Vaření pstruhů v troubě

Pstruhje ryba rodu lososů, která je svým složením bohatá na látky, které jsou pro lidský organismus užitečné a nepostradatelné a mají úžasné chuťové vlastnosti. Dnes připravíme tento zdravý a výživný produkt. Nejdříve se ale podívejme, jaké jsoupřínosy pstruhapro lidské tělo.
Pstruh obsahuje velké množství fosforu a polynenasycených mastných kyselin - Omega-3 a Omega-6, které jsou jednoduše nezbytné pro naše tělo. Díky nim naše krevní hladiny normalizují cholesterol, cévy se stávají elastickými a silnými a náš mozek a nervový systém fungují v pohodě.
Vědci prokázali, že lidé, kteří často zahrnují červené ryby do své stravy trpí méně onkologickými onemocněními, hypertenzí, mají vynikající paměť, jsou méně náchylní k stresu a depresi.
Jíst pstruhy má příznivý vliv na stav pokožky. Obsahuje vitamíny skupiny B, totiž vitamín B3, který je nepostradatelný pro krásu pokožky. Zlepšuje pružnost a turgor kůže. Také vitamín B3 a omega-3 a omega-6 mastné kyseliny přispívají k tvorbě emulze vody a tuku na kůži, která ji chrání před různými škodlivými účinky.
Nejlepší způsob, jak vařit pstruhy je v páře. Můžete je také bezpečně vařit v troubě. Pstruh je velmi mastná ryba, takže byste neměli přidávat olej, ale pokud přidáte, je to jen v malém množství.
Správně vařenéPstruh je vynikajícím produktem pro dietu, zdravou a správnou výživu. Jeho použití neovlivní vaše tělo, i přes vysoký obsah tuku v něm. Protože jsou pro naše tělo velmi užitečné a nezbytné.

Recept na pstruhy v peci

A tak pojďme k vaření našich ryb v troubě. Vzali jsme si pstruh. Před vařením opláchněte a osušte.

Dále nakrájíme naše jatečně upravené tělo na 4 porce. Jak praxe jednoho takového kusu ukáže, to je dost jíst, protože pstruh je velmi výživná ryba.

Sůl naše kousky a posypeme kořením. V tomto případě jsme použili bílý a černý pepř, bazalku a tymián. Můžete použít jakékoli koření, které je určeno pro ryby, vše podle vašeho vkusu a preferencí. Někteří milovníci pstruhů nepoužívají žádné bylinky vůbec, ale jednoduše posypeme ryby směsí paprik. Další tip - zkuste se vyhnout koření, které zahrnují glutamát sodný.

Poté cibuli nakrájejte na půl prstence a položte na její kousky a nechte ji v této formě marinovat po dobu 40 minut - 1 hodinu. Jak jste si pravděpodobně všimli, nepoužíváme citrón pro marinádu, i když je přítomen v mnoha známých receptech. Citron nemůže být přidán k rybám, když je pečený ve fólii, protože oxiduje při vysokých teplotách a vytváří toxické látky, které naprosto nepotřebujeme. Proto je lepší přidávat citron při podávání nebo použitíspeciální omáčky pro ryby.

Po uplynutí stanovené doby umístěte naše plátky pstruhů na plech pokrytý fólií a vložte je do předehřáté trouby na 30-45 minut.

Po 30-35 minutách můžete kousky pstruhů posypat nasekanou petrželkou a česnekem.
No, to je v podstatě všechno naše jídlo.

Jedná se o poměrně jednoduchý recept. Ale jak se říká, je vše důmyslné jednoduché. Pstruh vařený tímto způsobem je velmi chutný a šťavnatý. Servírování pstruhů je lepší s citronem, zeleninou nebo saláty, ochucené máslem nebo omáčkami s nízkým obsahem tuku. Takové jídlo neovlivní vaši postavu, ale naopak přinese velké výhody pro vaše zdraví.

Bon appetit a více pozitivních emocí pro vás a vaše blízké !!!!