Vaření těsta

Víte, kolik lidí žije na Zemi, existuje tolik nepřekonaných receptů z různých druhů těsta: piškotový dort, kvasinky, nekvašené, písčité. Ale každá hospodyně alespoň jednou dopřávala úzké výrobky z listového těsta, po tom všem, budete souhlasit s tím, že není nic příjemnějšího než křupavost z listového těsta k snídani nebo kousek Napoleona na čaj! Samozřejmě je snazší koupit hotové těsto v supermarketu, protože jeho příprava není tak jednoduchá záležitost. Ale pokud si přejete, můžete se vyrovnat se svým osobním stvořením.
Obecně platí, že historie vaření prvního listového těsta je velmi zajímavá. V roce 1645 ho náhodou vymyslel student jednoho z francouzských kuchařů. Prostě se snažil upéct pro svého otce dietní chléb z vody, mouky a másla. A když jsem ho vytáhl z trouby, byl jsem velmi překvapen úžasnou chutí a bujným tvarem role. Později si dokonce tajně tajil a vařil těsto uzamčené v oddělené místnosti. Francouzi vyráběli převážně zákusky z listového těsta a samozřejmě odtud byl slavný Napoleonův dort. Z jiných zdrojů je však známo, že ve skutečnosti bylo poprvé v Itálii vyrobeno listové těsto, které bylo vyrobeno ze špenátu a sýrových koláčů. Nakonec bylo odhaleno tajemství listového těsta a recept se k nám dostal v různých variantách a způsobech vaření.
V průběhu staletí receptury se kuchaři snažili přidat do hlavního receptu další přísady a nakonec jsme dostali několik druhů listového těsta - tvarohového listového těsta,smetanové švestky, kvasinky vločkovité, čerstvé. Samozřejmě, že je jednodušší koupit ready-made v supermarketu, protože příprava z listového těsta není tak jednoduchá věc, ale nikdy není to samé dělat práci vlastníma rukama.
Aby pečení šluků bylo chutné a těsto bylo křupavé a jemné, musíte znát několik tajemství vaření. Zde je několik z nich: listové těsto musí být pečeno v peci při mírné teplotě (220-250 ° C) na plechu ponořeném ve vodě a trouba nemůže být otevřena po dobu prvních 5-7 minut. Povrch dortových dortů by měl být píchnut vidličkou, ale nesmí být mazán vajíčkem, jinak těsto ztvrdne a nebude stoupat. Nezapomeňte - při řezání musí být nože ostré, jinak se hrany těsta zaseknou a nebudou stoupat. Měli byste určitě ochlazovat hmotu alespoň 2 krát po dobu 20-30 minut, abyste zajistili bezpečnost vrstev oleje a těsta. Je lepší to udělat po každém válcování a dokonce pravidelně chladit váleček a desku. A nezapomeňte, že je třeba rychle a silně vyvinout z listového těsta, ale opatrně, aby nedošlo k jeho zlomení. Velmi dobrý pomocník při přípravě octa, který zvyšuje pružnost těsta a nedovolí, aby se vrstvy rozmazaly, ale hlavní věc zde není přehánět to, jinak by přidaný ocet dával pečení nepříjemné chuti. Není důležité přidávat správné množství tekuté vody nebo mléka. Mléko dává dobrou chuť, ale snižuje pružnost těsta, takže ideální možností je míchat s vodou na polovinu. Stejně důležitý je obvykle správný poměr mouky a tekutinypoměr 1: 2. Kapalina sama by měla být studená, ale v žádném případě ledová. Pro válcování, položte vrstvu s krátkou stranou na sebe, pak laminace bude lepší, a nebuďte horliví s moukou kropení povrchu: na jedné straně vrstva bude dobře zaostávat za povrchem, ale na druhé straně - produkt nemusí stoupat. Tam je další malý, ale účinný trik - můžete přidat trochu alkoholu (vodka, rum nebo brandy) na těsto asi 25 g, pak produkt bude ještě svěží a chutné. Zde jsou nuance, které musíte vzít v úvahu, pokud se chystáte udělat lahodné šišky, koláč, dort, obláčky a další. Ale nejdůležitější věcí je vařit s duší, dobrou náladu a důvěru, že vše bude fungovat!
Pečeme s radostí a vychutnejte si božský vkus a křupavost z listového těsta. Bon appetit!