Salát z tresčích jater. Recepty a užitečné vlastnosti

Treska játrovánení jen spíše chutný a dostatečně výživný produkt, ale také užitečná pochoutka s hmotností příznivou pro zdraví a krásu.

Příznivé vlastnosti tresčích jater:

  • Obsahuje polynenasycenou mastnou kyselinu, jako je omega-3.
  • Vitamíny A aDjsou prospěšné pro zrak, podporují zdraví vlasů, nehtů, kůže, zubů, pomáhají v boji proti infekcím atd.
  • Je bohatý na vysoce kvalitní bílkoviny, a tedy na esenciální aminokyseliny, jako je tryptofan, lysin, methionin, které se v lidském těle nevyrábějí samy.
  • Olej z tresčích jater navíc obsahuje vitamin B12, C, kyselinu listovou, zinek, sodík, hořčík, železo, měď, vápník, fosfor, jód atd.

Tolik hodnotné složení vitamín-minerálních látek z tresčích jater pomáhá bojovat proti chorobám kardiovaskulárního systému a nervového systému, zlepšuje duševní výkon, je vynikající prevencí onemocnění pohybového aparátu (zejména - onemocnění kloubů), doporučuje se zahrnout do menu těhotné ženy, aby se zvýšila imunita.

Můžete vytvořit velmi chutné, zdravé a levné saláty z tresčích jater „ve spěchu“.

Recept # 1.

Chcete-li udělat salát, budete potřebovat:konzervované tresky- 1 plechovku, slepičí vejce - 3–4 ks, zelenou cibuli, citron (džus) - 1 ks, sůl a černou mletý pepř - podle chuti. Chcete-li připravit salát, vařit vejce, chladné, sekánív malých kostkách, mash cod jater s vidličkou (po odstranění másla), smíchejte s vejci, přidejte cibuli a čerstvou citronovou šťávu. To je vše, salát je připraven k jídlu. Jako ozdoba můžete použít čerstvé zelené.

Číslo receptu 2 . Složky salátu jsou podobné receptu č. 1. Jako doplněk však můžete přidávat roztavený nebo tvrdý sýr, který se doporučuje nastříkat na jemném struhadle.

Recept č. 3. Složení: játra treska - 1 plechovka, brambory - 3 solené (nakládané) okurky, majonéza, sůl, pepř, čerstvý kopr (petržel) podle chuti.

Způsob přípravy: brambory a mrkev vařte až do připravení, ochlazení a slupky. Brambory nakrájejte na malé kostky, doporučuje se mrkev roštovat na středním struhadle. Vařte vejce, oloupejte a nakrájejte na malé kostky. Nakrájíme okurku na malé řezy. Volný olej z tresčích jater z oleje a kaše s vidličkou. Po tom, všechny složky salátu jsou důkladně promíchány a oblečeny s majonézou. V případě potřeby přidejte sůl, pepř a bylinky.

Saláty z tresčích jaterse vaří rychle a snadno! V důsledku toho budete mít výživné a zdravé jídlo, které se může stát dekorací vašeho stolu !!! Bon appetit!