Příčiny podzimní deprese

Podzim ...Deštivé, chladné a nudné dny, mdlé počasí, pomalé vinou přírody, náladoví lidé ... Nálada mizí, je apatie a skleslost, zvýšená ospalost nebo nespavost, touha pracovat, komunikovat s rodinou a přáteli, pláč a blues se stanou věrnými společníky podzimní nálady zmizí. Stručně řečeno, ahojPodzimní deprese !Depreseje považována zaduševní poruchu, jejíž charakteristické znaky jsou nedostatek nebo snížení nálady, ztráta schopnosti radovat se, odchylky v duševní aktivitě (pesimismus, apatie, negativní úsudky a názory na život). Kromě toho dochází ke změně nejen v emocionálním a psychologickém stavu osoby, ale i ve fyzickém - pasivním životním stylu, nespavosti nebo naopak, zvýšené ospalosti.

Příčiny podzimní deprese:

  • Snížení sluneční aktivity v období podzim-zima vyvolává zvýšenou produkci v lidském těle takového hormonu jako melaninu. Melanin se nejaktivněji vyrábí v noci, to znamená v noci. Následkem toho pokles množství slunečního světla do jisté míry vyvolává depresivní stav.
  • Podzimní povětrnostní podmínky přispívají ke snižování lidské motorické aktivity. V deštivém, větrném a chladném počasí nechodíte v parku podél uliček nebo se vydáte ven do krajiny. Tam je ohromující touha - jakoMůžete se rychle vrátit domů, pít horký čaj, vykoupat se a zabalit se do teplé deky, abyste si mohli odpočinout od nepříznivého počasí.
  • Kromě toho může sezónní deprese vitamínů v organismu vyvolat podzimní depresi.
  • "Špatná cesta z dovolené", začátek školy nebo pracovního roku, uvědomění si skutečnosti, že dlouhé zimní chladné počasí dopředu nevyhnutelně přispívá ke snížení nálady.
  • Někteří odborníci argumentují, že nástup deprese přispívá ke zvýšení vlhkosti, vlhkosti a plísním v domácnostech a bytech na podzim. Spory mikroskopických hub, které se dostávají do teplých a vlhkých podmínek bytů a domů, se aktivně rozmnožují a rozvíjejí. Takové nežádoucí okolí negativně ovlivňuje kvalitu spánku, přispívá ke snížení chuti k jídlu a výskytu řady kožních a očních onemocnění, projevu dušnosti, bolestí hlavy a alergií. Tudíž deprimovaný morální a depresivní stav.
  • Dědičnost vůči určitým emocionálním a psychickým poruchám (odchylkám). Tento faktor vysvětluje selektivní tendenci k depresi. Kromě toho existuje větší tendence k sezónní depresi žen, kvůli větší emocionalitě.
  • Závěrem bych chtěl zmínit tendenci lidské povahy, jako je vlastní analýza. Podzimní období je koncem roku, kdy každý člověk, který se děje, začíná analyzovat události odcházejícího roku, porovnávat vítězství a ztráty, úspěchy a porážky. ToBohužel ne všechny sny se stávají skutečností a plány se dostávají do reality cíle. V takových chvílích vzniká pocit méněcennosti, interní kritik jeho vlastního „já“ dává verdikt neplnění, nevyslovitelnosti.
  • Kromě toho bychom neměli zapomínat, že chronické stresové situace, nadměrná zátěž, jak fyzický, tak morální, nedostatečný odpočinek, pravidelný nedostatek spánku přispívají ke vzniku nebo posilování depresivního stavu v podzimním období.
  • S depresí (depresivní stav) může a musí být překonán. Jinak se může mírná deprese rozvinout do chronické a zanedbávané formy.