Přírodní čipy

Čipy z přírodních odrůdových brambor se začaly v Americe vyrábět ve druhé polovině 19. století.Mimochodem, to je Amerika, která je rodištěm brambor.Nejdříve byl omyt, ručně nakrájen na tenké plátky a smažen ve velké nádobě s rostlinným olejem.Vyvíjení výběrové vědy, průmyslníci současně zvýšili také objemy vydání čipů.Na základě ekonomické proveditelnosti bylo tedy nutné vyvinout nové technologické vybavení, které by uspokojilo rostoucí potřeby potenciálních spotřebitelů.

Američané se samozřejmě stali průkopníky ve výrobě a prodeji čipů.Velmi dynamický život moderní americké společnosti neumožňuje svým občanům trávit drahocenný čas na pořádání dlouhých a slavnostních jídel.Obnovit chybějící kalorií a uspokojit pocit přicházejícího hladu Američané mají to, co se nazývá „za letu“, aniž by přerušili hlavní povolání.

V tomto ohledu představovali koncept "svačinu" Američané."Snack" je malé, lehké, křupavé "občerstvení", pro které nepotřebujete žádné vidličky nebo lžíce vůbec, můžete ho jíst perfektně na cestách, aniž byste trávili čas na vaření.Hlavními funkcemi „občerstvení“ jsou výživa a dostupnost.Je to hezké, když se také prodávají ve vhodném balení.Obrovské množství žetonů, flipů, vloček, ořechů, tyčinek, malých sušenek, foukaných zrn, sušeného ovoce - to vše je „občerstvení“.Jsou starší než 150 let.zabírají výklenek v potravinové síti Severoameričanů as otevřením hospodářských a politických hranic přecházejí svačiny za hranice železné opony na ruský trh. "Snacks", stejně jako mnoho jiných produktů Západu, se úspěšně usadil v Rusku.

Samotné „čipy“ kombinují nezávislé typy výrobků, obdobné formy. Všechny tyto výrobky jsou prezentovány ve formě tenkých desek („chip“ - přeloženo z angličtiny jako „plate“). Tyto výrobky jsou propojeny tím, že při dodržení technologického procesu jsou všechny pečené v rostlinném oleji. Nicméně, oni jsou rozděleni velmi přísně do několika skupin:

křupavé brambory . Tento druh „občerstvení“, jako produkt nazvaný „mořské brambory“, je ruskému spotřebiteli znám od sovětské éry: kousky slaných čerstvých brambor, smažené v rostlinném oleji, nakrájené na „brčka“.

bramborové lupínkyjsou tvarované, pravoúhlé nebo krychlové desky, spíše velké velikosti nebo kudrnaté ozdobné výrobky.

lisované třísky . Jsou vyrobeny smažením tenkých plátků, zvlněných nebo plochých, tvarovaných z vařeného bramborového těsta, ke kterému se přidávají škrob, obiloviny a sůl. Při tomto typu čipů prakticky chybí přirozená chuť smažených brambor, a proto do procesu přípravy výrobku zasahují také aromatické kompozice.

vzduchové čipy . Chuť je velmi jemná, škrob se téměř necítí. Jeho receptura zahrnuje přidání pouze přírodního koření. Tento typ bramborových lupínků je v současné době velmi populární v Evropě. Ruští výrobci také neobejdou bezpečnou stranu vzduchových čipů.

Jablečné lupínkyse vyrábějí prakticky pouze ve třech zemích: v USA, Rusku a Číně. Oni jsou také, v jejich chuti, zajímavé pro spotřebitele, stejně jako obvyklé bramborové lupínky. Jejich struktura je tenká rudý suché řezy s kůží maloval ve všech barvách na okrajích. Tyto čipy mají lehkou, jasnou, přirozenou příchuť jablek.

Hlavní surovinou pro výrobu třísek jsou samozřejmě brambory. Nejvhodnější je použítLORKH, AMBER, SOTKA ,FRIENDSHIP, ADAPTERpro výrobu tohoto produktu - skutečně v každém regionu země jsou vůdci sklizně a kvality. Lze použít také holandské odrůdy- CONDOR AND ROMAN . Nedoporučuje se vyrábět třísky ze smíšených odrůd brambor, protože hotové plátky mohou mít různou vlhkost a mohou se zhoršit i během skladování.

A konečně doporučujeme recept na přípravu přírodních bramborových lupínků:

* bereme 5 brambor obvyklé velikosti;

umyjte a odstraňte z nich kůru;

* nakrájíme na plátky o tloušťce 2 až 5 mm, ale všechny kusy by měly mít stejnou tloušťku;

* plátky, umístěné v misce, zalijeme dvě čajové lžičky rostlinného oleje;

* smíchejte je.Úkolem takového množství oleje: stačí namazat brambory;

* Plech zakryjte vrstvou hliníkové potravinářské fólie;

* na něj posypeme potravinovým postřikem nebo rostlinným olejem.Tím se zabrání lepení brambor na fólii.

* Uspořádejte plátky na plech v jedné vrstvě;

* Troubu zahřejeme na 200 stupňů.Plech vložte na 20 minut.Připravenost výrobku bude viditelná otočením okrajů.

* Extrahujte hotové kousky z naší trouby, ochutnejte solí nebo kořením a ochutnejte je.

Vaše přirozené čipy jsou připraveny.Bon appetit!