Jak překonat strach z neúspěchu

Strachje silný a destruktivní pocit, který člověka doprovází po staletí.Naši vzdálení předkové se báli mnoha jevů: hromu a blesku, divokých zvířat, navzájem.Miliony lidí zažívají strach každý den z tisíců důvodů.Svět stojí stále v očekávání války, bojí se smutku, utrpení a ztrát, které válka může přinést.Pokud se tak nestane, lidé se začnou obávat, že po tom všem se toto neštěstí může stát, a v pravidelných intervalech se každý den obává: pokud náhle vystřelí ze svého zaměstnání nebo se dostanou do dopravní nehody, zvýší se ceny nebo sníží mzdy, nemoc, strach o příbuzné a děti obecně.neuvádějte seznam.Všimněte si, že člověk se narodil pouze se dvěma pocity strachu - strach z pádu a strach z hlasitých zvuků.Všechny ostatní obavy - jen naše práce.Strach je schopen přijmout různé formy - klaustrofobii (strach z uzavřeného prostoru), agurofobii (strach z otevřeného prostoru), elurofobii - strach z koček, astrafobii (strach z hromu a blesku), hematofobii (strach z krve), hydrofobii (strach z vody) a nejnebezpečnější strach -strach z neúspěchu.Strach je destruktivní emoce, která může zcela zničit vaše sebevědomí. Pokud necháte vyhrát pocit strachu ze sebe-vítězství, nikdy se vám nepodaří vybudovat život svých snů .Co by tedy mělo být učiněno k překonání strachu z neúspěchu?

  1. Překonat strach, nezkoušet své neúspěchy .Zaměřujete se na selhání a naprogramujete selhání se záviděníhodnou pravidelností.Přemýšlejte: jakŘíkáte často ostatním o vaší důvěře v selhání, selhání nebo chybu? Tento přístup vám poskytuje téměř zaručené selhání.
  2. Naučte se čelit selhání.Než se dostanete do podnikání, zamyslete se nad tím, co se může stát, když se vám nepodaří? Měli byste být vnitřně připraveni na neúspěch, je však třeba jasně rozlišovat mezi připraveností k selhání a očekáváním selhání. Osoba interně připravená na neúspěch je schopna překonat nejzávažnější krize. Ponořte se znovu a znovu do toho, co vás opravdu děsí a brzy se před vámi objeví strach v opravdové masce - iluzi.
  3. Naučte se žít v přítomném okamžiku.Velmi často člověk žije buď v minulosti nebo v budoucnosti, ale ne v přítomnosti. Strach z neúspěchu způsobuje úzkost z minulosti nebo budoucnosti. Například v okamžiku, kdy čtete článek a necítíte pocit strachu, protože lidský mozek je schopen zpracovat pouze jednu informaci. Proto stojí za to žít den za dnem a ještě lepší okamžik za okamžikem. Nebojte se o budoucnost nebo minulost, protože některé okamžiky jsou navždy pryč a jiné přijdou dříve či později.
  4. Nebojte se změny . Změna je nevyhnutelná. Proto musíte být vnitřně připraveni na změnu. Změna je změna ve způsobu myšlení, ochota opustit obvyklou vizi věcí, aby se staly tím, co chcete. Nikdo to pro vás neudělá.
  5. Vše je ve vašich rukou.Můžete dělat všechno, nebo téměř všechno. Chcete přestat bát selhání,změnit svůj život k lepšímu, dosáhnout svých cílů a učinit z nejodvážnějšího snu realitu? Zákon! Každý den, nebo spíše hodinu, opakujte: „Jsem velkolepá osoba s fantastickou budoucností!“ A vy uspějete!