Kde hledat imunitu?

Lidská imunita je jednou z nejtěžších, ale důležitých reakcí, díky které bojujeme s cizími částicemi. Problematika imunity je vždy relevantní, ale je pro nás obzvláště akutní, když se blíží vitamínové zdroje těla. Začneme zvyšovat, posilovat nebo alespoň bránit tomu, aby padla na konec nejrůznějšími způsoby.

Naše zdraví je zcela na nás! Tvorba imunitního systému těla závisí na tom, co jíme a jak spíme.

Správná vyvážená výživa je první zárukou vašeho zdraví. Ve stravě by měl být přítomen jako více přírodních produktů. Minimálně je nutné omezit používání konzervovaných a nepřirozených potravin. Tělo může být zásobováno vitamíny a mikroprvky konzumací čerstvě vymačkaných šťáv a vitaminových nápojů. Například přípravou pití zázvoru s citronem zamezíte vstupu mnoha virů do vašeho těla. Brusinkový džus má příznivý vliv na kardiovaskulární systém. Šťáva z granátového jablka je nezbytná pro zvýšení hemoglobinu.

Vitamíny jsou nedílnou součástí zdravé imunity a jsou rozděleny do následujících skupin:

- A: červená zelenina (rajčata, dýně, mrkev), volný vitamín je obsažen v mořských rybách;

- B5 (kyselina pantothenová) se nachází ve vejcích, hovězí, celozrnné mouce a pšenici;

- C: prakticky všechny citrusové plody, zejména citron. Ale také v šípkách, zelí, petrželce;

- D: přírodní máslo, sýry, všechny mlékárnypotraviny, žloutky, houby;

- F: nerafinovaný slunečnicový olej, vlašské ořechy a mandle;

- PP: žitný chléb, hovězí játra a ledviny, pohanka.

Je velmi důležité udržovat střeva čistá, vyhnout se dysbióze, protože tam je umístěno 70% imunitních buněk. Nejmenší porucha střevní mikroflóry má za následek snížení ochranných funkcí těla. Proto je nutné neustále používat fermentované mléčné výrobky s bifidobakteriemi. V případě porušení trávicího ústrojí - bifidopreparace, bakterie a jogurty, které jsou prezentovány v širokém sortimentu na polici lékáren.

Veškeré vaše úsilí nepřinese pozitivní výsledek, pokud jde o zachování ochranných funkcí těla, pokud zneužíváte špatné návyky. Užívání alkoholu a kouření je trvalé otravy těla. Kromě nevyhnutelného sezónního úpadku my sami dodatečně zničíme imunitu. Takže byste měli přemýšlet o tom, zda nechat v lékárnách spoustu peněz na imunostimulancia, zatímco úmyslně s každou cigaretou, kterou jste kouřili, nebo s opilou dávkou alkoholu, zabíjet ochranné buňky.

Denní režim je také velmi důležitý pro normální fungování organismu. Je velmi důležité spát od 6 do 9 hodin a vždy spadá do půlnoci, protože v tomto okamžiku jsou buňky obnoveny. Během víkendů a svátků byste si neměli „relaxovat“. S každodenními časnými výstupy ve všední dny, spaním před obědem o víkendech, víte, příčinypoškození

Ve věku elektronických zařízení jsme oběťmi našich vlastních vynálezů. Záření z domácích spotřebičů, které je všude - nevyhnutelné. Můžete ji však snížit na minimum: mobilní telefony nedávejte v noci do postele, nenoste je ve svých kapsách, nedržte je u ucha při čekání na volání, neměli byste také umístit postel blízko sady zásuvek. Vzduchování místnosti k nasycení negativních iontů vzduchu je základní věcí, kterou může každý udělat.

Cvičení, cvičení, chůze na čerstvém vzduchu jsou stále známými přísliby silné imunity. Pro obyvatele venkovských oblastí je to jednodušší, ale obyvatelé megacitů trpí sedavým životním stylem. Nesmíme být líní častěji chodit v parcích, vyrazit z města, dělat jogging, fitness, dokonce vylézt na páté patro schodů nebo chodit deset minut do metra - to je plus!

A samozřejmě nezapomeňme ani na kalení. Kalení je dobré v jakékoliv formě: lití, tření, chůze ve studené vodě je stejně stejně užitečná, hlavní je pravidelnost.

Lidé říkají, že všechny nemoci jsou ze stavu duše, ze způsobu života. Radostný člověk je těžší prolomit! Onemocnění ho obchází. A pokud náhle onemocní, pak se rychleji zotavuje.

Zdraví pro vás!