Nováček do posilovny

Léto přichází a vaše tělo není v nejlepším případě. A když jste konečně shromáždili vaši odvahu, rozhodli jste se, že byste měli začít chodit do posilovny, na simulátory. Nastal čas a předplatné bylo zakoupeno se všemi potřebnými věcmi (tenisky, tepláky, láhev vody a ručník). Když překonáme svou lenost, budeme vyřezávat krásnou „Galatea“ z naší spící nadpozemské krásy, těla.

Když přijdeme do posilovny, začneme chápat, že k dosažení požadovaného výsledku nebude jedna touha stačit. Někteří jsou vzati v nerozhodnosti putovat po místnosti od jednoho simulátoru k jinému. Jiní, kteří si přečetli literaturu předem, se snaží cvičit sami, někdo apeluje na instruktora. A brzy, mnozí, kteří si přejí, navštívili několik tříd, vypadli z posilovny a cvičebního vybavení, s ohledem na nepochopení toho, co ještě potřebují, aby zlepšili svou fyzickou zdatnost.

Samozřejmě je žádoucí provádět jakékoli třídy podle specifického programu, který je vhodný pouze pro vás, vaše tělo, věk a celkovou fyzickou kondici. Než začnete s výukou, musíte se však zeptat na několik otázek:

1. Proč jste tedy chodil do posilovny trénovat? Z této otázky záleží na souboru cvičení, které vám trenér přidělí. Konec konců, metody tréninku budou radikálně odlišné od toho, zda chcete zhubnout, nebo naopak, vyčerpat a získat svalovou hmotu. Nebo možná váš cíl: udělat tělo pružnějším a zvýšit celkovou vitalitutělo? Odpovědi na tyto otázky si sami zjistíte, že existují různé přístupy a metody školení, které budou muset být předem projednány s instruktorem třídy.

2. Abychom se nepochopili v řadě pro všechna cvičení na simulátorech, je vhodné od začátku určit, na které svalové skupiny se zaměříte. Je to pro vás lepší, pokud v počáteční fázi, pro vás a pro správnost provedení nezbytných cvičení, bude instruktor ve třídách pozorovat a indikovat chyby. Jinak v nejlepším případě ztrácíte čas a budete se muset znovu naučit nebo kvůli nesprávnému cvičení riskujete zranění a opět ztrácíte drahocenný čas na vytvoření požadovaných forem vašeho těla.

3. Rozhodnout o dnech do praxe. Návštěva haly není nutná. Nevycvičujte se do vyčerpání. Touha zapojit se do přetrénování může rychle zmizet a fyzicky ostré a intenzivní zátěže jsou pro zdraví nežádoucí. Dvě nebo tři návštěvy školení za týden jsou dostačující, ale zároveň by měly být co nejproduktivnější a nejkvalitnější.

4. Je také důležité rozhodnout o době návštěvy posilovny. Je to důležité a váš rozvrh zaměstnání a jejich vlastní fyziologické tendence. Pro někoho budou ranní lekce pohodlnější, pro někoho - večer. Každá z těchto otázek se musí rozhodnout sama za sebe. Ačkoli, některé studie obecného vnitřního stavu osoby ukázaly, že nejlepší hodiny pro fyzickétřídy jsou považovány za čas od 16:00 do 20:00 hodin

5. Doba trvání školení. Záleží na tom, jak často plánujete jít do posilovny. Pokud se však rozhodlo navštěvovat simulátory častěji, postačí 40minutové sezení. Pokud ne více než 2-3 krát týdně, pak doba trvání tréninku by se měla zvýšit na jednu a půl hodiny.

6. Rozhodněte se, kterou svalovou skupinu budete trénovat. Ačkoli pro harmoničtější vývoj vašeho těla, je třeba věnovat pozornost každé svalové skupině. A teprve po určité době, kdy si všimnete prvního výsledku, bude možné vypracovat ty svaly, které byste chtěli zvýšit nebo mírně snížit.

7. Rozhodnout o počtu přístupů a opakování. Bez kouče samozřejmě nemůžete, protože zkušenost začátečníka v této věci prostě neexistuje. Existuje však určité obecné pravidlo: pokud chcete vybudovat svalovou hmotu, proveďte 8-10 opakování cvičení v přístupu. Máte-li touhu vytvořit úlevu na svalech, pak zvyšte počet opakování až na 15-20 krát, ale zároveň musí být snížena váha tréninkového aparátu.

Po všech těchto jednoduchých tipech, jít do posilovny vám přinese jen jednu radost a velké výhody. Za pár měsíců, s neskutečným obdivem, radostí a hrdostí na sebe, se podíváte do zrcadla na svůj odraz a na veřejnosti se budete cítit sebejistě.

Úspěšné školení!