Melounové obličejové masky

Za prvé, meloun je známý pro úžasnou chuť a úžasné léčivé vlastnosti. Šťavnaté, sladké, voňavé a voňavé melounové maso je nádherný podzimní dezert (kromě nízkokalorických). Nicméně, léčivé vlastnosti melounů mohou být také použity pro kosmetické účely přípravou pleťových vod a masek pro různé typy pleti doma.

Melounové masky a pleťové vody:

  • Pro suchou pokožku. Smíchejte 1 lžíci čerstvé šťávy z melounu s malým množstvím zakysané smetany a 1 lžičku olivového oleje. Do směsi se přidá 1 žloutek a 1 lžíce mouky z ječmene. Všechny složky jsou důkladně promíchány, aby se vytvořila hustá hmota. Maska se aplikuje na nečistou pokožku obličeje po dobu 10 minut. Po uplynutí času odstraňte zbytky masky s kosmetickým diskem navlhčeným v čaji.
  • Maska pro problémovou pokožku. Dužina zralého melounu se před tvorbou kaše hnije a zředí se extraktem heřmánkového extraktu. Překryté na obličej po dobu 10 - 15 minut. Opláchněte masku studenou vodou. Tato maska ​​také bělí kůži a pomáhá v boji proti pigmentaci.
  • Doma si můžete udělat meloun krém, který má hydratační vlastnosti. Chcete-li meloun mléko, je třeba vzít 300-400 g čerstvé šťávy, lisované zralé meloun a přidejte 1 lžičku soli plus lžíci přírodního medu. Všechny složky jsou dobře promíchány. Krém musí být nalit do skleněné láhve a ponechán na nějakou dobusůl se rozpustí. Poté přidejte 150 g suchého bílého vína na mléko - a mléko je připraveno. Mléko se doporučuje na setření pokožky ráno a večer.
  • Melounová emulze (volba číslo 2). Čerstvá melounová šťáva se míchá ve stejném poměru s mlékem a minerální vodou. Otřete obličej ráno a večer.