Hubert Givenchy a jeho múza

Jako student nejznámějšího Cristobal Balenciage, Hubert Givenchy neměl právo vytvořit svůj vlastní styl oblékání, protože jak učitel potrestal, je třeba vše pohlcovat a vyrábět něco nového. Ale samozřejmě, bez jeho vlastní hudby, Givenchy nemohl dosáhnout takových výšek. Není náhodou, že když smrtelný svět opustil Audrey Hepburnovou, Hubert Givenchy byl navždy v důchodu.

Modely oblečení z Fashion House Givenchy

Kreativita a jméno Givenchy jsou nesmírně populární, jeho pravidelnými klienty byly nejen nádherné herečky, ale také nejnáročnější šlechtici Evropy, stejně jako velké americké ženy - Jacqueline Kennedy, Grace Kelly, Elizabeth Taylor.

Jak je vidět na fotografii, oblečení z Givenchy se lišilo aristokratickou elegancí:

Mistr hledal neuvěřitelnou eleganci kostýmů, díky technologii a vynikajícímu střihu, náročné práci s barvou - pouze moderování!

Jméno Huberta Liveshy je navždy vepsáno do historie módy jako tvůrce i jako inovátor - představil pojem „před-a-porter“ - předpraha nebo „hotové šaty“. Před ním zastupovali couturiers sbírky, šaty a kostýmy, které byly vytvořeny v jedné kopii, a zákazníci si později objednali něco, co bylo inspirováno nejnovější kolekcí mistra.

Pro své modely, Givenchy přišel s brilantní obchodní tah - nabídnout ready-made oblek pro všechny, kteří chtěli, a nesmírně rozšířil okruh kupujících. Ve spravedlnosti je třeba poznamenat, že takové myšlenky byly již ve vzduchu módního světaByly provedeny pokusy a další módní domy. Byl to ale Hubert, který vymyslel název tohoto fenoménu a začal vytvářet celé sbírky hotových oděvů - v duchu tvůrčího letu a umělecké haute couture.

A zatímco sám Maestro Hubert byl v čele Fashion House Givenchy, dům si zachoval, i když poněkud konzervativní, ale neměnnou brilanci a aristokracii, který byl rozpoznatelný díky originálním detailům - několika málo číslům, používaným nečekaně, ale překvapivě vhodně. Bohužel, po odchodu pána byli do domu opakovaně pozváni talentovaní designéři, ale jejich úsilí nemohlo zachovat ani rozvíjet zásluhy domu Givenchy.

Zde můžete vidět fotografie Huberta de Givenchyho a jeho nejlepších modelů:

Muse Hubert de Givenchy Audrey Hepburn

Audrey Hepburnová a Hubert Givenchy byli něžnými přáteli téměř 40 let, poté, co opustili Audrey - Angel a Muse - do druhého světa, Givenchy opustil post vůdce domu pojmenovaného po sobě slovy: „Hlavní věc je zastavit se v čase ...“

Seznámení, společná práce a dlouhodobá přátelská náklonnost Audrey Hepburnové a mladého módního návrháře Huberta de Givenchyho začala okouzlujícím obrazem Sabriny Billyho Wildera (1954). Něco nevyhovovalo kostýmům hrdinky není vůbec rozmarná Audrey, nejprve se obrátila k legendárnímu Cristobal Balenciaga, který z nějakého neznámého důvodu odmítl ...

Možná to byl Cristobal, který nakonec doporučil Hepburn mladému Givenchymu, který se považuje za studenta Balenciagy. Kostýmy vytvořilHrdina hrdinky, uspěla - jak nové siluety, tak hluboký neobvyklý čtyřúhelníkový výstřih šatů obdrželi jméno "Sabrina".Jediný Oscar tohoto filmu byl udělen kostýmnímu výtvarníkovi ... ale pak dostal Edith Head (pamatujte, že je autorem modrých ledových šatů pro Grace Kelly), slavného hollywoodského umělce, a ne začátečníka Yubera.

Společná práce Audrey a Huberta úspěšně pokračovala - od obrazu k obrazu, stejně jako v životě, bylo velkým potěšením obléct anděla pro Mistra.Diváci si aktivně kopírovali kostýmy hrdinů filmů.Dokonce i ten nejjednodušší svetr s úzkými kalhotami a baletními botami na Audrey vypadal neopakovatelně, nový a velmi elegantní.

A samozřejmě nezapomeňte na slavné šaty Audrey Hepburn z filmu "Snídaně v Tiffany", které byly vydány na obrazovkách v roce 1961.Bezchybný elegantní střih z dokonale jednoduchých černých šatů (tato barva byla pak považována za truchlivou a pro šaty velmi kontroverzní!)Takže nová magie, dosud neznámá, přišla do světa módy - když šaty „ne“ vypadají jako samostatný oděv a dívka v ní se promění v opravdovou královnu.