Sushi - vynikající nebo módní?

„Země rýžových uší“ bylo jméno Japonska ve starověku.Změnilo se teď něco?Rýže a dodnes zůstává nejdůležitějším jídlem.Z obyčejné rýže, Japonci skutečně vytvořit nejlepší pokrmy, které si podmanily celý svět s jejich zvláštní, úžasné a nenapodobitelné chuti.Spojením rýže s mořskými plody dostali nové jídlo.Tohle je sushi.Jsou nazývány modelem čistoty a rafinovanosti.Jsou dnes neuvěřitelně populární.Mnoho restaurací a barů je již otevřeno, kde si můžete vychutnat tuto pochoutku.

Toto jídlo je skutečně multifunkční.Sushi se podává jako předkrm, jako hlavní jídlo a jako výborný bufet.Slovo "sushi" znamená misku na bázi polévek, tj. Směs rýže a octa - hlavní složku sushi s přidáním všech druhů přísad.Většinou se jedná o syrové ryby.Vlasti země - jihovýchodní Asie, ne Japonsko, jak je obvyklé v naší zemi počítat.Dříve to bylo to, jak konzervovali čerstvé ryby, balili je do rýže s dušenou solí.Sushi, jako jídlo, se objevilo v 19. století a bylo prodáváno na ulici z tácu, jako koláče.

Existují čtyři druhy sushi:

1. Maki sushi nebo norimaki - rýže zabalená v listu sušených řas (nori) s různými přísadami uprostřed.Nakrájíme na kousky.

2. Axes-sushi nebo bo-sushi - rýže, slisovaná slínkem, nahoře nasolené a uzené ryby.

3. Nigiri - sushi - „tyčinky“ rýže s kousky ryb nebo mořských plodů.

4. Chiracy - sushi - mísy rýže smíchané s jinými přísadami.

To vše lze snadno udělat doma.

Hlavní je nakládat s rýží jako s vaším vlastním dítětem: s něhou, ale také s pevností. Trpělivost a praxe, a dostanete skvělé sushi.

Rohlíky a lisované sushi lze připravit předem, jsou dokonale zachovány při pokojové teplotě. Sushi je skvělé jídlo pro vegetariány.

Základní výrobky pro výrobu sushi:

1. Rýže

2. Mořské řasy Nori

3. Rýžový ocet -

4. Sójová omáčka

5. Filet z čerstvě zmrazeného lososa nebo jiných ryb

\ t

6. Marinovaný zázvor

7. Wasabi (japonský křen)

8. Krabí tyčinky

Velmi ostrý nůž, bambusová rohož (makis)

Vaření rýže:

Dva šálky rýže se nalijí do široké mísy a naplní se studenou vodou, zcela pokrývající rýži. Jemně ji masírujte, abyste odstranili drobné nečistoty a odstranili plaketu z rýžového škrobu.

Vypusťte veškerou vodu, míchejte rýži rukou a silou, ale jemně asi deset sekund. A takový postup se znovu drží dvakrát. Odtok Umytá rýže zalije 500 ml studené vody, přikryje se víčkem a rychle přivede k varu. Pak si na "minimum" a udržet 12 minut v plamenech. Bez zvednutí víka vyjměte rýži z ohně a nechte ji vařit dalších 15 minut.

Dále připravte obvaz na rýži. Potřebujeme 50 ml rýžového octa, 30 g cukru, 10 g sal. Míchejte cukr a sůl v octě.

Horkou rýži rozprostřete do rovnoměrné vrstvy, opatrně nalijte obvaz a okamžitě začněte zasahovat do horizontálního řezánídřevěná stěrka (hnětače). Po zakrytí papírovým ručníkem až do úplného ochlazení.

Rohlíky (máky) se tvoří pomocí bambusové rohože. Plnění je absolutně možné. S pomocí koberce, rýže a její náplně se válí do sušeného listu mořských řas.

Rolla s tuňákem.

1. Vařte rýži.

2. Vezměte výtahy as nožem na polovinu

3. Tuňák nakrájejte na tenké proužky.

4. Vložte rýži na nori

5. My jsme namazali wasabi tenkým proužkem na rýži

6. Pokládání tuňáka

7. Prázdný okraj zvlhčíme vodou a zabalíme rolku

8. Uveďte tvar čtverce.

Trochu o tom, jak jíst sushi, přijít do restaurace. Obvykle se jedí celé. Etiketa, muži mohou jíst sushi rukama, ženy jen s hůlkami. Samozřejmě můžete nabídnout obvyklou vidličku a nůž, ale je velmi nepříjemné jíst sushi. V restauraci Vám bude servírován mokrý, lehce zahřátý ručník - omylem si vyčistíte ruce před jídlem. Poté, co jste ji použili, vraťte ručník zpět do slámy. Sushi se podává se sojovou omáčkou. Není třeba držet sushi v omáčce po dlouhou dobu, protože rýže může namočit. Wasabi se přidává k omáčce, ale jen málo, protože je velmi kořeněná.

Nakládaný zázvor se také podává do všech jídel. Osvěžuje a dezinfikuje ústa a čistí chuťové pohárky, takže můžete ochutnat chuť nového sushi. První jíst je sushi, zabalené norie, protože tato mořská řasa bere vlhkost z rýže. Přestávají být křupavé a těžko kousnutelné. Jíst sushidvěma způsoby: pokud s omáčkou, pak ponořte horní vrstvu nahoru, pokud používáte zázvor, pak ji vložte do úst s horní vrstvou dolů na jazyku.

Nápoje pro sushi - zelený čaj a saké. Sake je podáván ohřátý a opilý před jídlem.

Zelený čaj odstraňuje chuť předchozího sushi, takže můžete cítit chuť dalšího pokrmu. Užijte si jídlo!