Způsoby, jak se zbavit švábů v bytě: příčiny, prevence

Když žijeme v městském bytě nebo vesnickém domě, občas najdeme některé z nejpříjemnějších sousedů - hbitých, červených a baleenů. Jak se zbavit švábů v bytě, pokud vaše plány nezahrnovaly život spolu s nimi?


Jak chápat, že v bytě byli švábi

Ještě před prvním osobním setkáním s hosty baleenu je možné rozpoznat jejich vzhled nepřímými znaky. Když už jsme si všimli prvních „zvonků“, stojí za to přemýšlet o tom, jak jak se zbavit švábů v bytě a začít bojovat s hmyzem. Ale mnozí si nevšimnou, že nájemci v bytě se stali mnohem více, než je nevidí osobně.

Vzhled švábů je doprovázen nepříjemným zápachem, který tyto hmyzy opustí, ale to není nejzřetelnější znamení. Mnohem jasnější o okolí s šváby říkají černé tečky - na podlaze, na stěnách, na kusech nábytku a nádobí. Jedná se o odpadní produkty hmyzu baleen. Když si všimnete těchto bodů, můžete si být jisti, že švábi se usadili někde za kuchyňskou skříní nebo pod linoleum.

Pokud začnete třídit obiloviny ve skříni nebo tlačit nejvzdálenější zásuvku, můžete si všimnout, že vejce s švábem. Nejčastěji je hmyz ponechává ve štěrbinách, v rozích a na jiných tmavých místech, které jsou ukryté před zvědavýma očima. Pokuddrobným švábům se již podařilo vylíhnout z vajec, musíte bojovat nejen se znatelnými dospělými, ale také s jejich mladými potomky.

Známky přítomnosti švábů

Konečně nejzřejmějším znakem je osobní setkání s švábem. Mnozí z nich, kteří vidí hosta s knírkem, na to nepřikládají žádný význam. Neměli byste si však dopřát naději - pokud jste viděli obrovského švába, s největší pravděpodobností žije ve vašem bytě po dlouhou dobu, když se rozhodl seznámit se.

Zajímavé: Efektivní způsob, jak se zbavit mravenců v bytě navždy

Příčiny švábů

Proč švábi přicházejí do jednoho bytu a ne ostatním? Ve skutečnosti, důvody jsou triviální: není dost čisté místnosti s vámi nebo vašimi sousedy. Švábi přicházejí tam, kde jsou dobře krmení a napojeni. Proto, pokud nejste ve spěchu smést drobky z pod stolem, a unikající kohoutek se neobtěžuje na dlouhou dobu, můžete si být jisti, že taková nádherná večeře bude velmi rád, že knír hosté.

Stejný výsledek na tebe bude čekat, pokud se u sousedů zlikvidují švábi. To platí zejména pro bytové domy - přes ventilační potrubí nejen šváby, ale i další živí tvorové se mohou pohybovat od jednoho souseda k druhému. Hmyz však často není těžké vytlačit ani do nejužších mezer. Je třeba mít na paměti, že často švábi přecházejí od sousedů kvůli nedostatku potravy nebo během jejich dezinsekce. Takékdyž se švábi v přilehlých místnostech stávají příliš velkým, začínají rozvíjet nový životní prostor.

Švábi přicházejí na místo, kde jsou dobře krmeni a napojeni

.

Hlavní místa v bytě, kde se nejčastěji vyskytují švábi, jsou kuchyně, koupelna a WC. Pokud hmyz může žít téměř měsíc a půl bez jídla, pak je pro ně těžké vydržet týden bez vody. Protože je důležité sledovat nejen čistotu v kuchyni, ale i koupelnu je třeba udržovat ve správné formě.

Jak se zbavit švábů

Aby se nezávisle zbavili švábů v bytě, není nutné kontaktovat specializované služby a doma . ]je možné se vyrovnat, jako s černou a červenou ) škůdci.

K se zbavit švábů v bytě, můžete použít oba moderní a lidové prostředky. Zvažte nejsilnější z nich.

Prakticky v každé lékárničce je možné najít kyselinu boritou nebo čpavek. Jak s kyselinou boritou může jednou provždy zbavit šváby v bytě ? Ve skutečnosti je to velmi jednoduché, protože tento lék je silným jedem pro hmyz baleen. Když se dostane do těla švábů, infikuje nervový systém hmyzu, který způsobuje, že šváb zemře na udušení.

Kyselina boritá je silným jedemhmyz baleen

Koupit kyselinu boritou v práškové formě - prodává se v lékárně. Pak se nalije , kde se švábi již setkali - podél soklů, na kuchyňském stole, vedle vany nebo sprchy. Prášek se bude držet na tlapkách hmyzu a když je šváb vymaže, jed vstoupí do žaludku.

Můžete také připravit návnadu z bramborové kaše, cukru, vajec a kyseliny borité. Takové kuličky lze rozšířit všude, kde potkáte hmyz. Současně dbejte na svou vlastní bezpečnost a bezpečnost vašich domácích mazlíčků - kyselina boritá může poškodit nejen šváby.

Kapalný amoniak odradí hmyz díky svému nepříjemnému zápachu. Pokud budete ošetřovat podlahy, stěny a strop vodou a čpavkem, švábi se budou snažit opustit byt co nejdříve.

Čpavek odpuzuje hmyz na základě jeho nepříjemného zápachu

Další účinná metoda pro boj proti švábům zmrazuje byt, ale je vhodná pouze v chladném období. Švábi nežijí při teplotách pod 5 stupňů Celsia, což znamená, že pokud okna v bytě zůstanou v zimě široce otevřená, švábi zemřou.

Můžete udělat past na šváb vlastními rukama. K tomu budete potřebovat sklenici nebo láhev s řezaným krkem. Uvnitř je obal potažen tukem nebo vazelínou a návnada se nalije na dno - strouhanka, cukr. Když je hmyz uvězněn, onidržet se tuku stěny a nemůže dostat ven. Nechte nádobu přes noc a ráno zabijte škůdce, jako je vařící voda.

Obchody také nabízejí mnoho účinných přípravků proti parazitům. Kromě účinných přezkumů dichlorvose existují i ​​další inovace, které vám pomohou zbavit se švábů v bytě jednou provždy, jako například. může se to na první pohled zdát.

Účinné proti švábům a dichlorvosům

Za prvé stojí za povšimnutí snadno použitelné, populární aerosoly. „Dichlorvos“, „Combat“, „Clean House“, „Terminator“ jsou vhodné pro boj proti hmyzu. Je však třeba mít na paměti, že jedna zásobní vložka nemusí být dostačující a bude nutné opakované „stripping“.

Vyberte pár dní, kdy v bytě nebude žádná domácnost. Vyjměte z místností, ve kterých začaly šváby, nádobí a hygienické výrobky, zkusit přenést všechny předměty, které mohou být do jiné místnosti. Nezapomeňte je však předběžně prozkoumat - tak, aby s sebou nesly spolu s šváby. Noste respirátor a dobře stříkejte do místnosti. Sokl, linoleum spoje se stěnou, prostor pod skříněmi a za nimi, stejně jako stěny a strop - protože když švábům dojdou jejich úkryty, budou se snažit vyšplhat výš - tam, kde jsou méně toxické látky.

Po řádném postříkání plechovky jedu zavřete okno a opusťte místnost. Za den můžete přijítzamést mrtvý hmyz, který bude posetý podlahou.Pak musí být byt řádně odvětráván a mokré čištění všech povrchů, na kterých by se mohl dostat.

Zkontrolujte všechny druhy vzhledů švábů

Pokud se švábi znovu objeví, postup opakujte.V tomto případě se snažte zajistit, aby noví jednotlivci nepocházeli od sousedů.K tomu, v multi-bytových domech, mřížka s malými buňkami je dána pro ventilaci - malý šváb nesedí přes malé díry, a jeho “děti” jsou nepravděpodobné jít na takové dlouhé cestě.

Maximální účinek dichlorvosu a jiných sprejů se dosahuje, když jed zasáhne hmyz nebo jejich vejce vejci, takže se nebojte „škůdce“ škůdci čerstvým vzduchem.

Pro návnadu švábů je vhodné použít insekticidní prášky.Patří mezi ně "Ecokiller", "Super Fas", "Front Line M".Použití je velmi jednoduché - stejně jako prášek kyseliny borité, je rozptýlené tam, kde jsou švábi.Jedovatá látka - diatomit - se drží na těle švába a ničí jeho vnější obal, který vede k smrti.Velkým plusem těchto prášků je, že švábi je nesou na sobě, což znamená, že celá populace bude postupně zničena.

Proti baleenovým škůdcům často používají gely, které umožňují účinně vyrovnat se s hmyzem.Při kontaktu s gelem je hmyz odsouzen k zánikuselhání nervového systému, navíc na nohách švába nese gel k jeho příbuzným a teprve pak umře. Díky tomuto schématu můžete smazat všechny švábové hnízdo najednou. Často používejte gely "Raptor", "Dohloks", "Absolute", "Combat".

Gely, spreje se často používají proti škůdcům baleen

Vzhledem k pohodlnému tvaru trubice je gel snadno ovladatelný a těžko dostupná místa. A vzhledem k chutí ve složení švábů se samy hrnou do příjemné vůně. Na druhé straně hořká chuť gelu pomáhá chránit domácnosti a domácí zvířata před otravou.

Pokud jste byli poraženi šváby, můžete vždy kontaktovat specializované služby, které se zabývají ničením hmyzu. Je pravda, že to bude stát mnohem víc než použití improvizovaných prostředků, ale člověk si může být jistý účinností takového postupu.

Někteří lidé se mohou zbavit švábů v bytě jednou provždy pomocí spiknutí,. ) jako to může znít divně. Možná, že síla navrhování a telepatické spojení s hmyzem na osobu, která čte tyto spiknutí, je účinná. Můžete také zkusit jeden z nich, i když použití „magických“ metod pro nepřipravenou osobu může být nebezpečné z několika důvodů.

Můžete kontaktovat služby, které se zabývají ničením hmyzu

.

Zajímavé: Jakzbavit se plísní jednou provždy: metody a prevence

Preventivní opatření

Švábům se lépe předchází než škůdcům. K tomu je nejprve nutné vyloučit všechny pohodlné podmínky pro pobyt těch, kteří jsou na dovolené, a to:

  • Pravidelné čištění místnosti;
  • Včasně se zbavte různých potravinových zbytků;
  • Zabalené potraviny zabalte do hermetických sáčků nebo nádob;
  • Nákup popelnice s uzavřeným víkem;
  • Odstraňte všechny zdroje vlhkosti - vysušte umyvadlo, vanu a zajistěte úniky kohoutků a vodovodních potrubí.

Nestačí však udržet byt čistý. Pokud se švábi násobí se svými sousedy, čistota ve vašem bytě může být k ničemu - koneckonců, život ve sterilních podmínkách není možný. Důležitým krokem je proto zapečetit všechny praskliny a průchody, kterými mohou švábi k vám přicházet od svých sousedů. Rohy, sokly, větrání - to jsou hlavní „bojiště“ pro čistotu bytu.

Aby se švábi nepohnuli od svých sousedů, je nutné léčit všechny mezery - rohy, sokly, větrání

Pokud jste si ale jisti, že vaši sousedé žijí s rušivými škůdci, bude dobré, abyste si ve svém bytě nechali pár obchodů na šváby. Takže nedovolíte vzhled hmyzu ve vašem bytě - budou okamžitě zničeny "na hranicích".Díky realizaci těchto opatření se můžete chránit před opětovným výskytem švábů.

Pomocí metod pro boj proti​​ švábům můžete nejúčinnější způsobem zbavit se škůdců jako v jejich bytu, a ve vesnickém domě.

Především nezapomeňte na preventivní opatření - každý chemický prostředek proti hmyzu je pro člověka jedovatý. Předpokládejme, že v malých množstvích nehrozí smrtelné nebezpečí, ale může vést k otravě. Postarejte se o sebe!