Zlato zabalte doma

Pro péči o tělo doma, stejně jakoproti celulitidě postup,můžete použít med zábal.Balení medumá řadu významných výhod: pomáhá zbavit se nahromaděné přebytečné tekutiny, odstraňuje toxiny a strusky, zlepšuje imunitu, stimuluje metabolismus organismu, pomáhá odstraňovat opuch , aktivuje metabolické procesy v podkožní tukové vrstvě. Pravidelné používání medových obalů pomáhá vyhladit kožní „hrboly“, omezuje jizvy a jizvy, obnovuje obrysy silueta a pružnost pokožky a činí pleť měkkou, jemnou a sametovou.

Tento účinekmedových obalůje vysvětlen „bohatým a užitečným“ složením medu. Přírodní med obsahuje takové vitamíny jako vitamin A, B, K, C, E,, jakož i různé aminokyseliny a mikroprvky. Když med obalující všechny tyto užitečné složky pronikají kůží a pomáhajízbavit se celulitidy , přebytečné tuky, zvlhčují a zjemňují pokožku.

Medové zábalymohou být prováděny nezávisledomabez pomoci odborníků. K tomu potřebujete 10 - 15 lžíce přírodního medu (nejlépe v tekutém stavu) a zahřívejte ho ve vodní lázni. Všimněte si, že když silně zahřátýmedztrácí své léčivé vlastnosti. Poté se aplikuje teplý med na problémové oblasti (hýždě, nohy, žaludek nebo stehna) v rovné vrstvě a nahoře.pokrytý polyethylenovým (potravinářským) filmem. Nyní musítezůstat „v zabaleném stavu“ po dobu 40–60 minut. V této době můžete dělat domácí práce (nejprve na sobě teplé kalhoty) nebo si lehnout pod teplou deku. Po uplynutí času si vezměte sprchu bez mýdla a zvlhčete pokožku mlékem nebo tělovým mlékem.

Pozor! Před zabalením medu se doporučuje udělat tělový peeling a věnovat zvláštní pozornost problémovým oblastem. Pro křoviny můžete použít jak hotovou kosmetiku, tak domácí křoviny ( kávu, mořskou sůl, cukr, ovesné vločky). Scrub podporuje mechanické odstranění mrtvých buněk kůže, které zabraňují hlubokému pronikání prospěšných složek medu.

Med doma lze použít v čisté formě nebo v kombinaci s jinými přírodními produkty (jablečný ocet, hořčice, mléko, káva, éterické oleje).

  • Zabalit: med a ocet z jablečného moštu. K přípravě balicí směsi potřebujete 200 gramů medu (tekutého) smíchaného s 1 až 3 lžicemi octa jablečného moštu. Jablečný ocet lze ředit malým množstvím vody. Ocet (jablko nebo hroznový) pomáhá zvyšovat krevní oběh.
  • Balení: med a éterické oleje . Přidejte 2 až 4 kapky esenciálního oleje do požadovaného množství medu. Doporučuje se používat citrusové esenciální oleje (citron, grapefruit, pomeranč), které mají anticelulitiduvlastnosti a pomáhají zhubnout.
  • Zábal: med a mléko.Medové zábaly s mlékem nebo smetanou (v prášku) jsou dobrým způsobem, jak pokožku vyživovat. Pro přípravu obalů je nutné pečlivě promíchat med a mléko v poměru 2: 1. Například pro 10 lžíce meduse doporučuje odebrat 5 lžic sušeného mléka nebo smetany.
  • Medový hořčičný zábal.Kombinace produktů, jako je med a hořčice, dává překvapivě dobrý výsledek v boji proti celulitidě. Hořčice stimuluje průtok krve do pokožky a její prospěšné složky pomáhají ředit tuk. V kombinaci s hořčicí med aktivně odstraňuje strusky a toxiny. V důsledku toho ustupuje pomerančová kůra. Pro výrobu medových hořčičných zábalů smíchejte 4 lžíce medu (domácí) a 4 lžíce hořčičného prášku (poměr 1: 1). Výsledná hmota se aplikuje na problémové oblasti těla a potáhne se filmem. Pokud zároveň zažíváte silný pocit pálení, opláchněte zábal a příště snižte množství hořčice. Po zabalení také nezapomeňte zvlhčit pokožku.

Bohužel medové zábaly doma nejsou vhodné pro každého. Medové zábaly jsou kontraindikovány pro osoby s onemocněním kardiovaskulárního systému, s tendencí k hypertenzi, v přítomnosti kožních lézí nebo křečových žil žil, diabetes. Nezapomeňte také, že med je považován za poměrně silnýbiostimulancia (může způsobit alergie). Zajistěte, aby nedošlo k žádné alergické reakci na med, a pak si užijte medové zábaly doma.