Výběr multicooker: co hledat?

Multivarki patří do třídy multifunkčních domácích spotřebičů a tipy, jak si vybrat multicooker a co hledat, budou užitečné pro každého, kdo chce usnadnit život v kuchyni.

Jak funguje multicooker

Abychom vám usnadnili pochopení toho, jak si vybrat multicolor a co hledat, pojďme zjistit, jak jsou uspořádáni multicookers?

Krása multicooker je, že to není jen obyčejný tlakový hrnec. Tento kuchyňský spotřebič může poskytnout všechny technologie vaření:

 • kalení
 • smažení
 • pečení
 • \ t
 • napařování
Základními částmi multicolor jsou vyměnitelná vnitřní mísa s nelepivým povlakem a hermeticky uzavřeným víčkem, které zabraňuje vniknutí vzduchu do multicooker.

Může být užitečné: Jak se správně naučit jíst?

Displej na předním panelu zobrazuje všechny potřebné informace: teplotu, tlak, dobu vaření. Displej v moderních multicookers je citlivý na dotek a s mírným pohybem prstu můžete zvolit požadovaný program vaření.


Celý proces vaření je dokonale řízen mikropočítačem. Můžete si být jisti, že vás nic nespálí a neuteče. Nepropustné víko zajišťuje zachování šťavnatosti, užitečnosti a vůně potravin. Pomalý sporák vám navíc ušetří takové problémy, jako je postříkání horkým olejem, výpary, sazemi atd.

Jak si vybrat multicolor

Odpovědi na otázku, jak si vybrat multicolor pro domácnost a. \ Tco je třeba věnovat pozornost, je především zájem o jeho funkčnost. Nejlepší multicookers musí mít následující funkce:

 1. Předehřátí. Některé pokrmy vyžadují tuto podmínku.
 2. Odložený start. Vestavěný časovač umožňuje zahájit proces vaření přesně v době, kterou potřebujete.
 3. Automatické topení. Multicooker nedovolí, aby vaše nádobí vychladlo a udržovalo požadovanou teplotu.
 4. Uvolnění páry pro udržení bezpečného tlaku.

Přečtěte si také: Jak organizovat stravu během pracovní doby?

Zeptejte se na funkčnost multicoleru

Dalším parametrem, kterému je třeba věnovat pozornost, je pracovní režim multicoleru. Měly by být přítomny následující režimy:

 • Režim Plov pro vaření rýžových pokrmů
 • Režim „pohanka“ používaný pro vaření obilovin a luštěnin. Když k tomu dojde, odpařování všech kapalin.
 • Režim „kalení“ pro vaření masa, ryb a jiných jídel ve vlastní šťávě při zachování citlivosti a vůně výrobků.
 • Režim mléčné kaše.
 • Režim „pečení“, který by měl zajistit uchování křupavé, hnědé kůrky na pečených výrobcích.
 • Režim "parník" pro přípravu dietních jídel s uchováním vitamínů a jiných hodnotných vlastností výrobků. Vhodné pro sportovní a zdravou výživu.

Stále se vyskytují multicookery s nedotýkáním.řízení. Nezapomeňte, že tlačítka na panelu se mohou znečistit a ucpat, což může způsobit další bolest hlavy.

Režim "parník" pro přípravu dietních jídel s uchováním vitamínů a jiných hodnotných vlastností výrobků

\ t

Dalším důležitým parametrem je síla multicoleru. Může se pohybovat od 500 do 1500 wattů. Který si vybrat? Nezapomeňte navštívit nějaké fórum, kde si lidé vyměňují tipy, jak si vybrat pomalý vařič a co hledat? Přirozeně, čím vyšší je kapacita vícekruhu, tím vyšší je rychlost vaření, ale také se zvyšuje spotřeba energie. Na fórech můžete najít konkrétní informace o tom, kolik tohoto modelu multicooker „jí“ za měsíc. Mnozí odborníci se shodují, že pro průměrnou rodinu v počtu a bohatství je optimální výkon 670 wattů.

Přečtěte si také: 5 nejlepších receptů na brambory a kuře

Přirozeně, kvantitativní složení vaší rodiny ovlivňuje volbu ukazatele, jako je objem vyměnitelné mísy. Pro malou rodinu bude stačit objem 2-3 litrů, ale pokud je vaše rodina velká, může být zapotřebí všech 6 litrů. Multivarki s velkým objemem mís je výhodnější ve všech ohledech, protože mohou být použity v případě přílivu hostů během prázdnin, ale jsou dražší.

Kvalita mísy je ovlivněna nejen jejím objemem, ale i složením nepilkového povlaku. Může být vyroben z teflonu nebo keramiky, s mramorovým povlakem. Nejdražší nátěry jsou pětivrstvá keramika, ale vydrží.mnohem déle.

Kvalita mísy není ovlivněna pouze jejím objemem, ale také složením nepilkového povlaku

.

Ne všichni lidé jsou „na vás“ s moderními spotřebiči a pro ně by bylo optimálním řešením zvolit si multicooker s funkcí „hlasového ovládání“. Měli byste však pochopit, že čím více pomocných funkcí zařízení, tím vyšší je jeho cena.

To je zajímavé: Rychlé a chutné vaření králíka

Ceny pro vícekolokoky, v závislosti na modelu a schopnostech, se pohybují hlavně od 2 000 do 12 000 rublů.

Při výběru uvažujte o bezpečnosti zařízení. Není to nejlepší volba - odpojitelný napájecí kabel. Voda se může dostat do mezer kabelu v kuchyni a způsobit zkrat.

Velký počet videí je publikován na stránkách YouTube a jiných webhostingů o tom, jak si vybrat pomalý vařič a co hledat. Udělejte si čas sledovat příslušné klipy - určitě objevíte spoustu cenných věcí pro sebe.

Nejlepším řešením je zvolit multicolor s funkcí „hlasového ovládání“

.

Pamatujte, že podobně jako každé elektronické zařízení vyžaduje multicooker pečlivou a řádnou údržbu. Neumývejte jej pod vodou, ale vyčistěte speciálními ubrousky. Sledujte stav parního ventilu a vlhkosti kondenzátu.

Než si vyberete pomalý vařič a objasníte, co hledat, nezapomeňte si přečíst recenze, které najdete na webových stránkách internetových obchodů a webových stránek výrobců.V průběhu operace se mohou v tomto modelu objevit „překvapení“, která jsou lépe známa předem.

Kvalitní vícekanálové zařízení by mělo být dodáváno s doplňkovým příslušenstvím, srozumitelným provozním návodem a vždy s knihami receptů.

Před nákupem si přečtěte recenze

Vaření v pomalém vařiči má svá specifika, takže bez knihy receptů nemůžete dělat. Obvykle existuje nejméně sto receptů a každý recept by měl obsahovat podrobné vysvětlení, které režimy multicooker a v jakém pořadí by měly být použity.

Díky vzhledu elektronického kuchaře ve vaší kuchyni máte možnost vařit na domácí kaši, polévky, pečeně, hranolky, všechny druhy příloh, pizzu, masové maso, rýži, pečení, jogurt, marmeládu bez větších potíží. , chléb, kompot a mnoho dalších pokrmů. Multicooker výrazně zkracuje dobu vaření.

Měli byste však být upozorněni na některé nevýhody tohoto zařízení. Jídla z multicoleru mohou mít neobvyklou chuť, protože technologie vaření je úplně jiná. Je nepravděpodobné, že by se pilaf z multicoleru mohl srovnávat se současností.

Buďte připraveni na to, že se zpočátku něco rozpadne, rozpadne nebo zůstane syrové

.

Ne všechny pokrmy mohou být dostatečně připraveny pomalým vařičem. Obvyklé recepty musí být přizpůsobeny nové technologii. Buďte připraveni mít něco na prvním místěrozpadne, rozpadne se nebo zůstane syrový. Pořiďte si multicooker pouze s funkcí „multi-cook“, která vám umožní nezávisle nastavit teplotu a další režimy vaření.

Přečtěte si také: Brusinky: Vše o výhodách bobulí, receptů a kontraindikací

Pro opravdové kuchaře je nesmírně důležité vyzkoušet misku v procesu vaření, ale v případě pomalého vařiče je to vyloučeno. Pomalý sporák nemůže vařit několik pokrmů současně.

Multicookers nemají schopnost míchat produkty. Těsnící kroužek na pouzdře má schopnost absorbovat pachy.

Stručně řečeno, pomalý vařič je vhodným moderním zařízením, které však nemůže zcela nahradit skutečného kuchaře - mistra kulinářského podnikání.