Jahodové masky

Jaro, léto ... .. Konečně ... Vše kvete a voní, příroda je plná duhy květin ... Dlouho očekávané ovoce a bobule se objevují ... Červené, zralé, šťavnaté a voňavé jahody, s cukrem a smetanou, čokoládou a zakysanou smetanou. Je nemožné projít takovým sváděním. Potěšeni sami sebou, nezapomeňte na kůži. Jahoda je totiž jedinečný nástrojpro péči o všechny typy pleti. Masky z jahod mají příznivý vliv na kůži, tónují a zvlhčují, hladké vrásky a vybělují, suché akné, úzké póry, pomáhají odstraňovat skvrny od věku a pihy.

Nabízíme Vám recepty jahodových masek,, které lze připravit doma.

  1. Jahody by měly být omyty studenou tekoucí vodou, hněteny. Aplikujte jahodovou dužinu na čistou pokožku a nechte 15 - 20 minut. Po opláchnutí teplou, ale ne horkou vodou. Taková maska ​​pro osvěžení a očištění pleti, odstraňuje přebytečný lesk.
  2. Jahody s mlékem. Čtyři lžíce jahodové šťávy smíšené se třemi lžičkami mléka. V několika vrstvách musí být složená gáza navlhčena ve směsi jahodové šťávy a mléka a položena na obličej. Obal s ručníkem. Masku nechte 20-25 minut. Po opláchnutí teplou vodou namažte pokožku hydratačním krémem.
  3. Mash čtyři jahody a vytlačit šťávu. Vyčistěte čistou pleť pleti šťávou a nahoře naneste jahodovou dužinu zabalenou do gázy. Masku nechte zapnutou po dobu 20 minut. Po opláchnutí teplou vodou a vatovým tamponem namočeným v chladném mléku.Tato maska ​​je vhodná pro suchou pokožku, dodává pružnost a pevnost.
  4. Připravte si slámový kaše. Přidejte lžíci kefíru a některé pšeničné mouky. Důkladně promíchejte. Nasaďte si obličej a nechte 20 minut. Omyjte teplou vodou a namažte pokožku obličeje hydratačním krémem.
  5. Jahody rozemele a posouvají se lžící olivového oleje, přidají se malé množství tvarohu. Nechte působit 15 minut. Omyjte teplou vodou. Tato maska ​​dokonale vyživuje a tonizuje pokožku.
  6. Pro povzbuzující ranní probuzení může být kůže potěšena kostkou ledu zzmrazené jahodové šťávy. Otřete obličej kostkou ledu, nechte šťávu 15 minut a omyjte teplou vodou. Navlhčete pokožku krémem.
  7. Jahodová voda. Squeeze šťávu z 200-300 gramů čerstvých jahod. Squeeze Přidejte malý šepot jedlé sody, pár kapek alkoholu a nějaké mléko. Nalijte směs do tmavé nádoby, dobře protřepejte. Doporučuje se otřít obličej jahodovou vodou ráno a večer. Domácí jahodovou vodu lze uchovávat v chladničce několik dní.

Vezměte prosím na vědomí, že předtím, než se budete chovat k jahodové masce, musíte zajistit, aby nedošlo k žádné alergické reakci. Namažte malou plochu kůže jahodovou šťávou a nechte několik minut odstát. Pokud je vše v pořádku, můžete bezpečně pokračovat.