Kompaktní obličejový prášek: který si vybrat a jak používat

Při výběru kompaktního prášku je důležitým kritériem jeho tón, který musí nutně odpovídat odstínu pleti. Nicméně, odstín kompaktní prášek není jediný parametr, který musíte věnovat pozornost při výběru tohoto matování agent.

Snad všechny dívky a ženy vědí, co je to kompaktní prášek. Výjimkou mohou být velmi mladé módní ženy, které právě začínají používat kosmetiku. Prášek je kosmetika, která činí pleť nudnou a umožňuje skrýt její nevýhody, jako jsou vyrážky, zánětlivé prvky, škrábance a stárnutí. Nastavuje tón pro celý make-up, zdůrazňuje krásu pleti, činí ji krásnější a dokonalejší a ženský obraz je dokonalý a dokonalý.

Který kompaktní prášek zvolit: užitečné tipy

Nevíte, který kompaktní prášek zvolit tak, aby měl obličej matný účinek?Odborníci v kosmetickém průmyslu poskytují následující užitečné tipy.

Nezapomeňte zvážit typ pleti.Toto je jedno z nejdůležitějších pravidel při nákupu kosmetiky. Moderní výrobci kosmetiky vytvářejí make-up produkty pro různé typy pleti - mastné, normální, suché a kombinované. Aby nedošlo k poškození zdraví pokožky, ale zároveň k vytvoření dokonalého make-upu, měli byste si vybrat prášek, který se doporučuje pro váš typ pleti.

Vezměte tón prášku ve stínu kůže.Make-up umělci doporučují při tvorbě make-upu.použijte prášek na tón tmavší nebo světlejší než vlastní kůže, jinak bude znatelný kontrast. Příliš tmavý prášek zdůrazňuje vrásky, nepravidelnosti a další vady kůže, takže pokud se vaše pokožka nemůže nazývat dokonalá, odmítněte takový tón matování. Měli byste vědět, že matovací prostředek v krabici s práškem je vždy tmavší než na obličeji.

Na moderním trhu kosmetiky můžete vidět kompaktní prášek těchto výrazných barev jako zelená a fialová. Samozřejmě, že nejsou určeny k takové radikální změně vzhledu, navzdory rychlému rozvoji kosmetického průmyslu. Ve skutečnosti je taková kosmetika určena k řešení kosmetických problémů.

Pokud na obličej položíte zelenou kosmetiku, zakryjí se takové vady, jako je cévní síť, růžovka a zarudnutí.

Violet - odstraňuje známky únavy, vyblednutí a nezdravé barvy pleti. Měli byste si však být vědomi toho, že takový tonální rámec je v aplikaci příliš rozmarný a vyžaduje určité znalosti a dovednosti.

Při výběru kosmetiky můžete provádět takové akce, abyste určili vhodný tón: naneste na zápěstí nějaký prášek a zjistěte, jak vypadá na kůži za denního světla a umělého světla. Přechod mezi tónem prášku a odstínem pleti by neměl být patrný.

Pokud předběžně nanesete základ na kůži, je důležité, aby se tyto dva kosmetické výrobky shodovaly.

Jaký kompaktní prášek je lepší pro mastnou, suchou a normální pokožku obličeje?

Pokud chcete vědět, který kompaktní prášek je lepší, bude pro vás užitečné seznámit se s nejoblíbenějšími a nejlépe doporučenými prostředky.

Pro mastnou a kombinovanou pleť se za nejlepší považují tyto možnosti:

 • Aliance Perfektní společností L'Oréal;
 • společnost Parer Gold Guerlain;
 • Poudre Compacte Radiance od YSL;
 • Les Beiges by Chanel;
 • Extreme Matt od Pupa.

Jaký kompaktní prášek je nejlepší pro suchou pokožku? Tyto prostředky by měly ve svém složení obsahovat zvlhčující a výživné složky, které zabrání jeho dehydrataci, suchosti a loupání. Studio Careblend by M.A.C a HD Powder od Make Up For Ever patří mezi nejlepší produkty pro tento typ pleti.

Maskérky nazývají několik běžných kosmetických produktů pro normální pleť:

 • klasický prášek od Serge Lutens;
 • Diorifický práškový vánoční pohled od Dior;
 • Shiseido Translucent Texture;
 • Affinitone 24 hodin od Maybelline.

Můžete doplnit svou kosmetickou tašku jedním z těchto matovacích prostředků nebo najít jiný, který je ideální pro vaši tvář.

Jak používat kompaktní prášek

Teď, když už víte, jaké parametry věnovat pozornost při výběru rohože, měli byste se seznámit s vlastnostmi jejího použití na obličej.

Dodržujte pravidla pro používání kompaktního prášku na obličej:

 1. Aplikujte denní hydratační krém nebo korektor na obličej.
 2. Dříveprášek, počkejte, dokud se zcela nevstřebá do pokožky, jinak bude matovací činidlo ležet nerovnoměrně a vytvářet skvrny na kůži.
 3. Velký kulatý měkký kartáč je ideálním nástrojem pro aplikaci obličejového prášku. Poskytuje nejjemnější a přirozenou aplikaci make-upu. Také vhodná houba nebo houba, která je dodávána s kosmetikou.
 4. Houbičkou, štětcem nebo houbou přejeďte po povrchu prášku a naneste na obličej tak, aby byly dlouhé hladké tahy. Musí být aplikovány zevnitř ven.
 5. Naneste make-up na krk, aby se nelišil od tónu. Pat obličej s papírovým ubrouskem odstranit přebytečný make-up.

Maskérky doporučují, aby ženy vždy nosily prášek v peněžence. S jeho pomocí během dne, můžete nastavit make-up a dát kůži otupělost. Vědět, jak používat kompaktní prášek, můžete si vytvořit svůj vlastní dokonalý make-up.