Round Cut Diamonds: Referenční formulář

Jsou to nejdražší, ale také nejžádanější - šperky s nimi jsou vždy šperky.

Náklady na drahokam, bez ohledu na jeho velikost, barvu a čistotu, se odhadují především ve formě řezu a v profesionálním prostředí klenotníků a mezi skutečnými znalci - přesně to kolo je považováno za odkaz. Kulaté broušené diamanty, podle standardů existence staletých šperků, se objevily poměrně nedávno - na počátku minulého století, a dnes jsou považovány za referenční a nejoblíbenější. Nejen nejlepší klenotníci se podíleli na vzniku takového střihu, ale díky přesným matematickým výpočtům Marcela Tolkovského. Ve světové klasifikaci takové vzácné ještě nesou jeho jméno, můžete také najít jméno „císařský“ a „královský“.

Kulaté diamanty jsou ideální pro vkládání do šperků jakéhokoliv designu, což mu dává vždy aristokratický a ušlechtilý vzhled. Tato forma řezání maximálně odhaluje možnost kamene odrážet světlo a vytváří jedinečnou záři. Kruhový diamant, bez ohledu na jeho velikost, je ceněn nejvíce draho, faktem je, že při vytváření kulatého tvaru, původní diamantový krystal ztrácí téměř polovinu své hmoty.

Pro jejich výrobu používejte velké, a tedy dražší krystaly. Ale náklady na takové kameny se ospravedlňují v plném rozsahu - s jejich krásou a luxusní brilancí mohou být jiné drahé kameny srovnávány.

Kolikfasety plného kulatého diamantu?

Kolik fazet plného kulatého diamantu závisí pouze na velikosti samotného kamene. V dnešních šperkařských standardech pro kameny o váze 0,03 karátů by měl být klasický počet tváří 57. Toto číslo se musí nutně objevit v certifikátu šperku, slouží jako záruka, že kámen je opravdu vzácný. Samotný kámen je kužel s kulatým a plochým základem - tedy jméno, tváře jsou uspořádány v šachovnicovém vzoru a umožňují vám plně odrážet příchozí světlo s maximální brilancí.

Dnes je největší a, samozřejmě, nejvzácnější a vzácné kameny oblý tvar. V poslední aukci aukce byl Sotheby's vystaven modrému kameni o hmotnosti přes 100 karátů a prodal se za 20 milionů dolarů. Tyto kameny jsou pýchou sběratelů, ale kulatý tvar je nejvíce poptáván při výrobě šperků nejen přístupných milionářům. Dnes jsou takto navrženy i malé kameny, které slouží nejen k vytvoření klasického, ale i značkového šperku.

Kolik aspektů takových kulatých diamantů musí záviset na velikosti původního krystalu a nezapomeňte, že při zpracování krystal ztrácí polovinu hmotnosti, což ovlivňuje náklady. Ale standardní počet obličejů pro kameny o váze od 0, 03 do 0, 05 je považován za 33, a hmotnost menší než 0, 03 karát - 17 tváří. Hmotnost a počet ploch musí být uveden v certifikátu dekoru. Stímto způsobem jsou přísně dodržována všechna pravidla „královského“ řezu, což umožňuje, aby i malé kameny vypadaly skvěle a působivě. Tvar řezu má jistě vliv na cenu hotových šperků, ale ceny těchto šperků jsou zcela demokratické.

Prsteny, náušnice a přívěsky s kulatými diamanty

\ t

Mimochodem, drahokamy s takovými kameny, například náušnice s kulatými diamanty, jsou považovány za výhradně večerní dekorace. Krása těchto šperků je odhalena nejvíce, když je umělá, a ne za denního světla.

Použití původních designových šperků jako denní šperky způsobilo nový obrat ve vývoji šperků. Dědictví šperky je stále v ceně, ale například, prsteny s kulatými diamanty malé velikosti dnes mají status nejoblíbenější šperky pro angažmá. Tyto prsteny se často nosí v tandemu s zásnubním prstenem a šperky s jednoduchými kulatými kameny, transparentní i barevné, patří mezi nejmódnější šperky „pro každý den“. Dokonale ilustrují hlavní pravidlo elegance - drahé a jednoduché - a krásně se mísí s jinými dekoracemi. Tyto prstence z bílého zlata a platiny vypadají velmi působivě, tyto kovy dokonale zdůrazňují výhody nejcennějšího kamene.

Nejlepší šperky domy vyvíjejí dnes další trend, který vám umožní nosit takové šperky bez ohlédnutío pravidlech. Malé diamanty jsou nyní zvýšeně používány v vložkách, kombinovat safíry, topazes a barevné nebo průhledné diamanty menší váhy s nimi. Nádherné, složité tvary vložek, plné složité hry barev a záře drahých kamenů dnes ocení ne méně než velké a vzácné diamanty.

V takovém provedení je například zachován přívěsek s kulatým diamantem - ideální stav a zároveň ženská a romantická výzdoba.Pro vytvoření takového přívěsku se používají kulaté diamanty různé hmotnosti. Ve středu je velký kámen, který je obklopen obvodem menších. Díky této konstrukci vypadá přívěšek luxusně a spolu s tím je velmi ušlechtilý, takové přívěsky perfektně slouží jak jako večer, tak i jako stavový den.

Designer šperky s kameny královské formy návrat k klasické tradici - nosit prsteny, přívěsky a náušnice společně v jednom provedení. Ale pouze v případě, že jsou zarámovány do bílých kovů - to může být platina, nerezová ocel a bílé zlato. Právě tyto kovy podtrhují velkolepost těchto drahokamů.

Věnujte pozornost fotografii, kulatý diamant je považován za referenční klenot za nic: