Kosmetické termíny slovník: jak číst složení kosmetiky komponenty

Každá žena by měla vědět, jak číst složení kosmetiky složkami. To nebude dělat chybu s volbou a získat pouze potřebné prostředky. Optimální chemické složení kosmetiky a živin a účinných látek v ní obsažených může učinit péči o pleť účinnější.

Chemické složení: aktivní, výživné a prospěšné látky obsažené v kosmetice

\ t

Pokud ne vždy chápete pokyny a jaké složky jsou obsaženy v chemickém složení kosmetiky, zjistěte jejich význam v našem slovníku pojmů, které se nejčastěji používají na etiketách produktů péče o pleť.

Nealergenní. Znamená, že určité látky v kosmetice byly testovány. Bylo potvrzeno, že jsou bezpečné a pravděpodobnost alergií je velmi malá.

Aloe vera . Šťáva z listů této sukulentní rostliny se často používá v produktech péče o pleť díky svému změkčujícímu, ochrannému a hydratačnímu účinku.

Antioxidantyjsou účinné látky v kosmetice, které fungují jako čisticí prostředky, které absorbují volné radikály z kůže. Tyto velmi účinné molekuly mohou poškodit pokožku a způsobit předčasné stárnutí. Vitamíny A, C a E jsou dobrými antioxidanty

.

Benzoylperoxid . Tato složka je často používána u volně prodejných léčebných postupů pro akné a akné, protože jemně odlupuje pokožku a otevírá zablokované vlasové folikuly,které mohou způsobit akné.

Kakaové másloje živina v kosmetice, která pochází ze semen kakaovníku rostoucího v tropech. Kakaové máslo je vynikající hydratační krém, zejména pro suchou pokožku těla.

Kolagen- to jsou užitečné látky v kosmetice, které jsou obsaženy v hlubokých tkáních kůže a poskytují její pružnost a podporu. Starší kolagenové tkáně jsou méně elastické než mladší, a to je hlavní důvod, proč se s věkem kůže stává méně elastickou. Tyto látky obsažené v kosmetice jsou často používány v produktech péče o pleť, i když je pochybné, že molekula této velikosti může proniknout do jejích buněk.

Složení a vlastnosti účinných látek a látek v kosmetice

\ t

Moderní kosmetika, jejíž složení a vlastnosti jsou rozmanité, může vykonávat různé funkce. Můžete ji vyzvednout v závislosti na typu pleti a existujících problémech.

Testováno dermatology.To znamená, že přípravek byl testován na dobrovolnících, aby zjistil, zda způsobuje podráždění kůže. Takový výrobek lze obvykle použít pro citlivou pokožku.

Elastin.Jedná se o vlákna v hlubších vrstvách kůže, podobná kolagenu. Elastin dodává pleti pružnost a sílu.

Exfoliacejsou vlastnosti účinných látek v kosmetice, což znamená odstranění vrstvy mrtvých buněk z povrchu kůže. V důsledku toho se kůže stává jasnější.a hladké. Chcete-li odlupovat, naneste zrnitý kartáč na vlhkou pokožku a pak jej omyjte teplou vodou.

Ovocné kyseliny.Jsou také nazývány alfa-hydroxykyselinami. Oni jsou obvykle nalezeni v přírodních potravinách, jako je ovoce, jogurt a víno. Ovocné kyseliny se nacházejí v mnoha obličejových krémech, protože roztrhávají vazby bílkovin, spojují mrtvé buňky na povrchu kůže a vystavují mladší, čerstvější pokožku.

Hydroskopické látky.Tyto látky se často nacházejí ve zvlhčovačích, protože přitahují vlhkost k sobě a tím dobře hydratují povrch kůže.

Hypoalergenní.Tyto produkty nejsou obvykle ochuceny a obsahují minimálně barviva a dráždivé látky. Neexistuje žádná plná záruka, že nikdo nebude mít alergickou reakci na takový lék. Někteří lidé mají dokonce alergii na vodu.


Jojobový olej.Jojoba je tekutý vosk získaný ze semen mexického keře. Po celá staletí ji používali indiáni. Je to měkký, nedráždivý olej, který je výborným hydratačním krémem, protože se snadno vstřebává do pokožky a pomáhá zlepšovat stav vlasů a pokožky hlavy.

Bez lanolinu.To znamená, že přípravek neobsahuje složku lanolin, tuk, který je odstraněn z ovčí vlny. Najednou se věřilo, že lanolin způsobuje kožní alergie, nicméně podle dnešních údajů může být lanolin dokonce použit.pro citlivou pokožku.

Liposomy.Jedná se o drobné kuličky naplněné kapalinou, které jsou vyrobeny ze stejné látky, která tvoří buněčné membrány. Jejich malá velikost jim pomáhá proniknout do živých kožních buněk, kde v nich darují aktivní složky.

Milium.To je další název pro bílé hlavy - malé pupínky na kůži. Tuk vylučovaný mazovými žlázami se hromadí a tvoří bílé zátky, které se udržují pod kůží. Můžete je zkusit lehkým stiskem prstů v bavlněných rukavicích nebo ošetřit antibakteriálním krémem.

Nezpůsobuje akné.Akné je černohlavý pupínek. Tento termín znamená, že produkt byl testován na složky, které mohou ucpat vlasové folikuly a přispět k tvorbě akné a pupínků. Tyto produkty jsou dobré pro mastnou pleť.

Hydratační kosmetika


Olej Enotera- to jsou zvlhčující látky v kosmetických prostředcích, získané z enoterických semen, které jsou velmi užitečné pro udržování vlhkosti pokožky. Je to vynikající hydratační krém, zejména pro suchou pokožku, protože ho chrání a změkčuje. Zvyšuje také pružnost pokožky. Mnoho lidí s ekzémem považuje za velmi užitečné.

Vyvážené pH.Stupnice pH ukazuje kyselost a zásaditost roztoku. Hodnota pH 7 ukazuje neutrální roztoky, pod 7 znamená kyseliny a nad 7 označuje alkálie. Zdravá kůžeMá mírně kyselé reakce, takže produkty s vyváženým pH mají slabou kyselost, aby udržely přirozenou hladinu kyselin.

Retina A nebo kyselina retinová.Jedná se o derivát vitaminu A, který se používá pro akné již mnoho let. Nyní si jej můžete koupit na lékařský předpis a pod dohledem lékařů odstranit viditelné známky stárnutí pleti.

Sluneční faktor . Ukazuje, jak dlouho bude ochranný krém nebo hydratační krém chránit pokožku před spalováním ultrafialových paprsků. Čím vyšší je číslo, tím silnější je ochrana.

Plocha mazových žláz.Jedná se o oblast, která se táhne přes čelo dolů do středu obličeje k bradě a ve které jsou hlavně mazové a potní žlázy tváře koncentrovány.

Ultrafialové paprsky.Tyto paprsky poškozují kůži. Ultrafialové paprsky B z dlouhé vlnové délky 250-315 nanometrů spálí pokožku, pokud se opalujete příliš dlouho.

Ultrafialové paprsky(s vlnovou délkou 315-380 nanometrů) mají silný vliv na pokožku po celý rok a způsobují její stárnutí a výskyt vrásek. Chraňte před nimi opalovacím krémem, který obsahuje UVA a UVB filtry.

Vitamin E.Obvykle se používá jako zvlhčovač, protože pomáhá v boji proti suchosti a projevům stárnutí. Vitamin E také pomáhá léčit jizvy a popáleniny.

Rozpustný ve vodě.Výrobky obsahujícíoleje pro rozpouštění make-upu a make-upu se nazývají rozpustné ve vodě, pokud se snadno a rychle vymývají vodou.