Masky na vlasy

Aby naše vlasy byly krásné, zdravé a lesklé, existuje obrovská paleta produktů péče. A každý ví, že nejlepší prostředky jsou masky na vlasy. A ještě příjemnější je, že vlasové masky lze vyrobit doma z přírodních surovin. Jako profesionální vlasové přípravky se vyvíjejí, tradiční medicína má nové recepty pro přípravu masek pro krásu vlasů doma.

Dnes vám chci říct o vlasových maskách se želatinou. Tyto masky dávají úžasný výsledek a mnozí je dokonce srovnávají s laminovacími vlasy. Želatina posiluje vlasy, obnovuje jejich strukturu, nasycuje bílkovinami a pokrývá vlasy tenkým živným filmem.

№1. Maska se želatinoua vejce

Chcete-li tuto masku, budete potřebovat 1 pytel želatiny, 1 žloutek a 2-3 lžíce šamponu. Všechny přísady se důkladně promísí a výsledná hmota se ponechá půl hodiny, aby želatina mohla bobtnat. Poté masku naneste na lehce navlhčené vlasy a vlasy zahřejte. Maska drží půl hodiny - hodinu, pak se umývá. Tuto masku můžete použít jednou týdně.

№2. Hydratační vlasová maska ​​se želatinou

Vezměte 1 lžíci heřmánkových květů (pro blond vlasy) nebo kopřivy (pro tmavé vlasy) zalijeme vroucí vodou a necháme vařit asi 5 minut, pak kmen bujon a zředíme 1 lžíci želatiny a 1 lžíce medu. Vše důkladně promíchejte. Naneste na mokré vlasy a držte 30-60 minut. Potom opláchněteteplá voda.

№3. Maska-šampon s želatinou na vlasy

\ t

Velmi jednoduchá, ale účinná maska. Smíchejte 1 lžíci želatiny a 1 lžíci šamponu. Nechte stát 30-40 minut a aplikujte na vlasy.

Č. 4. Maska pro slabé vlasy s želatinou a hennou

1 lžíce instantní želatiny se rozpustí v 1/2 sklenice teplé vody a nechá se vařit. 1 vaječný žloutek rozšleháme a smícháme s želatinou a přidáme 1 lžičku bezbarvé henny. Poté naneste masku na vlasy a zabalte do plastového obalu po dobu 30 minut.

№5. Maska pro křehké, suché a poškozené vlasy

Zředí se 1 lžička želatiny ve sklenici čisté vody. Přidejte 1 lžičku octu jablečného octa a 2 kapky esenciálních olejů, jako je rozmarýn, šalvěj a jasmín.

№6. Maska na vlasy s želatinou a hořčicí

\ t

1 lžíce želatiny se rozpustí v ½ šálku vlažné vody. Přidejte k němu 1 lžičku bezbarvé henny a 1 lžičku hořčice a 1 žloutek. Vše důkladně promíchejte a aplikujte na kořeny vlasů po dobu 30 minut. Snad mírný pocit pálení. Pokud je pálení silné, okamžitě masku opláchněte.