Jak se starat o vlasy v zimě? Tajemství krásy vlasů

Zima - období vážných testů na vlasy.Nachlazení, vítr, mráz, sníh, suchý vzduch kancelářských prostor, náhlé změny teploty, klobouky jsou spousta nepříznivých faktorů pro krásu a zdraví našich vlasů.

S cílem udržet elegantní hlavu vlasů a zářit krásou příchodem jara,v zimě, musíte dodržovat speciální pravidla péče o zimní vlasy.

  1. Prvním pravidlem je ochrana. Čelenka je povinným štítem z období zimy pro vlasy. Všimněte si, že pokrývka hlavy by neměla být příliš těsná. Vlasy potřebují svobodu.
  2. Na ulici se objevuje pouze v zimě s dobře vysušenými vlasy. Mokré vlasy jsou více vystaveny negativním účinkům studeného vzduchu a mohou být příliš křehké.
  3. V zimě stojí za to se zdržet mytí vlasů příliš horkou vodou. Vysoká teplota vody přispívá ke vzniku suchosti vlasů, která již potřebuje extra hydrataci. Nejlepší možností je teplá voda a na konci 5 sekund studeného praní pramenů (a ne celé hlavy) studenou vodou.
  4. V zimě je vhodnější volit kosmetiku pro péči o vlasy, která zahrnuje zvlhčující složky, které zvlhčují vlasy. Tyto nástroje vám umožní udržet lesk a hedvábné vlasy.
  5. Nezapomeňte na důležité pravidlo krásy vlasů v kterémkoli ročním období - jednou za měsíc, aby se snížily konce vlasů o 0,5 - 1cm, jak se zbavit suchých, rozdělených konců.
  6. Věnujte pozornost výživě. V každodenním stravování v zimním období by měly být nezbytné pro krásu a zdraví vlasů vitamíny jako vitamíny A, C, B, stejně jako zinek, niacin. K tomu by denní dieta měla obsahovat takové produkty, jako jsou: čerstvé ovoce a zelenina, celozrnný chléb (otrubový chléb), maso (nízkotučné), ryby, mořské plody, zelenina. Kromě toho nezapomeňte dodržet správný vodní režim - 1 - 1, 5 litrů vyčištěné vody.
  7. Snažte se chránit vaše vlasy před nadměrným vystavením horkému vzduchu - alespoň styling fénu, horké kleště. Pokud je tento stav pro vás neproveditelný, použijte studený vzduch pro úpravu vlasů s fénem a při použití plochých žehliček - s tepelným efektem.
  8. V zimě byste měli věnovat pozornost lidovým přípravkům na péči o vlasy- domácí masky. Éterické oleje, rostlinné oleje (bambucké máslo, kokosový ořech, lněné semínko, broskev, olivový olej, hroznové víno, ořech, kakaové máslo atd.), Vaječný žloutek, majonéza, jablečný ocet jsou vhodné pro vlasy, infuze bylin, atd. Doporučujeme provádět domácí masky na vlasy nejméně jednou týdně.