Dacha design vlastníma rukama: nápady a fotografie

Výraz „letní chata“ dnes již není spojován s tvrdou prací pod spalujícím sluncem, ale s relaxačním prostředím, ve kterém můžete získat sílu a být v krátké době naplněn inspirací. Velkolepý design příměstské oblasti lze provést ručně, můžete vidět z fotografií níže, že existuje spousta nápadů a nápadů krajiny.


První kroky ke změně prostoru

Krajinářství k nám přišlo ze vzdáleného Egypta. Je to celá věda, jejímž cílem je dosáhnout harmonické kombinace architektury a vegetace. Dobře navržený pozemek by měl přinést mír a nést estetickou krásu.

Rekreační oblast na pozemku

\ t

Dokonce i letní chalupa v 6 akrech, můžete převést své vlastní ruce nad rámec uznání, as designovým stylem a nápady na krajinu pomůže určit fotografii s příklady.

Zajímavé : Oprava z přírodních materiálů.

Před zahájením zlepšování vašeho pozemku v zahradě je nutné předem rozhodnout o hlavním pojetí a stylu. "Křeč" v prázdném prostoru krásné alpské skluzavky a pár jalovcových keřů - to je daleko od terénní úpravy.

Základní konstrukční styly

Existuje mnoho stylů, ale mezi nimiExistuje několik oblíbených destinací:

  • Tradiční design. V tomto případě je vždy nutné upřednostnit správné geometrické tvary, například kostku, čtverec, pyramidu, míč a tak dále. Pokud je to zpevněná cesta a nějaké vodní tělo, pak by měly být prováděny v přísných, jasných a srozumitelných liniích. Keře a stromy s jejich tvary by neměly vyčnívat z celkového obrazu.

Klasická japonská zahrada

  • Lesní nebo venkovský styl by měl vytvořit iluzi lesních houští. Od prvních kroků musí člověk vstoupit do nedotčené, nedotčené přírody s lesními hranami a divokými obyvateli. V tomto případě by bylo vhodné postavit malý lovecký zámeček, stejně jako výsadby z divokých květin a živých plotů.

Pozemek ve stylu moderního

  • Jedním z úspěšných návrhů příměstské oblasti, vyrobených ručně, je anglický styl, jehož představy o krajině naleznete na fotografii. Jedná se o vhodné krátkosrsté jednoduché trávníky, jezera s přirozenými ohyby a kopcovitý terén. A samozřejmě všechny tyto krásy by měly být zdobeny velkými hliněnými vázami s astry, frézie nebo sedmikráskami.

Pozemek v anglickém stylu

  • Lakonický maurský styl by měl být odvezen do vzdálených muslimských zemí s jejich haremy a impozantní kašnou v uzavřeném dvoře. Tento styl zahrnuje vitráže, oblouky a různé mozaikové prvky. Území musínavštěvovat stan s nízkým stolem a hedvábnými polštáři. Návrháři doporučují výsadbu krajinářských koberců, lemovaných exotickými kdoule.

Jasné prvky maurského stylu

  • Orientální styl je již dlouho usazen v srdcích mnoha lidí v postsovětském prostoru. Design této příměstské oblasti, vyrobený ručně, znamená kopulovitý altán s fontánou a mnoha barevnými záhony, další nápady na krajinu si můžete prohlédnout na fotografii níže.

Oblékání

Aby byla fantastická oáza z vašeho dvorku, není nutné najímat zvláštní brigádu dělníků. Nezávisle na šrotu můžete vytvořit skutečný zázrak.

Zahradní želva z gabionu

Pro výzdobu mohou všechny staré jít do kurzu a zdá se, že zbytečné věci nikomu jinému. Může to být stará dřevěná loď plná děr a roztrhané gumové galoše, boty a starodávné kbelíky, a dokonce i dědečkovi Zaporožci. Ze všech těchto objektů můžete vytvořit jedinečné a barevné dekorativní prvky, které se nejen ukáže na místě, ale také se stanou nedílnou součástí zvoleného stylu. Většina lidí se pokouší přivést část své duše do každého fragmentu, takže je důležité, aby se všechny myšlenky zrodily z hlavy.

Dokonce i zeleninová zahrada se může stát uměleckým dílem

Například staré boty a galoše lze použít jako hrnce pro vaše oblíbené květiny. LoďMůžete dát reprezentativní vzhled, malbou. Po tom, zasadit s různými výsadbami.

Zajímavé : Dekorace do-it-yourself: nápady, materiály, fotografie a videa

Teď už nikoho nepřekvapíš standardním plným zvířetem s postelemi, ale růst komické panenky je něco nového.

Stylizovaný záhon

Jako zvláštní prvek krajinářského designu slouží řada zásobníků. S fotografiemi návrhů s bazénem a krajinářskými nápady z letní chatové oblasti, které jsou vyrobeny vlastníma rukama, naleznete níže. Pro zdobení oblasti kolem bazénu je nejlepší zvolit přírodní a přírodní materiály. Navíjecí bazén, zdobený zdobenými dlaždicemi z přírodních cihlových čokoládových odstínů, je dokonale kombinován, například s dřevěnou terasou.

Rybník s lavičkou v areálu

\ t

Zajímavým prvkem budou malé kašny v blízkosti bazénu nebo dokonce tečící do bazénu. To vše je zdobeno spoustou zeleně a květin, které by neměly vyčnívat z celkového designu.

Poradenství! Než začnete plánovat stránky, je lepší to udělat na kartonu nebo vytvořit plán ve speciálním počítačovém programu.

Konstrukce malých ploch

Malá příměstská oblast s rozumným přístupem se může magicky proměnit v luxusní útulný koutek. V designu malé předměstské oblasti, vyrobené ručně, existuje několik důležitýchpravidla, která, když obratně kombinují s krajinářskými nápady, dávají ohromující výsledek, jak dokazují následující fotografie.

Příklad stylového designu malé sekce

Pokud je pozemek malý, měli byste zapomenout na výstavbu různých masivních budov. Vizuálně značně zatíží celý prostor. Budovy by měly být lehké a prolamované a výzdoba s keři po obvodu pomůže konsolidovat požadovaný výsledek.

Okamžitě byste se měli vzdát vysokých a hluchých plotů. Taková budova nejenže vizuálně zmenšuje plochu ještě více, ale také neumožňuje normální cirkulaci vzduchu. Jednou z nejziskovějších možností je obvyklá síťovina. Může být vyzdoben různými lezeckými rostlinami a květinami, což vytváří efekt živého plotu.

I v malé oblasti je možné uspořádat nádrž a místo odpočinku

Je-li plánováno rozbití ovocných sadů na místě, doporučuje se upřednostnit trpasličí stromy. Tato položka se nevztahuje pouze na ovocné stromy, ale na zbytek. Obrovské zelené plantáže "na oblohu" také "ukradnou" prostor.

Poradenství! Pro vizuální expanzi místa by měly kolejnice mezi různými přistáními vítr a zatáčení.

Při dodržování všech výše uvedených jednoduchých pravidel a tipů můžete dosáhnout úžasných výsledků. Z malého pozemku, s řádným plánováním, dopadá celá země.