Jak zvýšit imunitu? 5 jednoduchých tipů

Imunita-je ochranná funkce organismu, schopnost odolávat různým chorobám (virům, bakteriím, infekcím, prvoci, cizím mikroorganismům, alergenům, houbám, nádorovým onemocněním atd.) Imunita je přirozená (v některých případech získaná) ochranná bariéra lidského těla, proto není možné podcenit její význam pro celý život každého člověka.

Faktory jako:

 • Nepříznivé podmínky prostředí,
 • nedostatek pravidelné vyvážené stravy,
 • nedostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků,
 • léčba antibiotiky a jinými léky,
 • chronický stres, nadměrná fyzická a duševní zátěž,
 • nedostatek spánku a nedostatek řádného odpočinku
 • prodloužené vyčerpávající diety nebo hladovění (typické pro krásnou polovinu lidstva)

nevyhnutelně vedou ke snížení ochranných funkcí těla, tj. Oslabení imunitního systému.

Pokud pociťujete příznaky, jako je přetrvávající bolest hlavy bolest, chronická únava, nespavost nebo naopak ospalost, únava, bolestivé svaly nebo klouby, pak je čas věnovat zvýšenou pozornost \ t stav imunitního systému.

5jednoduché a účinné způsoby zlepšení imunity

1.Vyvážená racionální výživa je jednou z nejdůležitějších podmínek nejen pro \ tzlepšit imunitu, ale také zachovat dobré zdraví, mládež a krásu po mnoho let. Chci být zdravý, jíst:

 • Vysoce kvalitní bílkoviny(maso, ryby, luštěniny). Maso a ryby se doporučuje konzumovat každý den, ale luštěniny mohou být preferovány 1 - 2 krát týdně.
 • Čerstvé ovoce, zelenina a bobule (mrkev, zelí, řepa, fazole, paprika, ředkvičky, česnek, cibule, jablka, sušené meruňky, švestky, hrozny, citrusy, brusinky atd.)
 • Mořské plody.Je to v mořských produktech (různé druhy ryb, mořský kale, chobotnice atd.), Které obsahují nenasycené mastné kyseliny, což značně zvyšuje ochranné funkce organismu. Kromě toho , nezapomeňte na rybí olej.
 • Fermentované mléčné výrobky(zvláštní pozornost věnovaná „živým bakteriím“). "Bio" produkty mají schopnost normalizovat střevní mikroflóru a normalizovat práci gastrointestinálního traktu.
 • Potraviny s dostatečným obsahem draslíku ( brambor “v uniformě, ořechy, ovesné vločky a pohankové kaše).
 • Pro imunitní systémjsou zvláště důležité vitamíny, jako jsou A, B5, C, D, F, PP.

2. Dary přírody pro imunitní systém. Jedním z nejúčinnějšíchpřírodních prostředků pro zvýšení imunity je echinacea, ženšen, lemongrass, lékořice a eleuterakokkk. Z těchto rostlin mohou být provedeny infuze nebo odvarů, které jsou účinné jak pro léčbu, tak pro léčbuprofilaktiki.

3. Pokud chcete být zdravý - zpevnit. Plavání, sprcha nebo sprcha je skvělý trénink pro imunitní systém. Dobrá volba je saunanebo sauna, kde se vysoké a nízké teploty střídají s lehkostí a pohodlím. Pokud není možné navštívit saunu (koupel), můžete si pořídit kontrastní sprchu doma, po které můžete tělo otírat mokrou žínkou nebo hrubým ručníkem s energickými pohyby.

4. Aktivní životní styl. Elementární ranní cvičení, gymnastika, fitness, aerobik, tvarování, sportovní tance, dlouhé procházky, sportovní hry dávají tělu potřebné cvičení. Glanoe - nepřehánějte to. Všechno by mělo být umírněné.

5. Plný odpočinek a relaxace. Relaxace je nutná nejen fyzicky, ale i emocionálně (morálně). Dobrý odpočinek, 7-8 hodin zdravého spánku, procházka v parku, oblíbený koníček, horká lázeň s aromatickými oleji a pěnou a relaxační masáž budou přínosem pro váš imunitní systém. Kromě toho zkuste najít něco, co se chrání před negativními momenty, přepněte na pozitivní. Stres - nelze se mu vyhnout, pak byste se měli naučit na ně správně reagovat, aniž by to poškodilo nejcennější - zdraví!

Přejeme vám mnoho let mnoho zdraví!