Výběr tablety: co hledat

Tablet je velmi pohodlný a relativně levný moderní přístroj, opravdový společník pro ty, kteří rádi surfují na internetu za jakýchkoli podmínek, takže otázka, jak si vybrat tablety a jaké parametry se na ně dívat, je pro mnohé relevantní.

Možnosti tabletu

Pokud se rozhodnete přejít z přenosného počítače na mobilnějšího "přítele", otázka, jak si vybrat tablety a jaké parametry se má podívat, vás začne vážně znepokojovat. Začněme, jaké jsou vlastnosti tablet? Lze je rozdělit na:


 • Instalovaný operační systém. Volba OS závisí na vašich cílech a cílech. Android OC se často instaluje na vysoce kvalitní tablety, ale tento „OS“ má své nevýhody a nejčastěji je to problém s aktualizacemi, neschopností pracovat se soubory standardních formátů.

Windows 10 je dobrou volbou pro milovníky PC. Nemusíte se znovu učit, vše bude jasné a známé a všechny funkce systému Windows vám umožní řešit vážné problémy a pracovat s dokumenty v kanceláři.

iOS - instalace na drahé tablety Apple iPad. Není třeba říkat mnoho o jejich kvalitě: neustálé aktualizace, vynikající ochrana před viry, neuvěřitelné množství aplikací, skvělý design, pohodlná práce, ale extrémně vysoká cena pro tuto třídu zařízení.

Přečtěte si také: Jak začít podnikat od nuly bez peněžní investice?

 • Velikost úhlopříčky obrazovky. Podle tohoto parametru jsou tablety rozděleny na kompaktní (8 palců), střední (10 palců) a velké (12 palců).Čím větší je obrazovka, tím dražší je tablet. Vše záleží na tom, co chcete ze svého zařízení dostat? Pro počítačové hry a surfování po internetu může být dostačující kompaktní obrazovka, pro čtení knih, práci s dokumenty a sledování filmů, které budete potřebovat. Při rozhodování, jak si vybrat tabletu, dobrou a levnou, jasně definujte, pro jaké účely ji potřebujete.
 • Možnost připojení externího příslušenství, například klávesnice, myši.

Věnujte pozornost operačnímu systému

.
 • Rozlišení obrazovky. Moderní rozlišení tabletu by nemělo být menší než Full HD (1920 × 1080). Nejkvalitnější obraz poskytují tablety s matricemi IPS (PLS), Super AMOLED.
 • Výkonnost. Pro 3D hry nebo profesionální práci s grafikou budete potřebovat tablety s velkou pamětí RAM a výkonným procesorem.
 • Bezdrátové funkce. Kromě standardního Wi-Fi, některé tablety podporují LTE (4G). Chcete-li připojit bezdrátové příslušenství (sluchátka atd.), Musíte být schopni pracovat s technologií Bluetooth alespoň verze 4.0.
 • Velikost paměti pro data. Tablety se střední cenou mají 16 GB vnitřní paměti. Nezapomeňte, že tablety iOS nemají podporu paměťové karty SD.
 • Rozlišení fotoaparátu pro tablet není tak důležité jako pro smartphone. V každém případě je nepohodlné používat tabletu jako kameru nebo videokameru.
 • Kapacita baterie. Tento parametr je důležitý pro ty, kteří často používají tablet na cestě, kdy není možné dobíjení.

Může být užitečné: Jak vydělat peníze na internetu bez investic?

Je nepohodlné používat tabletu jako fotoaparát nebo videokameru

Jak vybrat grafický tablet

Digitální designéři, fotografové a umělci mají často otázku, jak si vybrat grafické tablety pro kreslení?

Chcete-li správně vybrat grafický tablet, rozhodněte se, jak jej budete používat.

Jednoduché modely kreslení nejsou vhodné. Jsou navrženy tak, aby pomocí stylusu prováděly jednoduché poznámky.

Jak si vybrat grafické tablety pro profesionální design a kreslení? Hlavními ukazateli jsou velikost obrazovky, citlivost stylusu a softwaru. Profesionální grafické tablety mají velikost obrazovky A3 s rozlišením nejméně 5000 lpi.

Chcete-li vybrat grafický tablet správně, rozhodněte se, jak jej budete používat.

Hodně záleží na kvalitě pera. Peří má následující typy:

 • Klasické doteky s plastovým nebo gumovým povlakem a několika ovládacími tlačítky;
 • modely vzduchového markeru se zkoseným hrotem;
 • Air Brash stylusy, které regulují parametry linky (tloušťka a hustota);
 • Pero s inkoustovým perem, díky kterému lze obrázek aplikovat na papír umístěný nad tabletem.

Záleží na tom, jak je na dotykové pero aplikováno napájení. Stylus baterie jsou pohodlnější, ale těžší.

Pro profesionální prácidůležitý a takový ukazatel jako rychlost odezvy obrazovky. U profesionálních tablet by tento indikátor neměl být menší než 200 rps (pixelů /s).

Pro profesionální práci je důležitý indikátor, jako je rychlost odezvy obrazovky

.

Než se rozhodnete, která firma si vybere grafický tablet, přečtěte si recenze uživatelů a odborníků. Většina odborníků souhlasí s tím, že grafické karty Wacom jsou tou nejlepší volbou.

Tablety Wacom vám umožní pracovat v libovolném směru: od jednoduchého kreslení až po 3D design. Mají zabudovaný systém rozpoznávání náhodných dotyků prstů, což značně zjednodušuje a urychluje práci. Pero v takových tabletech funguje technologií elektromagnetické rezonance, to znamená, že nevyžaduje dobíjení.

Pera na tabletách Wacom umožňují pracovat s monitory 4K, jsou vybaveny vyměnitelnými špičkami a mají výrazně vyšší úroveň tlaku, což umožňuje přesně kontrolovat tloušťku a průhlednost linek.

Přečtěte si také: Jak zvýšit úroveň efektivity?

Profesionální Wacom tablet

Tablet Wacom má displej s vysokým rozlišením, kontrastem a nastavením barev (75% - 97% Adobe RGB) a profesionální modely mají integrovaný počítač, dvě běžné kamery a 3D kameru Intel RealSense R200 3D. skenování objektů a také možnost připojení k počítači pomocí protokolu Wi-Fi.

Je třeba připomenout, že profesionální tablety pro skutečnéUmělci a designéři mohou být docela drahý. Jejich cena může dosáhnout několika tisíc dolarů. Tablet Wacom One Small pro začátečníky je zároveň považován za jeden z nejdostupnějších.

Při rozhodování o tom, který tablet koupit, nezapomeňte, že super kvalita často znamená super cenu. Pokud jste začátečník amatérský umělec nebo se věnujete počítačovému designu pro vaše potěšení, zastavte svou volbu na levných modelech střední třídy - v každém případě vás překvapí a odhalí nové obzory kreativity a inspirace.