Pečeme velikonoční a velikonoční dorty

Velikonoce z tvarohu připomínají svým tvarem (zkrácenou pyramidu) Svatý hrob, kde se stal největší zázrak - vzkříšení Krista. Na horní straně velikonoční písmena "XB" jsou zobrazeny. Po stranách zahradního domku je znázorněn kříž, klíčky, květiny a hole - to vše symbolizuje utrpení a vzkříšení Ježíše Krista, syna Božího.

Podle tradice, po vzkříšení, přišel Ježíš Kristus k apoštolům během jídla. Uprostřed stolu položil chléb určený pro něj. V slavnostním vzkříšení byla tradice zanechání chleba „Artos“ v chrámu. Na konci Paschal liturgie byl zakryt. Na Svatý týden se tento chléb nosil kolem chrámu a v sobotu byl distribuován věřícím. Rodina je malý kostel. Proto se postupem času stalo obvyklým mít vlastní artos (velikonoční dort, z řeckého koleje, což znamená kulatý chléb).

Vkládáme-li na velikonoční večeři velikonoční dort, věříme, že Ježíš Kristus je s námi přítomen.

VELKOOBCHOD

Velikonoce se pečou pouze jednou ročně. Aby to bylo velmi chutné, vezměte si nejčerstvější tvaroh. Dříve, k formování Velikonoc, použité dřevěné pasochnitsa. Vyložili (v měkkém ubrousku) tvarohovou hmotu a udrželi nějaký čas v chladu pod tlakem, pak byl nakloněn a odstraněn ubrousek.

Velikonoce jsou dvou druhů. Syrové a vařené. Surové Velikonoce, protože ne dlouho skladování, dělat malé velikosti. Pečené Velikonoce jsou čerstvé celý týden.

Velikonoční obyčejný - surový. (Velmidelicious!):

Čerstvý tvaroh by měl být udržován pod tlakem, pak ho přetřít sítkem. V vymačkaném tvarohu dejte kyselé smetaně, smetanově čerstvé máslo, cukr a trochu soli podle chuti. Vanilka, rozinky a citronová kůra jsou také přidány. To vše musí být smícháno a vloženo do speciálně připravené formy.

Složky:

tvarohový sýr - 3 kg;

200 gramů čerstvého másla;

Cukr - jedno sklo;

Zakysaná smetana - 1 sklo;

dvě lžičky soli;

Vanilka, rozinky, citronová kůra - podle chuti.

Pečené Velikonoce:

Máslo musí být pečlivě rozemleto cukrem, poté přidána zakysaná smetana, žloutky, tvaroh, rozinky a vanilin. Vše důkladně promíchejte a vložte do speciálně připravené formy. Pečeme v troubě na mírném ohni po dobu pěti hodin, dokud nezačne červenat. Ochlaďte a odstraňte z formuláře. Tato Velikonoce je držena déle než obvykle.

Složky:

Tvaroh se šťouchanou kaši - jeden a půl kilogramu;

Žloutky - nejvýše šest;

máslo - 300 gramů;

Cukr - 400 g;

Zakysaná smetana (tlustá) - 400 g;

Rozinky - 100 gramů;

Vanilin - 3 g.

Velikonoční dort:

• Těsto na velikonoční dort nemůže být tekuté, jinak bude dort plochý, ale ne tlustý (výrobek bude rychle čerpat).

• Těsto musí být těsné.

• Těsto hněte co nejdéle: musí být zcela za rukama.

• Těsto na dort by mělo být vhodné nejméně třikrát: první je vhodná houba, druhá - při přidávání všech produktů a třetí - když je vložena do formy.

• Těsto na velikonoční dort miluje teplo a nestane se průvanem, takže by mělo být vhodné při teplotě ne nižší než 30 ° C.

• Formy koláče jsou naplněny pouze vařeným těstem, které čeká na vyvýšení a vložení do trouby.Potom je velikonoční dort potřený vejcem a máslem, posypaný cukrem a strouhankou.

• Aby rovnoměrně vyrostl velikonoční dort, před pečením se do něj nalepí dřevěná tyčinka, pak se odstraní.Pokud je hůlka suchá, Velikonoce jsou připravené.

​​

• Trouba je v troubě lepší než 200 stupňů.Ujistěte se, že je nádoba s vodou na dně.

• Dovolená na dortu o hmotnosti nižší než kilogram se peče po dobu 30 minut, kilogramový koláč se peče po dobu 40 minut.Jeden a půl kilogramu - jednu hodinu, dva kilogramy - jednu a půl hodiny.

• Aby se zabránilo spálení velikonočního dortu, zakryjte jej suchým papírem.Hotový výrobek se umístí na bok a vyčkává, až se dno ochladí.

Kulich Babička:

Mouka - šest sklenic;

Vejce je šest;

Mléko - půl litru;

Cukr - jeden a půl skla;

61) Margarín - 300 g;

Rozinky a vanilka podle chuti;

Všechny komponenty musí být teplé.

Kulich klášterním způsobem

Složky:

Jeden kilogrammouka;

Teplá voda - jeden a půl šálku;

Teplé mléko - 3 lžíce. l.;

50 g kvasinek;

1-2 vejce;

asi 125 gramů másla;

100 gramů cukru;

Kandované ovoce - 100 g;

Skořice.

Hnětte těsto uvedených složek. Musí být v pohodě. Zakryjte je suchým hadříkem a nedotýkejte se ho až do rána. V dopoledních hodinách je nutné těsto dlouho hnětet, pak ho vložit do formy. Poté, co se těsto lehce zvedne, vyčistěte horní část dortu vajíčkem. Troubu v troubě na 40 minut a posypeme nahoře práškovým cukrem.