Jak obnovit rozbitý kompaktní prášek

Nespěchejte, abyste vyhazovali zkaženou kosmetiku, protože existuje několik způsobů, jak obnovit prášek a nadále jej používat při tvorbě make-upu.

Jak opravit rozbitý prášek, pokud ho rozbijete

Pokud vy nebo vaše přítelkyně rozbili prášek, naučte se, jak obnovit kosmetiku, a zároveň šetříte peníze na nákup nového matovacího prostředku. Nejjednodušší způsob, jak obnovit rozbitý prášek, je použití lékařského alkoholu.

K obnovení kosmetiky postupujte podle těchto kroků:

 1. Odstraňte rozbité rohože z krabice a zabalte ji do lepicí fólie.
 2. Vezměte lžíci, špachtle nebo malé kladivo a začněte sekat kousky rozbité kosmetiky zabalené v plastovém obalu. Výsledkem je, že veškeré matovací činidlo by mělo mít formu prášku, a dokonce i přeživší kusy by měly být nasekány.
 3. Po těchto manipulacích jemně nalijte prášek do krabice, kde byl původně make-up.
 4. Vyhlazte celý prášek v kompaktu, aby byl v něm rovnoměrně rozložen.
 5. Nahoře s práškem nalitým alkoholem, jeho množství by mělo být určeno nezávisle, vše závisí na hmotnosti prášku a velikosti prášku. Možná budete potřebovat od několika kapek až po celou čepičku z nádoby s lékařským alkoholem nebo ještě více.
 6. Počkejte několik vteřin, než se alkohol absorbuje, a pak promíchejte hmotu pomocí špičky make-up štětce nebo kuchyňské špachtle. Měla by být hladká krémová konzistence, bez hrudek.by neměla být.
 7. Umístěte plastový obal na vrchol a jemně vyrovnejte hmotnost prstem. Nyní odstraňte fólii a zatlačte na matrici papírovým ubrouskem nebo bavlněným šátkem. To poskytne povrchový reliéf, který má prášek.
 8. Nechte krabici s práškem otevřenou přes noc, aby se matovací prostředek úplně vyschnul.

Doporučuje se používat alkohol o koncentraci nejméně 70%: čím vyšší je, tím rychleji se produkt vypařuje a kosmetika vysychá.

Když se však prášek zlomil a jak jej obnovit pomocí lékařského alkoholu, nejsou tyto informace užitečné pro každého. Faktem je, že mnoho dívek a žen si stěžuje, že jejich oblíbená kosmetika začala sušit kůži špatně kvůli obsahu alkoholu v ní. S největší pravděpodobností tato metoda, jak obnovit rozbitý prášek, nevyhovuje majitelům suché a citlivé pleti.

Co dělat, když je prášek rozbitý: jak obnovit rozdělenou kosmetiku

\ t

Máte prášek rozpadlý a nevíte, jak jej obnovit bez použití alkoholu? Existuje ještě jedna užitečná rada, co dělat, když je prášek rozbitý, pro ty, kteří ho chtějí dále používat pro make-up.

Pro tuto metodu, jak obnovit kompaktní prášek, budete potřebovat dobře vyhřívané železo. Tato metoda se doporučuje pro dívky a ženy, které mají citlivou pokožku.

Teplo železa zahřátého na maximální teplotu pomůže fixovat křehké rohože a učiní ji trvanlivější. Většinatakové matovací prostředky jsou umístěny v plastovém prášku v kovové nádobě, ujistěte se, že je vaše kosmetika vyrobena tímto způsobem.

Pomocí této metody, jak obnovit rozdělený prášek, proveďte následující akce:

 1. V krabici s práškem rozdrtte rozbitou kosmetiku na prášek, přeneste ji do plastového sáčku se zipem a zavřete.
 2. V balení rozdrcte prášek na prach, aby tam vůbec nebyly žádné velké drobky. K tomu můžete použít lžíci nebo zadní část vidlice.
 3. Odstraňte kovovou nádobku z krabice s práškem, jinak hrozí roztavení plastové krabice samotné.
 4. Opatrně přeneste mletý prostředek do této kovové nádoby. Vezměte lžíci a její záda pevně utěsněte práškové prostředky.
 5. Nyní vezměte horké železo, odpojte jej od sítě a pevně přitlačte na povrch prášku po dobu 15 sekund. V tomto okamžiku je důležité přitlačit železo co nejtěžším způsobem, takovéto kroky pomohou opravit prášek.
 6. Dvakrát stiskněte žehličku na 15 sekund. Poté vyčkejte, až kovová nádoba vychladne, a vložte ji zpět na místo v krabici s práškem.

Tyto dostupné způsoby, jak obnovit rozbitý prášek, ve videu níže vám pomohou provést všechny kroky k co nejpřesnějšímu obnovení kosmetiky.