Vodní aerobik

Aqua aerobikjsou aerobik nebo tělesná cvičení, která se provádějí ve vodě: bazén, moře, jezero, nebo v jakémkoli vodním útvaru. Aqua aerobik je již dlouho znám a obnovuje tělo po zranění a operacích. Nyní je vodní aerobik jedním z nejúčinnějších a nejbezpečnějších způsobů, jak udržet kondici a snížit váhu.

Cvičení ve vodě přináší velké výhody a potěšení než na Zemi. Vodní prostředí usnadňuje tělesné cvičení, zvyšuje jejich účinek.

Od jednoduchého aerobiku na zemi se aqua aerobik liší ve stupni zátěže těla. Když aerobik na zemi, tělo je velmi ovlivněno gravitační silou země. A když cvičí aqua aerobik, tato akce oslabuje a tlačné síly ji začínají snášet, což usnadňuje provádění mnoha cvičení, snižuje se zatížení kloubů, zvyšuje se jejich flexibilita a mobilita.

Aqua aerobik přináší velké potěšení, skrývá před různými lidmi různé nedostatky vaší postavy, nemotornost pohybů, není plachost. Proces cvičení ve vodě sám o sobě je celkem pohodlný, nepřehříváte se, necítíte žádné nepohodlí a po takových hodinách budete vždy vypadat svěží a ne vyčerpaní, jako po cvičení na zemi nebo ve fitness klubu.

Díky masážnímu účinku stimuluje pohyb ve vodě krevní oběh, který uvolňuje napětí a stres a vede k relaxaci.

Vodní aerobní cvičení podporují zdraví a nervový systém.Pomáhají zbavit se nadváhy, uvolňují účinek.

Nejběžnější a nejúčinnější typy vodních cvičení jsou skákání z vody a chůze. Vynikající výhody přinášejí pohyby rukama a nohama. Taková cvičení načítají několik svalových skupin najednou.

Všechny lekce aqua-aerobiku začínají zahříváním - 10-15 minut, pak cvičeními tréninkového procesu - 20-30 minut a závěrečnou fází - rehabilitační cvičení - 5-10 minut.

Níže je několik jednoduchých aqua aerobik cvičení, které pomohou udržet tvar vašeho těla a vypadají jednoduše neodolatelně.

1) Běh na místě . K tomu, jít do vody kolem pasu a začít cvičení. Můžete také zvýšit kolena pro extra zatížení.

2) Cvičení pro krásný a tenký pas.Jděte do vody na hrudi, sevřete ruce v zámku a rychle je pohybujte dopředu a dozadu před žaludkem.

3) Skákání do vody.K tomu, jít do vody na hrudi a začít cvičení. Ale když přistaneš, mávej nohama dopředu a dozadu a bokem. To zlepšuje svalový tonus a vytváří masážní účinek. K zatáčkám lze připojit i skoky.

4) Cvičení pro paže, ramena a hrudník- jděte do ramen, odložte nohy od sebe a protáhněte paže dopředu dlaněmi dolů. Zostřte ruce na stranu a pomalu se vraťte na místo. Můžete také udělat následující - rozšířit ruce do stran a udělat kruhové pohyby,postupně se zvyšující amplituda.

5) Cvičení pro tisk.Jděte do vody na ramenou, natáhněte paže rovně dopředu. Ohněte obě nohy ostře a vytáhněte je do žaludku. Nebo jiné cvičení - musí být provedeno v mělké vodě. Sedět ve vodě, zvedat rovné nohy a pokusit se dotknout prsty na nohou a pomalu snižovat nohy.