Léčivé vlastnosti medu

Mmnoho lidí po celém světě hovoří o výhodáchmedu . To je pravda.Medje nejen prospěšný pro lidské zdraví, ale také zázračně ovlivňuje pokožku, pokud se používá v režimu péče. Med obsahuje vitamíny, minerály a aminokyseliny a je také vynikajícím asistentem krásy, vyživuje pokožku a vlasy.Med působí jako antibakteriální a protiplísňový léka pomáhá hojit a urychlovat proces hojení ran, odřenin a popálenin, protože se jedná o přírodní produkt, takže si můžete být jisti, že jeho použití nezpůsobí žádné vedlejší účinky, a proto Můžete ji používat volně k péči o kůži. Med může být použit k léčbě pleti, stejně jako k hýčkání. Pojďme se podívat na několik způsobů, které můžete použít k péči o kůži.

Med lze použít jako obličejový peeling. Vezměte jednu polévkovou lžíci medu a smíchejte s hrubě mletými mandlemi a několika kapkami citronové šťávy, několik minut masírujte kůži. Mandle čistí pokožku mrtvých buněk, med ji zvlhčí a citronová šťáva odstraní zarudnutí.

V zimě se med používá ke zvlhčování pokožky. Přidejte lžíci medu do horké vodní lázně a sedět v ní po dobu 20 minut Med vyživuje a hydratuje pokožku přirozeným způsobem.

Med lze také použít pro péči o vlasy. Pokud chcete vlasy zesvětlit a dát mu objem, přidejte lžičku medu do šamponu a umyjte si ji hlavou. To jepomůže přirozeně zesvětlit vlasy. Med lze použít jako klimatizaci. Smíchejte med s olivovým olejem a několik minut naneste na vlasy, poté opláchněte teplou vodou. Je to přírodní kondicionér, který dodává vlasům lesk a objem.

Můžete také použít med ke zlepšení ústní hygieny. Použijte jej jako ústní vodu, abyste se zbavili špatného dechu, můžete jej také použít k prevenci krvácení dásní a osvěžení dechu po jídle.