Pravidla dietního vaření

Pravidla pro přípravu dietních jídel

Každý, dokoncedietní jídlo , může být nejen pestrý, ale také chutný. Nemusíte se omezovat na jídlo, stačí, abyste se k sestavení nabídky kvalifikovaně přiblížili. Vyberte sizdravé potravinya nejvhodnější metody vaření - a vaše tělo vám podělí nejen za krásné formy , ale i za zdraví, což je nepochybně důležitější.

Aby bylavykládací dietaúčinná a nepoškodila, je nezbytné znát základní pravidla pro přípravu dietní stravy.

  • Výrobky by si měly zachovat své příznivé vlastnosti v maximální míře.
  • Kombinace potravin by měla být v souladu se zásadou - minimálnímkalorickým obsahem , maximálním obsahem živin (bílkovin, tuků, sacharidů, jakož i vitamínů, minerálů a stopových prvků).
  • Pokrmy by měly být nejen chutné, ale také rozmanité.

Saláty . Vzhledem k tomu, že saláty sestávají z několika složek současně, jejich konzumace pomáhá v jednom jídle získat celou potřebnou dávku minerálů a vitamínů. Nejbohatší z těchto látek je kůra zeleniny a ovoce. Pokud je to možné, neodlupujte slupku. Mnoho vitamínů je rozpustných v tucích. Takže nezapomeňte hnojit salát rostlinným olejem. Pokud jde o stopové prvky, musí být mírně oxidovány - vhodné pro stolní, jablečný, vinný ocet nebo citronovou šťávu.

Myši a bramborová kaše . Zeleninové pyré se obvykle připravuje ze zeleniny, která se používá ve vařené formě.(brambory). Bramborová kaše však může být připravena ze syrové zeleniny nebo ovoce pomocí mixéru. V bramborové kaší můžete přidávat poražený vaječný bílek a dostanete penu.

Souffle . Pokud porazíte bramborovou kaší s mlékem nebo zakysanou smetanou, dostanete soufflé. Díky své vzdušné konzistenci je jeho stravitelnost poměrně vysoká, proto si vyberte mléčné výrobky s nejnižším obsahem tuku.

Parní nádobí.Vaření zeleniny je nejen činí trochu chutnými, ale také zbavuje více než polovinu hodnotných živin. Proto je vaření zeleniny lepší pro pár.

O výhodách koření . Je nutná přítomnost kořeníve stravě . Koneckonců, koření nejenže činí potravu chutnější a rozmanitější, ale také zlepšujekrevní oběh a metabolismus , přispívá ke spalování kalorií, umožňuje vám cítit se naplno relativně malým množstvím jedených potravin.

  • Chili, nové koření(černá, kiensky) stimulují metabolismus, urychlují spalování kalorií 1,5krát.
  • Paprikachrání sliznici žaludku, dodává pocit plnosti.
  • Česnekotupuje hlad.

Drůbeží maso . Nejvhodnějším masem pro výživu jekuřea krůta. U krůtího masa je nejnižší obsah tuku. Ne méně hodnotné množství bílkovin a složení k jakémukoliv masu, drůbeží maso překonává vše v jednoduchosti asimilace. Pro získání denní normybílkovinby mělo být kuřecí maso konzumováno 1,25krát méně než vepřové maso a téměř 1,5krát méně než vepřové maso.hovězí maso Drůbeží maso je bohaté na vitamíny skupiny B a stopové prvky.

Při vaření drůbeže je třeba mít na paměti, že nejvýraznější dietou jebílé maso(prsa). Nicméně, jíst kuřecí stehna není také zakázáno. Ale z křídel by měla být kategoricky opuštěna mastná pleť. Můžete vařit drůbež ve vývaru, dušené nebo aerogrill. Tento způsob je výhodnější, protože umožňuje zachovat jak strukturu masa, tak všechny cenné látky, které obsahuje.

Přílohy . Nejlepší ozdobou masa jerýže , nejvhodnější výrobek pro výživovou výživu. Rýže se rychle tráví a neutralizuje, protože nevyvolává kvašení. Taková odrůda rýže jako "divoká" funguje jako sorbent, který absorbuje přebytečnou absorbovanou potravu. Alternativou k rýži může býtpohanka , protože je to především bohatství na vitamíny, a za druhé, nejméně kalorií ze všech obilovin. A pohanka a rýže je lepší vařit pro pár.