Coco Chanel: Encyklopedie stylu

Které moderní ženy nejsou obeznámeny s hlavními postavami Coco Chanel, umístěnými na každé původní věci? Dvě písmena „C“ (první písmena jejího pseudonymu a příjmení Coco Chanel) jsou rozpoznatelná i těmi, v jejichž šatníku nejsou žádné předměty tohoto návrháře. Ale charakteristické rysy stylu Chanel jsou nejen toto logo, ale i některé další snadno rozpoznatelné nuance. Co přesně - naučíte se v tomto materiálu.

Charakteristické rysy stylu Chanel

Je zřejmé, že osobnost a samotný život umělce přímo ovlivňuje vytvořená mistrovská díla a o takovéto práce se zajímáme jen my. Jména velkých módních návrhářů jsou popsána v kulturních dějinách lidstva, ale nikdo nemá tak dlouhý život jako výjimečný Gabrielle! Chanel je encyklopedie stylu, ale styl také potřebuje módu, jen s pomocí nových trendů to může vyjádřit a potvrdit.

A co dnes představuje módní dům Chanel? Karl Lagerfeld odpoví: „Žongluji s tím, co vím, as tím, co o ní nevím. NeChtěl jsem věřit tomu, čemu věřila, ale já jsem v ni věřil sám! “

Nejcennější věc, kterou Lagerfeld ve značce udržuje, je styl. To znamená, že Karl Lagerfeld vyvinul myšlenku Chanel, který věřil, že "móda prochází, jen styl zůstává." A přišel k logickému závěru, testovanému časem: pouze v novém systému souřadnic založeném moderní módou získává styl příležitost k rozvoji.

Díky talentu hlavního umělce a samozřejmě zručným „zlatým“ rukám řemeslníků domu Chanel je dnes elegance zvýšena na vynikající úroveň. Jako strážní andělé milují a zdokonalují tajemství mistrovství při vytváření čistého stylu a módních děl. Závažnost kontur zdůrazňuje luxus hmoty a dokonalé zpracování.

Tyto fotografie věcí ve stylu Chanel živě ukazují, jak jsou rozpoznatelné symboly velkého Koka:

Krásná věc, jako vzácná květina, její krása je vytvořena zevnitř. Mademoiselle Chanel to první dokázala. Dokonale zvládla umění iluze - a milovala pouze „kožichy“, vzácná srst, která, pokud si to přála, se stala vlastníkem vnitřku, a přišla se slavnou taškou 2,55 na červenou podšívkou. S luxusní pokorou dala řemeslu ušlechtilé rysy umění, vyvažující na pokraji dokonalosti a komplikované poruchy. Milovala měřítko, ale věřila jen v sílu detailů. „Všechny tyto snahy mistra, skryté z pohledu, jsou nezbytné, aby se šaty dobře posadily a dobře se pohybovaly. Toto jemóda se děje uvnitř. “

Ve světě Chanel, skryté a viditelné podpory mezi nimi tajemné tajné spojení s pomocí určitých značek a symbolů. Podíváme se tedy na základy stylu Chanel - vždy to rozpoznáme podle těchto tajemných symbolů.

Symboly Coco Chanel (s fotografií)

Hlavními symboly Chanelu jsou číslo "5", "19", trojlístek, uši pšenice, lva, želva, slunce a kometa. Toto jsou společníci Gabrielle. Mademoiselle s jejich pomocí zkrotila své štěstí, které jí chyběla jako dítě: usadila svůj byt v Cambonu, 31 let, stejně jako místnost v hotelu Ritz v Paříži s kouzelnými symboly. V roce 2003, Jacques Polzh vytvořil vůni na počest šťastné hvězdy, která přináší štěstí - smyslné složení "Chance". Pověrčivý Chanel obhajoval jejich vůně “šťastná” čísla. Narodil se tak parfém „Chanel No. 19“, jehož jméno zahrnuje datum narození Gabriela a samozřejmě parfém „Chanel No. 5“.

38

O sedmdesát let později, na nebi štěstí, vzplanul náhrdelník ze zlata a diamantů Comete 2002. Chanel amulety velmi rychle se staly symboly, talismans její módy, a od roku 1983 oni pevně zaujali své místo v luxusním arzenálu šperků Karla Lagerfelda. Od té doby se tyto amulety používají ve formě cetek, které dávají svému majiteli magické slunce, blahobyt a prosperitu.

Zde můžete vidět dalšíSymbol Coco Chanel je jeho znamení zvěrokruhu "Lev", který symbolizuje Slunce a štěstí:

Chanelovy sny o souhvězdí se odrážejí v její první kolekci šperků z roku 1932.

Zlaté šperky Chanel a foto řetězy

Gabrielle Chanel vynalezla najednou kabelku s popruhem přes rameno, které osvobodilo ženské ruce. A pak jsem popruh nahradil zlatým řetízkem v sáčku 2,55. Opletené koženou šňůrou na denních modelech nebo zářivě třpytky čistého zlata na večerních modelech, tato dlouhá „kapela“ se značkovými odkazy je snadno rozpoznatelná. Kovově zlacený řetěz je bezpochyby nejvýraznějším symbolem stylu Chanel. Dokonce skryté před očima, to funguje zázraky - tvídové sako dokonale hodí postavu díky lehkému řetězu pozlacené mosazi šité zevnitř.

Jak je vidět na fotografii, tkaní tohoto řetězce od Chanel je rozpoznatelné v náramku hodinek:

Takové hodinky typu Premier byly například vyrobeny pro firmu Greta Garbo.

Koko Chanel našel inspiraci pro své šperky všude - v umění Byzancie nebo poklady ruského císařského dvora: barokní perly, kříže a samozřejmě řetězy. Zdá se, že myšlenka dlouhých náhrdelníkových řetězců je vypůjčena z portrétů Rubense nebo Holbeina Jr. Zlatý třpyt řetězů Chanel je dalším znakem stylu, nezávislá barva za stejných podmínek s černou a bílou. Dlouhé řetězy zdůrazňovaly štíhlost Coco Chanel. Milovala jen dlouhé řetězy a nosila je buď jakoopasek, nebo jako náhrdelník - jako na jednom z jejích slavných „cikánských“ šatů z roku 1938. „Věř mi, znám ženy. Dej jim řetězy, dámské řetízky.

Řetězec je jedním z provedení stylu a osobnosti Chanelu, jehož přísná elegance umožňuje pouze jeden rozmar: množství šperků a náhrdelníků. V roce 2005 haute couture kolekce, tyto Chanel-styl šperky kaskádovitě kolem krku v multi-stupňovité módy, rozlití zlaté uši na hrudi.

Náhrdelník Chanel z této kolekce zlatých šperků je vyráběn řemeslníky ze starodávné firmy Maison Desruers, která také vyrábí všechna tlačítka a řetízky Chanel. Zde bylo řemeslo zvýšeno na úroveň umění a hlavním zdrojem inspirace a nových nečekaných nápadů je sbírka osobních šperků Gabriela Chanela. Mimochodem, nesrovnatelný spisovatel Koko Paul Moran nazval "krásnou dámu, která nezná milost."

Podívejte se, jak nádherné na těchto fotografiích jsou Chanelovy dekorace, které jí předložil vévoda Westminster a velkovévoda Dmitrij Romanov:

Šperky Coco Chanel Style a Pearl Bead Photo

Chanel perlové šperky je dalším rozpoznatelným symbolem jejího stylu. „Na sobě černý svetr a deset řad perel, udělala skutečnou revoluci v módě,“ řekl Gabriel Christian Dior. Skutečný a umělý, kulatý a bizarní tvar, na byzantském kříži nebo na popruhu večerních lodiček, bílé perly symbolizují styl Chanel.

V roce 1926 je Koko doplnil o malé černé šaty, které jim"Zahřát" se svou jemnou a smyslnou brilancí. Chanel se s dlouhými perličkovými perličkami nikde nedotkla a nikdy s nimi nezdobila jen večerní šaty, ale i ležérní oblečení, na ně nezapomněla, dokonce ani na pláž.

V roce 1983 Karl Lagerfeld představil nový život Chanel šperky, které se objevily v roce 1924. Díky technologii dodávání perleťového lesku - „leštících perel“, kterou sama Mademoiselle použila, si legendární nitky znovu získaly svůj lesk.

Jak je vidět na fotografii, perly Chanel hrají první housle v orchestru doplňků - prsten na palci, večerní tašky naplněné perlami a rukavice s náramkem z kolekce „ready-to-wear“:

Perly dělají několik nádherných vzhledů na oděvu, jako například na šaty z kolekce haute couture z roku 1990, plně vyšívané perlami na workshopech Le Sage. A je zcela přirozené, že dům Chanel používá tento symbol v dekoracích. Mademoiselle se tak dívá na perlový náramek, náhrdelník Collerette, připomínající hvězdicovitý látkový límec, na kterém vazby zlata a perel vytvářejí krajkový efekt, posetý diamanty a ozdobený na okrajích.

Zobrazit fotografie šperků Chanel z perel:

Foto kokosu a květu kamélie

Brokolice kamélie z Chanel se znovu objevuje od sezóny k sezóně a vždy zůstává v souladu s duchem Mademoiselle. Proč Gabrielle zastavila svou volbu na této květině a rozdalak němu navždy jeho umístění? Nikdo nezná odpověď na tuto otázku. Možná kvůli první kytici, kterou jí dal Kapel Boy. Nebo možná proto, že kamélie má určité nejednoznačné kouzlo květu, stejně tak zdobí ženy i muže, květinu rafinovaně zakázanou a krásnou ve své dokonalé jednoduchosti.

Závažnost a geometrická kruhovitost květu od společnosti Coco Chanel dokonale kombinovaná s módou a duchem designéra. Kamélie lze nalézt v čínském interiéru lakovaných obrazovek Coromandel, které Chanel tolik milovala.

Věnujte pozornost fotografii - Camellia z Chanel byla původně vytvořena z bílé tkaniny:

Taková květina je zdobena „nejjednoduššími“ černými šaty značky Chanel, zdůrazňuje pás nebo zdůrazňuje obojek. Camellia je ztělesněna v nejneočekávanějších barvách a materiálech: v saténu, sametu, kůži, plastu a dokonce i v porcelánu (kolekce haute couture "Jaro-léto - 2005") se stává hlavním tématem tvorby drahých šperků, které jsou kombinovány s onyxem, cacholongem, černou a bílé diamanty.

Dům Lemare dodává každoročně až 40 000 takových květin pro Chanel a koneckonců, aby Camellia vyžadovala speciální techniku ​​a řemeslné zpracování: okvětní lístky jsou vyřezány jeden po druhém ve tvaru srdce pomocí speciální frézy, pak jsou vlnité a připojené jeden po druhém ke stonku.

V závislosti na použitém materiálu je třeba do dvou hodin vynaložit na ruční výrobu jednoho Camellia Chanel.

Pro svatební šaty z kolekce haute couture z roku 2005 trvalo 320 bílých kaméliíbavlny tylu, který trvalo 180 hodin vytvořit.Nedostatek vůně této květiny také přispěl k vytvoření legendy.Vůně "Gardenia", kterou zahájila společnost Coco Chanel v roce 1925, musela znovu vytvořit imaginární vůni kamélie, jak si představovala sama Gabrielle.Camellia se stala její posedlostí a neustálým společníkem.

Na této fotografii můžete vidět fotografie květin z Chanel v kombinaci s celou řadou oblečení:

ČernobílýChanel styl (s fotkou)

Chanel duch - v umění kombinování protikladů, ve hře textury a barevné kontrasty: malé černé šaty tónované perlami nebo kamélie, láhev vůně Chanel č. 5 v bílé krabičce s černoukontury, černé logo na bílém pozadí.

Tento duet, který není ovlivněn módou, stále ztělesňuje význam, který Mademoiselle vložila do konceptu luxusu a jednoduchosti.Když černá a bílá tvoří obří šachovnici, obě barvy začnou znít měkčí.Ve skvrnitém tvídovém obleku, jeden zdůrazňuje siluetu, zatímco ostatní vyrazí z límce."Neoddělitelné barvy" zdobí jak tradiční, tak high-tech materiály.Hodinky J12, které byly vytvořeny v roce 2000, byly první hodinky značky Chanel z černé keramiky.O tři roky později se objevily bílé sněhové hodiny."To je druhá barva Chanel, naprosto soběstačný," - říká tvůrce hodinek Jacques Ellet.

Věnujte pozornost fotografii - černé a bílé barvy v kosmetice Chanel jsou velmi populární, díky čemuž je obličej výraznější, dávajívypadat dramatičtěji:

„Stíny na tváři jsou stejně krásné jako samotná tvář,“ řekla Gabrielle Chanel.

Tašky od Chanel "2.55" a jejich fotky

V roce 2005 padla taška 2,55 od Chanel 50 let! Stále si však zachovává flexibilitu mládí a jemnost, která je vlastní mudrcům. Móda se mění a ona má stále úspěch - chameleonová taška přes rameno je symbolem značky Chanel.

Únor 1955: v dílnách Chanel se narodil vak nazvaný „2.55“ ke dni jeho narození.

Více než jen čistota linie - obdélník z kůže nebo dresu s kovovou západkou pokrytou vrstvou zlata. „Jen jsem se unavila, když jsem držel své tašky v rukou a ztratil jsem je, takže jsem k nim připoutal pásek a začal se nosit přes rameno,“ řekla Gabrielle Chanel své přítelkyni.

Do té doby používali pouze vojenští a pošťáci ramenní popruh. Dámský opasek přes rameno se však rychle stal módní a brzy se objevila již zmíněná variace - elegantní pozlacený řetěz se splétáním kožených šňůr. Slavný "2.55" vděčí za svůj plný objem a odolnost prošívaným diamantům, které se staly ochrannými známkami značky Chanel.

Jak je vidět na fotografii, obložení „2.55“ sáčku od firmy Chanel je zpracováno se stejnou péčí jako při výrobě oděvů, má stejnou kvalitu jako exteriér, je vyrobeno z husté béžové látky nebo granátového bazanu. :

Pohrdá všemi k ničemu, Chanel se kultivujefunkční detaily: tři rozšiřující se kapsy a mnoho dalších skrytých věcí, skrytých před zvědavýma očima a otočením kabelky do úložiště ženských tajemství, se staly takovými.

Pro výrobu jedné „2,55“ je nutné, aby 6 lidí pracovalo 10 hodin a provedlo 180 operací. Legendární kabelka se stala věrným společníkem Jacqueline Kennedy, Elizabeth Taylor, Romy Schneider, mnoho slavných žen módy začínají sbírat její variace od tvídu a džínové, Lurex a semišové, flanelové a aligátorové kůže, stejně jako pletené modely. Uplynulo mnoho let od jejího prvního „vzhledu“ a taška „2.55“ pokračuje v sérii transformací, která je na první pohled rozpoznatelná a zachovává si své místo v seznamu kultových symbolů domu Chanel.

Jaký je vůně parfému Chanel č. 5?

Hlavní „nos“ domu Chanel, Jacques Polge, nazývá parfémy „Chanel No. 5“ „voňavou symfonií“. "Hlavní věc je, že vůně je jako osoba, která ji bude nosit," řekla Gabrielle. Luxusní vůně Chanel No. 5, která zní jinak na každé ženě, je luxus, který je k dispozici všem.

Produkce těchto duchů je neotřesitelným rituálem. Chanel pečlivě zachovává tradici svého vzniku, značka si zachovává exkluzivní právo na pole jasmínu a nenahraditelných květních růží, každý rok se 30 tun jemných květin promění v „zlato“ - na absolutní. Pro výrobu dvou uncí vůně z Chanel vyžaduje 3000 květin. Tajemství výroby tohoto čistého elixíru štěstí je žárlivě střeženo, každá láhev udržuje teplo rukou, oddaní dělníci říkají „ramenalahvička "," první uzlík "," druhý uzlík kolem krku ". K tvůrci vůně číslo 5, Ernest Bo (ruský emigrant, bývalý parfém ruského císařského dvora), Chanel řekl: "Zahrňte zde všechno nejlepší, co máte." A já nedám sakra o samotnou láhev. “ Bo dodal: syntetické sloučeniny, jejichž molekuly dělaly individuální tóny vůně jiskru, zesilovaly a mnohokrát ji zesilovaly. A skladba číslo 5 získala moc nevídanou ve vůních dříve - ženy přišly k radosti, a když nedokázaly vyřešit, co tito duchové vypadají! „Chanel č. 5“ voní, jako by žena měla cítit jako nesrovnatelný Gabrielle.

Ale popis láhve „Chanel No. 5“ lze uvést dvěma slovy: přesně a jednoduše. Gabrielle Chanel si ve své touze upozornit na drahocenný obsah vybrala nejjednodušší nádobu, kterou parfémové obvykle používali k ukládání prototypů - ve špičkových lahvích, symbolicky se opakujících ženských forem a v té době přijímaných. Byl to skvělý nápad - zanedbávat láhev, zakrýt její tvar, zdůraznit vůni tajemství, svěřit tuto přísnou, téměř abstraktní nádobu tajemství pulzující ženskosti. Se zapojením velké intelektuální herečky Catherine Deneuve v šedesátých letech 20. století je reklamní kampaň Chanel obzvláště úspěšná. To vše udělalo číslo 5 vůní po celou dobu.

Když vládne móda pro přírodní vůně, Gabrielle Chanel uvádí na trh první "abstraktní" parfém na světě. V roce 1932, na vrcholu hospodářské krize, překvapuje světsbírka diamantových šperků, ačkoli předtím preferoval levné, ale originální doplňky. „Móda je zábavný nápad. Hrajte a spalte! “Řekla, ale nikdy nezměnila její dodržování elegantního stylu a dokonalých linek. Nepochybně definovala - „teď“ nebo „po dlouhou dobu“, a tento smysl pro čas, tento bezchybný talent, znovu a znovu oživuje dům Chanelu a pomáhá vyhnout se dvěma pastím najednou: riziku vytvoření bezcenné cetky a opakování. „Menší úcta a pomlčka humoru jsou receptem na přežití legendy v době napodobování. Duch Chanel zůstane vždy součástí moderního života, “říká Karl Lagerfeld.