Okurka obličeje

V letním slunci nám přináší nejen množství tepla a krásné opálení. Naše kůže, působením ultrafialových paprsků, se stává obzvláště citlivou, a proto vyžaduje zvláštní a důkladnou péči. To je v letním období, že přírodní produkty mohou a měly by být použity pro péči o pleť. Navíc, v létě jejich plné hojnosti. Jedním z typů takových cenných produktů pro naši pokožku jsou okurky.

Okurky potřebují nejen jíst, ale také s nimi dělat různé masky a obklady na kůži. Jsou vhodné pro všechny typy pleti. Okurky jsou bohaté na vitamíny C a B, karoten, kyselinu fosforečnou a lepivou látku. Všechny tyto prospěšné látky mají blahodárné a léčivé účinky na naši pokožku. Okurky hydratují, vyhlazují, osvěžují, zesvětlují, čistí pokožku obličeje, odstraňují skvrny a pihy, utahují póry. Existuje mnoho receptů na obličejové masky okurky doma. Níže uvádíme nejúčinnější a nejjednodušší recepty na masky okurek a pro různé typy pleti.

Recepty na obličejové masky na okurky\ t

Masky pro suchou pokožku

  • Nastrčte malou okurku a smíchejte s 1-2 lžemi zakysané smetany (nejlépe domácí). Naneste na obličej po dobu 20 minut a omyjte studenou vodou.
  • Opečeme okurku střední velikosti, přidáme 1 lžíci mléka a tvarohu, několik větví nasekané petrželky a trochu olivového oleje. Vše důkladně promíchejte a naneste na obličej po dobu 15-20 minut. poté omyjte teplou vodou. Tato maska ​​má vyživující účinek.dělá pleť hedvábnou a osvěžující.

Masky pro mastnou pleť

  • Smíchejte 2 lžíce šťávy z čerstvé okurky s 1 poraženým proteinem, vše dobře promíchejte a naneste na obličej po dobu 15 minut. Opláchněte studenou vodou.
  • Pro mastnou pleť, můžete udělat velkou tvář tonikum. Okurku nasekáme, naplníme vodkou v poměru 1: 2 a necháme 3 - 4 hodiny stát. Po filtraci a zředění poloviny nesycené minerální vody. Toto tonikum je nutné otřít obličej ráno a večer.

Masky pro blednutí kůže

  • 1 střední strouhaná okurka a smíchejte s 1-2 lžícemi medu. Vše promíchejte a naneste na obličej po dobu 25 minut. poté opláchněte teplou vodou.
  • Okurku a brambory nastrouhejte ve stejném poměru, vše promíchejte a naneste na obličej po dobu 20-30 minut. opláchněte studenou vodou.

Maska na bělení okurky

Opečeme 1 okurku a smícháme s jednou citrónovou šťávou. Pokud není citron, pak můžete přidat několik kapek kyseliny borité. Naneste směs po dobu 20-25 minut, opláchněte studenou vodou. Tato maska ​​také dokonale tóny pleti.

Maska z pigmentových skvrn

Smíchejte dužinu 1 okurky s 1 lžičkou kefíru, naneste na obličej po dobu 15-20 minut, opláchněte studenou vodou. Kurz je od 1 týdne do 2 měsíců.

Lze tedy vyvodit závěr, že okurky jsou takovým univerzálním výrobkem, jehož masky jsou vhodné pro jakoukoli pokožku. Vyberte si vhodnou masku a nechte se hýčkat. Koneckonců hřích nenívyužít přírodních produktů v létě.Přejeme vám hodně štěstí!