Musím být ve všem dokonalý?

Vážné, vyvážené, cílené děvče, které se vždy a ve všem snaží dosáhnout dokonalosti a dokonalosti, přičemž se vyhne i drobným omylům, nemluvě o vážných chybách? Vedeno přesvědčením"dokonalost - bez omezení"?

Na jedné straně je takové silné postavení v životě hodné upřímného uznání a chvály. Okolní lidé, příbuzní, příbuzní, přátelé a kolegové vás vnímají jako odpovědnou a soběstačnou osobu, která je připravena vyrovnat se s úkolem jakékoliv složitosti jako „vynikající“. Zasloužený respekt a autoritativní názor vám pomohou dosáhnout velkého úspěchu v životě a dobýt více než jeden „životní“ vrchol.

Na druhé straně však neustálá touha a tvrdohlavá touha dosáhnout „ctěného ideálu“, být nejlepší z nejlepších, ne vždy přináší uspokojení. ,perfekcionismus nebo „syndrom střední školy“ velmi často vyvolává zbytečné pocity - „Co když neuspěju“ „A když udělám něco špatného?“. Proto byste neměli svůj život proměnit v sérii zkoušek a testů na ideálnost. Nabízíme Vám 7 jednoduchých tipů, které pomohou udržet klid a harmonii.

  1. Najděte si několik důvodů, proč jste na sebe hrdí. Každý má silné a slabé stránky, dobré a špatné charakterové rysy. Zvažte, co je to vždy a v jakékoli situaci, na kterou můžete být pyšní? Může to být dobrý smysl pro humor nebo okouzlující úsměv, dovednostNaslouchej ostatním, nebo, v pravý okamžik, řekni rozhodující„ne“, dobrou postavu nebo vynikající kulinářské dovednosti ... Buďte na sebe hrdí!
  2. Raduj se. Je známo, že jen dvě minuty smíchu přinášejí tělu stejné výhody jako 20 minut běhu. Udělejte si pauzu, rozvíjejte se a bavte se celým srdcem, jako v dětství. Jít do filmu s přáteli na film komedie nebo hrát si s dětmi bude fandit vás dokonale.
  3. Svoboda emocí! Někteří lidé věří, že je nutné být schopen kontrolovat a omezovat své emoce v jakékoli situaci, aby byla udržena emocionální rovnováha a klid mysli. Neustálé potlačování vašich pocitů a zkušeností (hněv, zášť, podráždění, úzkost, strach), udržujete pouze vnější klid a uvnitř se vaří skutečná bouře a emoce se vaří. Proto je někdy nutné „vypustit páru“, čímž se zbavíte nadměrného negativu!
  4. Naučte se upřednostňovat. Skutečné štěstízažíváme, když dosáhneme ctěných cílů a dostaneme to, co chceme. Neměli byste se však snažit dobýt všechny „Olympy“ v jednom pádu. Takový pohled na život zvyšuje pravděpodobnost prožívání silného emocionálního zážitku, dávání trápení a výčitek za nesplněné sny. Být neustále pod tlakem nejen barví život šedý, ale je také nebezpečný pro zdraví. Udělejte si seznam nejvznešenějších tužeb a cílů a poté se pokuste provést objektivní analýzuvýběr tužeb, které opravdu přinášejí život. Poté může být 110% jejich úsilí nasměrováno přesně na tyto touhy a zbytek na méně výkonné. Neztrácejte svou fyzickou a duševní sílu marně.
  5. Ne všechno je tak špatné, jak se zdá. Pokud něco neuděláte a pociťujete nárůst negativních emocí, podráždění a frustrace - stop. Několik minut se posaďte a pokuste se prezentovat konečný výsledek tím, že budete upřímně odpovídat na jednoduchou otázku - „Co se může stát, když věci nedělám tak dokonalé?“ Nejčastěji máme sklon zveličovat „katastrofické“ následky.
  6. Malé věci v životě! „Co si o mně budou myslet?“ „Co řeknou?“ „Co budu vypadat?“ „Dělám všechno správně?“ „Co se stanezítra?“, Etc. Existuje mnoho otázek a předpokladů ze dne na den, které způsobují pocity, nejistotu, pochybnosti a dokonce i přepracování. Je možné s takovým „zavazadlem“ žít v míru a naplno si užívat života. Pokud vám něco opravdu vadí, zkuste situaci analyzovat, můžete si dokonce představit nejhorší variantu a možné následky! Ale !!! Nezapomeňte, že z jakékoli, i ty nejobtížnější situace je cesta ven. Naučte se žít v přítomnosti (blízké budoucnosti) a přestat se starat o maličkosti! Koneckonců, všechno bude v pořádku - svět je uspořádán!
  7. Zamyslete se a postarejte se o sebe! Napětí, nervy a zkušenosti nepřinesou nicdobrý Navíc ne všichni lidé, pro které se snažíte tak silně ocenit takové „oběti“. Naučte se přemýšlet a starat se o sebe, buďte opatrní se svými emocemi, pocity a zdravím! Pečlivá pozornost k vám pomůže naučit se udržet klid a klid!