Parafínové masky a koupele

Parafín - vynikající nástroj pro péči o ruce a nehty. Jeho úžasný efekt je uvolnění tepla. Když se to stane, zvlhčující, vyživuje pokožku rukou a vynikající ochranu nehtové desky. Parafín zvyšuje krevní oběh a vyhlazuje pokožku, odstraňuje vrásky.

Parafínová terapie je poměrně příjemný postup, který dokonale pečuje o pokožku rukou a nehtů. Tento postup je tepelný obklad z roztaveného parafínu nebo parafínových lázní samotných. Tento způsob je založen na vlastnostech vysoké tepelné kapacity samotného parafínu. Při teplotě asi 54 ° C se parafin změní na viskózní, viskózní hmotu. Tento teplý parafín lze aplikovat na pokožku rukou a nehtů v podobě masky. Nebojte se popálenin, parafín vydává teplo v malých porcích a teplota vaší pokožky pod ním stoupá pouze o 2 stupně.

Parafínové koupele používané pro ruce a nehty jsou velmi populární salonní procedury. Takové koupele odstraňují odlupování, hojení mikrotrhlin, vyživují pokožku, zpomalují proces stárnutí a dokonce zabraňují deformaci kostí.

Parafínové masky se používají nejen pro krásu, ale i pro zdraví. Koneckonců, parafín má léčivé účinky. Používá se při zánětech kloubů, odstraňování jizev, po úrazech. Parafínové teplo vytváří podmínky sauny. V průběhu akce masky dochází ke zvýšené stimulaci metabolismu, uvolnění svalů a odstranění nepříjemné bolesti a únavy dne. Příznivé látky nalezené v parafínu jsou velmi dobrésnadno pronikají kůží do hlubokých vrstev, kůže je obnovena az ní jsou odstraněny všechny škodlivé toxiny.

Tento kosmetický postup se doporučuje provádět jednou měsíčně. Kůže na rukou je očištěna, potřená gelovým peelingem, po kterém jsou zbytky tohoto gelu odstraněny měkkým ručníkem. Dalším krokem bude použití speciálního krému, který chrání pokožku rukou před nalepením parafínu. Ruce se pak ponoří do teplého parafínu, zabalí do plastové fólie a nosí opotřebované rukavice. Po 20 minutách se parafín odstraní a na ruce se nanese hydratační krém.

Někteří lidé si myslí, že takový kosmetický postup je v domácím prostředí velmi obtížný. Možná, ale je tu náhradník. Kůže rukou se čistí jakýmkoliv křovinami, pak se nanese silná vrstva jakékoli výživné masky a přes noc se nosí bavlněné rukavice.

Pro „klasickou“ parafínovou masku je lékařský parafín zakoupen v lékárně. Zahříval se v misce ve vodní lázni. Plastové rukavice se položí na ruce a padnou do mísy na deset minut. Parafín zahřívá pokožku rukou, zvyšuje krevní oběh a dělá ruce hladké a nehty lesklé a krásné.

Kůže na rukou někdy trpí prasklinami, suchostí a odlupováním, parafínová terapie může pomoci se všemi těmito problémy. Kůže se stává velmi jemnou a hladkou. Není divu, že takový postup se nazývá "sametové rukojeti". Účinek trvá týden.

Tyto misky lze použít pro jakoukoli manikúru. Kromě terapeutických a prospěšných vlastností, parafínová terapiemá psychoterapeutický účinek. Ponořením našich rukou do teplé parafínové lázně s aromatickými oleji také získáváme relaxační účinek, který způsobuje uklidnění a blaženost. Tento postup je velmi jednoduchý a může být dokonale proveden doma.

Domácí parafinové lázně

\ t

U parafínové masky nebudou běžné svíčky fungovat. Speciální parafín se nakupuje v lékárnách nebo kosmetických salonech. Jedna procedura parafínové terapie trvá asi 2-3 libry.

V nádobě s vysokým smaltem se na vodě roztaví parafín. Zatímco se taví, připravujeme ruce pro tento postup.

Pomocí křoviny odstraníme odumřelé částice kůže a aplikujeme zvlhčovač. Před použitím parafínu je nutné zkontrolovat jeho teplotu na zadní straně ruky, aby nedošlo k popálení.

Pak spustíme ruce do roztaveného parafínu, krátce přidržíme, vyjmeme na deset vteřin a znovu spustíme. Takže střídavě střídavě osmkrát, dokud celý kartáč není zcela pokryt teplým parafínem. A pak musíte nosit plastový sáček a pak teplé rukavice. Po půl hodině se sáček a rukavice odstraní a ochlazený parafín se odstraní z zápěstí na prsty.

Pro domácí parafínové koupele budete potřebovat: peeling, kosmetický parafín, hydratační krém, plastový sáček, froté rukavice.