Čokoládové tělo zábaly doma

Čokoládaje již dlouho jedním z nejoblíbenějších sladkostí pro sladké zuby. V našem věku se však tento nádherný výrobek používá nejen ve vaření, ale i v kosmetologii. Dnes je čokoláda používána jako základ pro krémy, masky na obličej, tělo a vlasy, s nimiž se vyrábějí koupele a zábaly proti celulitidě. Dnes chci s vámi mluvit o anticelulitidních obalech z čokolády a jejich účinnosti.

V kosmetických salonech jsou dnes velmi populární čokoládové zábaly proti celulitidě. To je dáno tím, že čokoláda má obrovské množství příznivých vlastností, které pozitivně ovlivňují naše tělo a kůži. & Gt;

Vlastnosti čokoládových obalů:

  • Hydratační, změkčující a vyživující pleť. Vzhledem k tomu, že čokoláda je bohatá na antioxidanty, proto se na trhu s kosmetikou stále více a více objevují čokoládové výrobky určené pro vyblednutí a suchou pokožku;
  • Čokoláda obsahuje kofein a díky tomu dochází k výraznému zrychlení metabolismu a rozpadu tukových buněk, odstranění toxinů a přebytečné tekutiny, v důsledku čehož je naše postava modelována a zhubneme;
  • Čokoládové zábaly přispívají k produkci endorfinů v krvi, čímž zvyšují náladu a celkový tón těla, zmírňují stres a únavu;
  • Čokoláda obsahuje složky, které urychlují hojení mikroskopických odřenin a ran, odstraňuje se podráždění kůže;
  • Díky aktivaci produkce kolagenu se zvyšuje elasticita kůže, vyhlazují se vrásky,zlepšení krevního oběhu;
  • Čokoládové tělové zábaly odstraňují černé tečky, důkladně čistí pokožku, zpřísňují zvětšené póry, odstraňují stárnutí pleti a dodávají pleti lehké a rovnoměrné opálení.

V kosmetických salonech jsou čokoládové zábaly poměrně nákladným postupem. Ale můžete je utratit doma a strávit na tom asi 1 hodinu svého času.

Čokoládový obal doma

Před čokoládovým obalem je třeba kůži očistit peelingem nebo křovinami. Můžete si vyrobit drhnout kávu, med, mořskou sůl nebo křoviny z cukru. To jsou nejjednodušší křoviny, které můžete udělat doma. Ale můžete udělat složitější drhnout: smíchejte 1 vejce, 1 lžíce ohřátého medu, 2-3 lžíce kávové sedliny, několik kapek olivového oleje. Smíchejte všechny ingredience a aplikujte je jemnými masážními pohyby na kůži.

Poté, co se vaše pleť dobře vyčistila a byla vypařena, můžete použít základní směs pro balení na problémové oblasti: břicho, pas, boky a nohy. Pak je zabalte do přilnavé fólie, oblékněte si teplé oblečení a zabalte do teplé deky. Procedura čokoládového balení doma trvá cca 30-40 minut. Po uvedeném čase si vezměte teplou sprchu a aplikujte lehký hydratační krém na tělo s několika kapkami citrónového nebo pomerančového esenciálního oleje na kůži. Průběh čokoládových obalů proti celulitidě by měl sestávat z 8-10 procedur s intervalem 4 dnů.

Recepty na čokoládový obal:

1. Toto je nejjednodušší recept.Vezměte 500 g kakaového prášku a 500 ml horké vody.Vše důkladně promíchejte a naneste na pokožku.Pro zahřátí a urychlení rozpadu tuků můžete do této směsi přidat pár lžic skořice a několik kapek grapefruitu nebo pomerančového esenciálního oleje.

2. 200 g kakaového prášku se smíchá s 1 lžičkou olivového oleje, 3 lžicemi tekutého medu a několika kapkami pomerančového esenciálního oleje.Vše důkladně promíchejte a naneste na pokožku.

3. Roztavte 1 desku tmavé čokolády, přidejte na ni 5 kapek citrónového esenciálního oleje a 1 lžíci olivového oleje.