Rozdělené konce vlasů. 10 způsobů, jak bojovat

Vlasyjsou nedílnou součástí ženské krásy, přitažlivosti a sexuality. Abyste se stali vaší pýchou, musíte se o ně denně starat a starat se o ně. Bohužel, naše vlasy číhají spoustu problémů: lupy, ztráta, suchost a křehkost, nedostatek lesku a samozřejměsekce špiček.

Průřez vlasů končí -jeden z nejčastějších a nepříjemných problémů (zejména u dlouhých vlasů).Existuje spousta důvodů, které provokují štípání vlasů : nesprávná péče, často používající chemická barviva, vysoké teploty pro styling (vysoušeč vlasů, žehlení, kleště), nesprávné česání, stres, nedostatek vyvážené stravy, pomalý metabolismus, nerovnováha hormony v těle.

10 způsobů, jak se vypořádat s dělenými konci vlasů

  1. Pokud si všimnete, že šlehací vlasy končí, znamená to, že je naléhavě a nutně nutné uchýlit se k nejsprávnějšímu a nejúčinnějšímu způsobu boje - oholit rozdělené konce vlasů. Minimálně 1 - 1,5 cm. Takové „kardinální měřítko“ pomůže osvěžit vlasy, nebudou již zmatené, budou snazší hřeben a budou přitažlivější. Oříznutí konců vlasů by mělo být jednou za měsíc (0,5 - 1 cm).
  2. Pokud jde o úpravu vlasů, vyberte výrobky, které obsahují nezahrnuje alkohol (alkohol). Gely, laky, pěny a pěny s obsahem alkoholu nevyhnutelně přesuší vlasy. V důsledku toho končí křehkost a průřez vlasů.
  3. Jemná péče. Vyzkoušejte alespoň čas od času uspořádat si vlasy zaslouženou dovolenou - barvte méně (alespoň ne po celé délce vlasů), nepoužívejte vysoušeč vlasů a žehlicí potřeby, nedělejte nadýchané vlasy a pevné účesy. Dejte svým vlasům čas na přirozené zotavení vaší síly.
  4. Aby se zabránilo průřezu špičky, doporučuje se použít režim chlazení pomocí vysoušeče vlasů (+ ionizace vzduchu). Průtok chladného vzduchu pomáhá, aby byly vlasy měkké a ovladatelné, aby se zabránilo křehkosti a suchosti vlasů.
  5. Voda. Vlasy potřebují hydratační. K tomu nestačí používat kosmetiku nebo lidové prostředky. Den se doporučuje použít 1 - 1,5 litru vyčištěné vody, která zvlhčuje vlasy zevnitř, udržuje tón, a tak pomáhá v boji proti štěpení špiček.
  6. Zabývat se stresem. Chronický stres - skutečný nepřítel krásy a zdraví vlasů. Naučte se relaxovat, odpočívat nejen fyzicky, ale i morálně.
  7. Pokud se vlasy rozpadnou, znamená to katastrofálně ve vašem těle je nedostatek esenciálních mastných kyselin. Upravte svou denní stravu a přidejte potraviny, jako jsou mastné ryby (sardinky, losos, sleď, tuňák) a různé druhy ořechů.
  8. Ochrana. Vlasy (zejména dlouhé) potřebují ochranu před negativními vlivy agresivních faktorů prostředí - studených, větrných, prachových, ultrafialových paprsků. V zimě nezapomeňte nosit hlavu.pokrývky hlavy nebo přinejmenším sbírejte vlasy v drdolu.

9. Používají se speciální přípravky pro dělené konce vlasů. Řada produktů pro péči o vlasy je poměrně velká - séra, oleje, tekutiny, ampulkové přípravky, nesmazatelné masky a kondicionéry pomohou chránit špičky až do příštího praní vlasů

.

10. Ropa, ropa. Doma, pro péči o štíhlé konce vlasů, je nutné používat rostlinné oleje jednou týdně. "Máslo" vlasy v doslovném smyslu slova - použít lopuch, olivy, slunečnice, lněné semínko, ricín, mandle, bambucké máslo (bambucké máslo), kokosový nebo broskvový olej na tipy. Pro větší účinnost je nutné vytvořit „saunový efekt“ (zabalte vlasy polyethylenem a zabalte teplým ručníkem). Je nutné udržet olej 40 - 60 minut (je možné odjet na noc).