Péče o zlaté předměty doma

Péče o zlato je poměrně jednoduchý postup, s nímž můžete šperkům dávat novost a oslnivý lesk.

Při péči o zlaté předměty je důležité dodržovat následující pravidla:

  1. Zlaté šperky nakonec ztratí svou původní brilanci, na nich se vytvoří patina a stanou se nudnými. K těmto změnám dochází při kontaktu s vodou, různými chemikáliemi a kosmetikou. Aby se tomu zabránilo, doporučuje se, aby byly výrobky z takového drahého kovu odstraněny.
  2. Péče o výrobky ze zlata by měla spočívat v otírání flanelovou látkou. Takové akce musí být prováděny při každém jejich odstranění.
  3. Zlato by nemělo být čištěno tvrdými, ostrými a tvrdými předměty, protože takové manipulace poškodí povrch drahého kovu.
  4. Každý zlatý šperk musí být uložen v samostatném obalu.

Lze použít speciální výrobky pro péči o zlato - pasty a roztoky, které se snadno vypořádají s problémy se znečištěním a vrátí ztracený lesk. Nejoblíbenějším nástrojem pečovatelské dílny je "Aladdin" vyrobený na bázi kapalného amoniaku. A tak, že nástroj nemá štiplavý zápach, při výrobě přidaných aromatických vůní.

Péče o zlaté šperky: efektivní způsoby

Péče o zlaté šperky musí nutně spočívat v jejich čištění, aby se odstranil časem vytvořený plak.Existuje několik dostupných a účinných způsobů, jak vrátit atraktivnímu vzhledu a oslnivému brilanci drahý kov.

Metoda 1

Je nezbytné rozpustit tekuté mýdlo ve sklenici horké vody a dát šperky do mýdlového roztoku, který by měl být na hodinu. Poté je třeba výrobek jemně vyčistit měkkým zubním kartáčkem. Po takové péči je třeba šperk důkladně omýt ze zbytků mýdla pod tekoucí teplou vodou.

Metoda 2

Chcete-li očistit zlato od plaku a staré kontaminace, můžete: dát hadřík na dno malého hrnce, na něj položte zlatý výrobek. V nádobě nalijte mýdlový roztok přidáním lžičky sody a vařte 15-20 minut.

Metoda 3

Domácí péči o zlato, aby se lesk a hladký povrch, lze provádět pomocí cukru. K tomu je nutné rozpustit 1 polévkovou lžíci ve sklenici teplé vody. Já cukr a dal zlaté šperky do kontejneru, takže je tam na noc. V dopoledních hodinách by se měl umýt tekoucí vodou.

Metoda 4

Použití čpavku je populární metodou čištění drahých kovů. Stačí do této kapaliny umístit dekorace a nějakou dobu odejít. Můžete také připravit roztok kombinací amoniaku s 3% peroxidem vodíku. Peněžní prostředky musí být čerpány v poměru 2: 1, nalijte do malé nádoby, snižte dekoraci tak, aby byla zcela pokryta tekutinou, přikryjte víčkem a ponechte8-10 hodin. Na konci procedury péče by měl být klenot opláchnut tekoucí vodou.

Přípravky pro péči o šperky z bílého zlata

\ t

Péče o bílé zlato se poněkud liší od vlastností zachování žlutého kovu v atraktivní formě. K obnovení šperků můžete použít následující užitečné tipy a dostupné metody a vrátit jej do jeho dřívější brilanci:

  1. Nalijte destilovanou vodu do malé nádoby. Z vodovodní vody není vhodná, protože je důležité, aby neobsahovala nečistoty chloru. Do vody se přidá několik kapek saponátu, rozpustí se v kapalině a ponoří se bílý polotovar do připraveného roztoku po dobu 15 minut.
  2. Rozpustit sodu destilovanou vodou, aby se vytvořila poměrně hustá pasta. Pomocí štětce vezměte trochu této pasty a jemně otřete povrch bílého zlata. Pokud se výrobek skládá z kamenů a jiných kovů, neotírejte je štětcem, protože mohou být příliš měkké a tento způsob čištění je pouze poškodí.
  3. Pokud bílé zlaté šperky nejsou zdobeny kameny, mohou být vařeny ve vodě po několik minut po umístění v malém sáčku z měkké tkaniny.
  4. Dobrého účinku je dosaženo, když je kovový povrch ošetřen isopropanolem - isopropylalkoholem. Je nutné navlhčit houbu a jemně otřít produkt, po kterém se vrátí stejný lesk a nový vzhled.

Bílé zlato nelze dlouho čistit octemroztok amoniaku, při odchodu použijte zubní pastu. Všechny tyto látky mohou poškodit tenkou vrstvu rhodia.

Péče o zlaté šperky je také v jejich správném skladování. Pokud jsou výrobky zdobeny drahokamy a polodrahokamy, měly by být uchovávány mimo ultrafialové paprsky. Pod působením ultrafialového světla, ametystů, barevných topazů, perel, tyrkysových, rubínů a achátů vybledne a zmizí.