Zlomené rty? Péče o rty

Správná a pravidelná péče o rty je stejně důležitá jakopéče o pleť pro obličej, tělo, vlasy a nehty .Kůže rtůvyžaduje zvláštní a důkladnou péči v období podzim-zima. Chlad, mráz, vítr, slunce, prach jsou negativní faktory prostředí, které mohou způsobit značné škody na kráse a zdraví rtů. Při působení chladu a větru se rty odlupují, prasknou (někdy jsou rány dostatečně hluboké a objeví se krev), se stávají nadměrně suché, dochází k nepříjemnému pálení ]. Aby se zabránilo tomu, že se úsměv stane bolestivým testem, je třeba na podzim a v zimě pečlivě sledovat pravidla péče o rty.

Masáž . Kůže rtů reaguje velmi příjemně na jemnou masáž. K tomu je nejlepší použít měkký kartáček. Aby byl masáž rtů účinnější, lze na zubní kartáček aplikovat malé množství rostlinného oleje (téměř v závislosti na individuálních preferencích), šalvějové masti nebo výživného krému. Masáž by měla být provedena do 3-5 minut lehkým, elegantním a hladkým pohybem. Pomáhá stimulovat průtok krve do rtů, jemně odlupuje (odlupuje) odumřené kožní buňky a vyživuje pokožku živinami. Po masáži lze na kůži rtů aplikovat balzám .

Zlomené rtyby se nikdy neměly olizovat, kousat ani dotýkat rukama , zejména na ulici.Jinak riskujete pouzezhoršit situaci a infikovat infekci.

Doma je nejlepší se o rty postarat večer, to znamená před spaním. Přírodní domácí med (pomáhá regenerovat kůži rtů, má antibakteriální účinek) nebo zakysanou smetanou (obsahuje dostatek tuku k vyživení a zjemnění suché pokožky rtů). Procedura je velmi jednoduchá - na rty naneste trochu zakysané smetany nebo medu, masku nechte po dobu 10-15 minut a pak odstraňte zbytky maskyubrouskem. Kromě medu a zakysané smetany existují alternativní možnosti „domácí kosmetiky z chladničky“ - rostlinných olejů nebo smetany.

Důležitým bodem je potřeba vyživovat a zvlhčovat pokožku rtů, a to nejen navenek, ale také zvenčí.kvasinky. Tyto produkty obsahujílátku, jako je biotin, který je důležitým ve vodě rozpustným vitaminem pro krásu a zdraví pokožky. Kromě toho nezapomeňte na vitamínové komplexy, které zahrnují vitamíny B

.

Nezapomeňte na rtěnku. Rtěnka je nejen dekorativní kosmetikou, ale také vynikající ochrannou bariérou pro kůži rtů před větrem, chladem a sluncem. Proto, před odchodem ven, použít rtěnku. Navíc moderníSortiment produktů péče o rty nabízí nejširší výběr rtěnek, balzámů a lesku s řadou výživných, hydratačních, opalovacích krémů a regeneračních přísad. Jediná námitka - zkuste se zdržet používání perzistentních rtěnek, které zahrnují minimální množství olejů.

Postarejte se o vaše rty !!!