Obličejové masky Typy, vlastnosti a vlastnosti

Správnou a důkladnou péči o všechny typy pleti (bez výjimky) si nelze představit bez použití široké škály obličejových masek.Pleťové maskypůsobí příznivě na pokožku - čistí, hydratují, vyživují a omlazují, zvyšují pevnost a pružnost, zlepšují pleť a pomáhají zbavit se viditelných vad.

Chcete-li získat požadovaný výsledek, musíte znát některé „triky“ pomocí obličejových masek doma.

Takže obličejové masky jsou:

  • Fpodobné masky (filmové masky).Nejčastěji se jako základ používá latex a maska ​​se doporučuje aplikovat tenkou, rovnoměrnou vrstvou na očištěnou pleť obličeje. Poté, co maska ​​zaschne, musí být odstraněna. K tomu jemně uchopte okraj fólie a odstraňte masku. Maskové filmy jsou dobřezvlhčují, utahují a omlazují.
  • Gel maska.Nejčastěji se tento typ masky používá k péči o mastnou a problémovou pokožku. V těchto maskách jsou navíc velmi časté následující složky s výraznými protizánětlivými, zvlhčujícími a dezinfekčními vlastnostmi (esenciální olej z čajovníku, rozmarýn, aloe vera, grapefruitový nebo citrónový extrakt, máta peprná, atd.) Masky s esenciálními oleji pomáhají zúžit zvětšené póry mastné, problémové a kombinované kůže, normalizovat funkci mazových žláz, odstranit mastný lesk obličeje a zabránit vzniku nových zánětlivých prvků.Gel masky pro problém a mastnou pleť se doporučuje používat 2 - 3 krát týdně. Někdy masky ve formě helia mohou být použity jako chladící nebo sedativní.
  • Pastovité masky . Základem je kaolin (jíl). Hlína, nejčastěji bílá, jsou malé částice hlinitokřemičitanu, které při smíchání s vodou tvoří koloid. Kaolinové masky mohou být použity k zajištění zvedacího účinku, očištění pleti, normalizace krevního oběhu a odstranění mírného otoku. Pastovité masky navíc pomáhají simulovat kontury obličeje.
  • Práškové masky.Základem je silikon. Mají vyhlazující, hydratační účinek, jsou dobré a snadno se odstraňují z kůže. V práškových maskách se velmi často objevují různé biologicky aktivní přísady, které vyživují, zvlhčují a zlepšují bariérové ​​funkce kůže.
  • Krémové maskyjsou dvou druhů: sušení - pro tónování, čištění a bělení kůže a bez vysoušení - pro výživné kožní buňky. Krémové masky by měly být aplikovány na očištěnou tvář a po 20 - 25 minutách, zbytky očistěte kosmetickou tkání. Nevysychající výživné masky se nedoporučují pro péči o mastnou a problémovou pokožku obličeje nebotěla.
  • Termoaktivní obličejové masky . Účinnost takových masek je zajištěna vazodilatačním účinkem během zahřívání. V tomto stavu, všechny užitečné léčivé, výživné nebo zvlhčující látky rychle aaktivně pronikají do tkáně.

Je třeba poznamenat, že použití výhradněmasek pro péči o pleť obličejeneposkytuje řádnou a důkladnou péči. Masky jsou nepostradatelným doplňkem každodenní péče o pleť.