Velikonoční stůl odrůdy

Velikonoce jsou jednou z nejradostnějších a nejsvětlejších svátků křesťanů. Letos se slaví 5. května. Zbývá mnoho času, takže co nejdříve si můžete vychutnat lahodné recepty ze slavnostního velikonočního stolu. Na tento významný den by měl být chytrý, pestrý a chutný. Každá hosteska bude chtít ukázat své kulinářské dovednosti přátelům, rodině a přátelům. Konec konců, na Velikonoční neděli u svátkového stolu se sejdou vítaní a vítaní hosté. Kromě chutných pokrmů, jejichž recepty budou o něco později, doporučujeme poslechnout si několik tipů:

1.

Velikonoce jsou vždy jarní prázdniny, což znamená, že se jedná o lehkost, jas a krásu, slunce a lásku, proto jsou všechna velikonoční jídla připravena s duší a láskou, s radostnou touhou vytvořit. Udělejte si čas, nedělejte několik věcí najednou. Dekorace svátečního stolu by měla být v jasných barvách (žlutá, modrá, bílá, fialová). To vše se svíčkami na krásném bílém ubrusu.

2.

Uprostřed stolu položte spoustu tulipánů, sněženek nebo narcisů. Tyto květy budou příjemné, aby vás potěšily a naplnily místnost pramenem, světlou vůní.

3.

Jaký velikonoční sváteční stůl bez malovaných vajíček a velikonoční dort? Existuje mnoho různých způsobů malby a zdobení těchto vajec. Budou vypadat velmi originální a jasné, pokud je položíte na talíř s čerstvými zelení.

4.

Samozřejmě, že nebudete dělat bez nápojů. To nejlepší pro takové VelikonoceStůl je Cahors nebo světlé stolní červené víno.

5.

Velikonoční stůl je bohatý na masové pochutiny. Studené předkrmy: želé, želé, vepřové maso a různé řezy klobás. Horké: maso pečené v troubě, pečená vepřová žebra, kachna s jablky nebo kuřecím masem, kotlety atd. Hlavní věc - ukázat všechny své představivosti. Půst je u konce, takže libové pokrmy nebudou na takovém slavnostním stole zcela vhodné. Mělo by být dostatek vydatných a chutných jídel.

Vepřové maso se zeleninou:

bobkový list - 2 kusy;

vepřová šunka - 3,5 kg;

ochutnat solí a pepřem;

rostlinný olej - jedna polévková lžíce;

větvičky petržele - 6 kusů;

cibule - 500 g;

meruňkový džem - čtvrt šálku;

máslo - 1,5 lžíce;

mrkev - 500 g;

Kuřecí stehno rozetřete solí. Posypeme bylinkami a položíme na plech, naolejovaný. Vytvořte fóliový stan tak, aby se nedotýkal masa. Vložte do trouby a sintrujte při 200 ° C po dobu 2 hodin.

Oloupeme a nakrájíme cibuli a mrkev. Zeleninu smažíme ve směsi slunečnice a másla a mícháme asi šest minut. Pak pepř a sůl.

Téměř připravený smazat maso s marmeládou, přidejte smažené zeleninové bobkové listy. Pečeme v troubě dalších 15 minut. Po hotovém masu se zeleninou přeložte na talíř a nechte ho vařit dalších 15 minut. Poté maso nakrájíme na plátky a podáváme.

Několik VelikonocRecepty:

Velikonoční marmeláda

Bude vyžadovat: 200 gramů tuku tvaroh, 150 gr. cukr, 200 g. čerstvé máslo, jeden vaječný žloutek, 100 g vícebarevné marmelády, vanilin, malé rozinky a vlašské ořechy.

1. Smíchejte cukr, máslo a vanilin, postupně přidejte tvaroh a pak žloutek.

2. Tuto hmotu promíchejte s rozinkami.

3. Pečící misku namažte máslem.

4. Zatlačte celou hmotu dolů a vložte ji do chladničky.

5. Když Velikonoce ztvrdne, položte ji na krásné jídlo a ozdobte kousky barevné marmelády a vlašských ořechů.

Velikonoční sváteční dort:

Z vývaru vezmeme: 2,5 šálky pšeničné mouky, pět sklenic plnotučného mléka, 50 g kvasinek. Pro test připravte čtyři šálky mouky, pět vaječných bílků a 15 vaječných žloutků, 400 gramů másla, jeden šálek cukru, kousky marmelády a rozinky.

1. Připravte si tlustý vařič (kvasinky rozpustíme v teplém mléku a přidáme mouku). Poté, co se těsto zvedne, položte více mouky, než žloutky, máslo, cukr a marmeládu.

2. Vymáčkněte těsto.

3. Umístěte ho na teplé místo.

4. Poté přidejte šlehací bílkoviny a těsto dlouho hněte.

5. Posouváme v mazaném vysokém tvaru.

6. Pečeme v troubě, dokud není zlatohnědá.

Aby velikonoční dorty vypadaly slavnostní, měly by být vyzdobeny. K tomu vyrábíme glazuru: 250 gramůpráškový cukr, jeden šlehací protein, trochu mouky. Během míchání roztavte polevu ve vodní lázni a namažte ji Velikonocemi. Nahoře posypte marmeládou, ořechy a rozinkami.

Veselé Velikonoce! Všechno nejlepší a nejlaskavější k vám!

Pěkná a radostná hostina!