Jak překonat pokušení?

Udělali jste první krok směrem k vaší ideální hmotnosti a postavě vašeho snu. Jste na dietě. Už několik hodin, dnů nebo týdnů. A v určitém bodě abstinence od zakázaných dobrot, budete nevyhnutelně předjati pokušením. To je přirozené a přirozené, protože jsme všichni lidé a jak víme, Zakázané ovoce je Sweet. Pokušení je dost banální. Například:

  • Všechny výrobky, které se dostanou do pozornosti, se zdají překvapivě chutné, žádoucí a chutné.
  • Všichni kolem a dělat, co jedí. Na ulici, doma, v práci, v obchodě, každý jí, svádí vás k nim.
  • Získání platu nebo bonus provokuje touhu odměnit se a zařídit rozumnou párty, samozřejmě s množstvím stolu.
  • Televize, reklamní plakáty a „sladkosti“.
  • V obchodě, nákup nízkotučné jogurt nebo ovoce, oddělení "zakázaných výrobků" nebude unikat váš pohled.

To vše je pokušení, které je povinnou součástí každé osoby. Pokud se nedokážete vyhnout pokušení, neznamená to, že ho nemůžete ovládat.

Poté, co jsme se připravili na potíže, prohlašujeme válku za pokušení.

  1. Vždy si pamatujte, proč to děláte. Pokud jste diety, pamatujte si, co děláte. Kromě toho se doporučuje prezentovat svůj konečný cíl (zlepšit své zdraví, ztratit tyto kiláry nebo změnit postavu) v nejodvážnějších barvách na nejmenší detaily. A co je nejdůležitější, pamatujte si svůj senstát se skutečností!
  2. Používejte emoce. Téměř každý člověk se snaží ukázat ostatním svou neotřesitelnou sílu vůle, odhodlání a schopnost dokončit práci. Zde ji použijeme. Pocit hanby je velkým pomocníkem v boji proti pokušení. Řekněte svým přátelům, známým a rodině o svém pevném rozhodnutí o dietě a pak bude touha podřídit se pokušení zastavena pocitem hanby a myšlenek, že na vás budou myslet jako na slabého a slabého člověka.
  3. Nikdy se nikdy nevzdávejte. Omezení v potravinách (dieta) je poněkud připomínající horolezectví. Každý den, kdy žijete na dietě, lze přirovnat k obtížným, ale jistým krokům horolezce na cestě na vrchol. Představte si situaci - jste na půl cesty k drahému cíli. A náhle jste podlehl pokušení, vzdali se a rychle se vrátili do výchozího bodu s pocitem viny, slabosti, nedostatku charakteru a hanby. Samozřejmě můžete být schopni vstávat a začít stoupat znovu, ale to bude obtížnější. Druhý pokus může být docela výzvou. Proto, pokaždé, když se tváří v tvář pokušení, myslím, že desetkrát, pokud se chcete vrátit tam, kde jste začali ???
  4. Vyhněte se nejednoznačným výmluvám. Prakticky zaručená ztráta ve válce proti pokušení je hledání výmluv. Hádat se před čokoládovým dortem nebo smažené brambory s šťavnatou sekanou může být hodně výmluv. Například: "Všechny tyto potraviny jsou příliš vysoké v kaloriích, což znamená, že jsou pro mě škodlivé." Tyto argumenty však lze zpochybnit -"Ano, samozřejmě, je to škodlivé, ale z malého kousku se nestane nic strašného." Takový přístup vyvolává vnitřní konflikt. Proto je nejlepším způsobem, jak tento problém vyřešit, tvrdě říci „Toto není striktně diskutováno !!!“
  5. Pamatujte, že vaše každé vítězství činí pokušení slabším. Pokud člověk neustále ztrácí, časem se jeho sebevědomí stává slabším. Totéž se stane s pokušením, kdy den za dnem, čas od času jistě překonáte pokušení.

Na světě není nic nemožné! Všechny vaše touhy mohou a stanou se skutečností, jen se týkají tohoto úsilí, trpělivosti a odhodlání. Schopnost ovládat vaše touhy vám pomůže vyhrát obtížnou válku s pokušením!