Chřest - zasáhnout zeleninovou sezónu! Chutné a užitečné

Chřest (chřest)je zelená zelenina se specifickou vůní a chutí. Vezměte prosím na vědomí, že chuť chřestu je do značné míry určena správností vaření. Květen - červen - sezóna chřestu. To bylo v tomto období, podle doporučení odborníků, že byste měli obohatit svou stravu s různými pokrmy s chřestem.

Chřest obsahuje takové vitamíny, látky a stopové prvky, které jsou dobré pro zdraví a krásu:

  • Vitamin C, A, E, PP a vitamíny skupiny B.
  • Železo, zinek, draslík, vápník.
  • Vlákno.
  • Glutathion je účinný antioxidant, který zpomaluje proces stárnutí, podporuje odstranění toxinů a toxinů a také neutralizuje škodlivé účinky volných radikálů.
  • Kyselina listová (má zvláštní význam pro těhotné ženy).
  • Aminokyselina asprargin má příznivý vliv na funkci myokardu.

Vzhledem k takovému bohatému a bohatému složení se doporučuje použít „zámořskou“ zeleninu ke snížení krevního tlaku, prevenci onemocnění jater, stejně jako u takových nemocí, jako je anémie, cystitida, cukrovka, dna, kapky.

Další cennou vlastností chřestu je poměrně nízký kalorický obsah - v průměru 100 gramů zeleniny - 21 kalorií. Proto, pokud pečlivě sledujete svou postavu nebo chcete zhubnout, můžete bezpečně používat chřest bez obav z získání dalších liber.

Existuje asi 100 druhů chřestu - zelené, bílé, méně často růžové nebo fialové. Barva zeleniny je dána podmínkami apěstování. Každý typ chřestu je charakterizován některými chuťovými rozdíly, ale to nemá vliv na zjevnou užitečnost zeleniny.

Chřest lze vařitprakticky vše, co chcete - přílohu, saláty, polévky nebo dokonce dezerty. Někteří labužníci raději konzumují chřest nezpracovaný - (lehce smažené s rostlinným olejem).

Pokud si to přejete, můžete z chřestu udělat chutná a velmi zdravá jídla pro celou rodinu.