Citrónové masky

Lemonje poměrně běžný nástroj, který se s velkým úspěchem používá pro kosmetické účely. Masky, pleťové vody a krémy na bázi citronuzměkčují a vybělují pokožku, pomáhají snižovat výskyt skvrn a pih z pih, přispívají k omlazení pleti.

Recept 1. Citronová šťáva , vylisovaná z jednoho citronu, míchaná s malým množstvím medu. Ve získané směsi je nutné navlhčit gázovou tkaninu a jemně přikládat 20 minut. Poté opláchněte obličej studenou vodou bez použití mýdla. Tato maska ​​činí pihy méně nápadnými.

Recept 2 . Chcete-li připravit masku, musíte vzít 1 vaječný bílek, porazit až do pěny a přidejte několik 10 kapek citronové šťávy. Maska se aplikuje na obličej po dobu 8-15 minut. Tato maska ​​má zpřísňující a stahující účinky, které jsou prospěšné pro mastnou pleť.

Recept 3. Lemon lotion.Z jednoho citrónu vytlačte šťávu a zřeďte ji vodou (nejlépe přefiltrovanou, čištěnou) v poměru 1: 1. Výsledná emulze musí být nalita do nádoby z tmavého skla.Doporučuje se, aby majitelé mastné pleti používali dvakrát denně, ráno a večer.

Recept 4 . Pro suchou pokožku obličejeje dokonalá citrónová maska ​​se zakysanou smetanou. Jedna polévková lžíce čerstvě vymačkané citrónové šťávy se důkladně promíchá s lžící zakysané smetany. MaskaNaneste na obličej po dobu 10 minut a opláchněte vodou (nejlépe vařenou nebo filtrovanou).

Recept 5. Citronová maska ​​pro všechny typy pleti. Malé množství kvasinek rozpuštěných ve 2 lžičkách citronové šťávy. Pro hustou konzistenci přidejte malé množství mléka. Masku naneste na obličej a po 15 minutách opláchněte teplou vodou bez použití mýdla.