvláště neukazujte, že jste se cpali, měli strach. Ale jakmile začnete znovu mluvit, znovu se podíváte mezi oči na pomyslném malém místě. Klid a takový pohled (váš partner si bude myslet, že se díváte do jeho očí, neúprosně se díváte, pevně, jak se říká, můžete vidět skrze něj) je základem vašeho chování v této situaci.

Výsledek? Několik z těchto setkání a váš šéf-tyran bude rozbit.

Vyhráli jste. Za prvé, jejich nejistota, a pak - aroganci někoho jiného. A téměř jeden pohled.

Co znamená pohled na člověka během konverzace?

Pokud se tazatel začervena a skryje oči, budete s největší pravděpodobností mít podezření, že za zády udělal nějaký špinavý trik. A marně! Nedávné studie říkají opak. Co to znamená při pohledu na člověka?

Ukazuje se, že lidé se červenají nejen tehdy, když jsou zmateni, ale také v případě, že se cítí provinile. Pak barva je tichý požadavek omluvy. Kromě toho, člověk často zčervená, když se s ním stane něco příjemného.

A s očima ještě zajímavějším. Pokud se na tebe rozhovor dlouho dívá s proskleným pohledem, znamená to, že mu chybí polovina vašich slov. Naopak, když váš šéf nebo přítel velmi upřímně naslouchá, může nevědomky otočit očima - znamení, že se snaží plně pochopit význam vašich slov. Pokud sníží oči, znamená to, že je velmi znepokojen tím, co jste řekl.

Zvednuté oči a vlevo znamenají, že posluchač je zcela absorbován v obsahu vaší řeči. Oči vzhůru a vpravo jsou také velkou pozorností a pokusem o srovnání toho, o čem mluvíte, s vlastními zkušenostmi a znalostmi.