Parafínové masky. Jak udělat parafínové masky?

Vestetické kosmetologii asalonechje tento postup jakoparafínová maska ​​ poměrně populární.Parafínové masky jsou velmi účinným prostředkem pro hydrataci a omlazení pleti.Parafín byl používán ve starověkém Římě, poskytoval prospěšné, relaxační a zvláčňující účinky před masáží. Začátkem 20. století se však začal používat v kosmetologii jako samostatný prostředek.

V současné době se používá hlavně rafinovaný rafinovaný parafin. Používá se nejen jako obličejové masky, ale také pro ruce a nohy.

Parafínové masky se používají pro letargii a nafouknutí kůže, dvojité brady, oteklé oční víčka, závažné účinky akné, drobné výrazy obličeje a hluboké vrásky, obrovské množství dopravních zácp, které se vyskytují v pórech kůže.

Vlastnostiparafínových masek :

- vynikající čistící, hydratační a vyživující pleť obličeje;

- omlazení kůže;

- zvýšení pružnosti a pružnosti pokožky;

- redukce druhé brady, čelního zdvihu, odstranění otoku a opuchu obličeje;

- čištění kůže toxinů;

- vynikající resorpce jizev po akné.

Podívejme se na to, co jejedinečnost parafínových obličejových masek ? Když se roztavený parafín aplikuje na obličej, teplota této oblasti kůže se zvýší o 1-1,5 ° C, což vede ke zvýšení mezibuněčného prostoru, horní rohovitá vrstva kůže změkne, póry kůže se otevřou a dojde ke zvýšené pocení. Takžeprotože parafín dokonale izoluje oblast kůže, vyzařovaná vlhkost se neodpařuje, znovu se vstřebává do kůže, což vede k vynikající obnově její vodní rovnováhy. Z toho vyplývá, žehlavním účinkem parafínové masky je vlhkost.

Také když se zvyšuje teplota kůže , zlepšuje se přívod krve a zvyšuje se průtok krve , což příznivě ovlivňuje únavu a zralou pleť obličeje.

U parafínových masekjsou toxiny dokonale odstraněny z kůžev důsledku zvýšení lymfatického oběhu. Velikost molekul toxinu je mnohem větší než voda, takže se nevstřebávají zpět do kůže.

Dalším pozitivním účinkem parafínových obličejových masek je, že se po ní dokonale vstřebávají krémy a pleťové vody. A pokud stále děláte speciální masáž obličeje, účinek krému bude dvojnásobně účinný.

Parafínové maskyje možné vyrobit nejen v salonech, ale takédoma . K tomu stačí koupit speciálníkosmetický parafínv lékárně nebo specializovaném kosmetickém obchodě.

Parafin se roztaví ve vodní lázni na 50-60 ° C ve zcela suché nádobě. Před použitím parafínu na obličej jeho teploty je lepší zkontrolovat na zadní straně předloktí. Když se parafín roztaví na požadovanou teplotu, naneste ho na obličej speciálním kartáčkem nebo vatovým tampónem. Parafínová vrstva na obličeji by měla být asi 5-7 mm a oblast kolem očí, úst a nosu by měla zůstat neporušená. Chcete-li ušetřit déleparafínové teplo může dát masku vrstvu bavlny nebo filmu přes kryt a přikrýt ručníkem. Délka masky by měla být 15-20 minut.

Nezapomeňte, že před použitím parafínové masky by měla být vaše pokožka suchá. A pokud máte suchou pokožku, můžete ji namazat rostlinným olejem a po ní výživným krémem. Je také třeba připomenout, že v chladném období po zákroku parafínové masky byste neměli chodit ven, aby se zabránilo chlazení.

Pro zvýšení účinku parafínové masky. Můžete přidat užitečné látky do roztaveného parafínu, jako například:

- vitamin E a aloe šťáva - zvyšují zklidňující a zvlhčující účinek;

- suché květy chrpy - zmírňují svědění, podráždění a otok kůže;

- vitamíny A a E, včelí vosk - vyživují a hydratují suchou pokožku;

- olivový olej - kromě parafínu, má regenerační vlastnosti;

- Bambucké máslo (bamba) - změkčuje a zlepšuje pružnost pleti.