Kiwi obličejové masky

Exotické, chutné, šťavnaté zelené ovoceKiwi (čínský angrešt)uznávají vědci z mnoha zemí světa jako úžasně vyvážené jídlo pro krásu a zdraví, ve kterém jsou příznivé vitamíny, kyseliny a stopové prvky kombinovány s nejvýhodnějšími kombinacemi. s minimálním obsahem kalorií.

Složení Kiwi zahrnuje takový "užitek" jako:

  • Actinidin (rostlinný protein).
  • Antioxidační látky.
  • Vitaminy skupiny B (B2, B3, B6), vitamíny A, C, D, E.
  • Kyselina listová a jiné organické kyseliny, flavonoidy a vláknina.
  • Stopové prvky: železo, draslík, fosfor, hořčík.

V kosmetologii se kiwi aktivně používák očištění, tonizaci, omlazení a zvlhčení pokožky, jakož i její výživy vitamíny a minerály.

Pro péči o pleť kiwi lze připravit následující masky:

Číslo receptu 1. Masky kiwi a tvarohu.Pro přípravu masky by měly být 2 malé zralé kiwi rozemlety, dokud se nevytvoří kejda (předloupaná kiwi) a přemístí se 1-2 lžicemi nízkotučného tvarohu. Maska se aplikuje na kůži zbavenou make-upu a další kosmetiky a nechá se 10 - 15 minut. Po 10-15 minutách odstraňte zbytky masky teplou vodou bez použití mýdla.

Číslo receptu 2. Jogurtová maska ​​kiwi a banánů . Pro masku, musíte pečlivě třít maso jednoho zralé kiwi a půl banán.Poté přidejte 1-2 lžičky přírodního jogurtu na kaši. Všechny složky jsou důkladně promíchány a aplikovány na kůži po dobu 15-20 minut.

Číslo receptu 3. Loupání na obličej kiwi.Kiwi kvůli přítomnosti ovocných kyselin má mírný exfoliační účinek na kůži, to znamená, že je to druh přírodního peelingu. Pro přípravu peelingové masky je nutné brousit zralé kiwi ovoce ve skleněné misce (nedoporučuje se používat kovovou misku) a aplikovat ji na obličej. Po 10 minutách, odstranění masky teplou vodou bez mýdla, udělejte lehkou masáž, abyste lépe odstranili nečistoty a odumřelé kožní buňky obličeje. K buničině kiwi může být navíc přidáno malé množství máku, což bude mít další odlupovací účinek.

Recept č. 4. Maska Kiwi pro mastnou pleť.Pro péči o mastnou a kombinovanou pleť si můžete připravit následující exotické masky: přidejte 1 zralý citrón a trochu strouhaného křenu k buničině 1 kiwi. Všechny ingredience musí být velmi dobře rozemleté ​​a promíchané. Masku naneste na obličej po dobu 7 - 10 minut.

Recept č. 5. Maska Kiwi pro vyblednutí kůže na obličeji.K obnově pleti a její uvedení do tónu se doporučuje pravidelně provádět takovou masku: oloupat kiwi, rozřezat dužinu na malé kousky (čím menší, tím lépe) a přidat 1 lžíci přírodního medu. Naneste na obličej po dobu 10 - 20 minut. Maska z kiwi medu podporuje nasycení kůže vitamínem C, který pomáhá bojovats příznaky stárnutí pleti.