Rybí triky

Každý ví, že ryby jsou užitečné. Kromě dobře známého a nemilovaného rybího oleje má také celou řadu živin. Skutečnost, že ryby by měly být konzumovány pro zdraví, alespoň několikrát týdně. Vaření vynikající rybí pokrm je pouze druhou částí akce. Ale první a hlavní je schopnost vybrat si to správně z toho, který je replikován v obchodech a na trzích hojnosti.

Chcete-li se naučit, jak si vybrat správnou rybu, musíte si zapamatovat několik tipů. Jsou to oni, kteří vám pomohou koupit kvalitní, použitelné zboží a nepodléhají trikům prodejců.

Nejlepší možností je samozřejmě koupit živé ryby. Pak budete mít nepochybně vysokou kvalitu a čerstvost. Ihned věnujte pozornost kvalitě vody v akváriu - měla by být čistá a běžící.

Ve velkých, velkých supermarketech si člověk může být téměř vždy jistý čerstvostí a kvalitou nakupovaného zboží, nikoli však v obchodech a na trzích. Dokonce ani s čerstvým datem na obalu nebude zaručeno, že nebude zastaralý. A pokud, všechny stejné, nemůžete koupit živé ryby, pak zastavit svou volbu na chlazené. Je vhodnější zmrazit.

Jak tedy vybrat správnou rybu? Poslechněte si následující tipy:

- Vůně. Ryby by měly cítit jako moře, ale ne čpavek vůbec - to je 100% znamení jeho poškození;

- Váhy. Musí být lesklé, čisté a ne matné;

- Oči. Jasné av žádném případě neblátivý;

- Gills. Jasně červená;

- Jatečně upravená těla. Neměla by být volná a měkká. Pouze těsné a elastické (stačí stisknout prst na kostru a uvolnit - mělo by okamžitě zaujmout původní místo);

Existují skutečnosti, kdy nečestní prodejci porážejí ryby s chemikáliemi, aby je prodali. Abyste se chránili před těmito prodejci, nezapomeňte na následující:

- Nekupujte ryby za zvýhodněnou cenu;

- Nekupujte ryby bez hlavy. Koneckonců, je to z její rybí kořisti;

- Při nákupu rybích filé nezapomeňte, že by mělo být nerovnoměrné a nenápadné. Tak! Pak je filet, samozřejmě, přirozený;

- Samozřejmě zkontrolujte datum expirace uvedené na obalu. A vidět, že štítky nejsou vloženy;

- V případě, že kosti samotných ryb jsou odděleny od měkkých a sypkých filetů, je zaručeno, že ryby s chemikáliemi;

A samozřejmě, nevyhazujte šeky. Přinejmenším určitá záruka vrácení vadného výrobku zůstane na vás.

Při výběru ryby (s bílým nebo červeným masem) se stále spoléhejte na svůj vkus. Ale pamatujte, že na policích ruských obchodů jsou červené ryby v podstatě buď zmrazené, nebo v konzervách. A to je dáno především obtížemi logistiky. Proto není nutné hovořit o vysoké kvalitě těchto ryb.

Při výběru ryby nezapomeňte, jaký typ je:

- štikozubec obecný, tuňák, štika, okoun, okoun, ruff, gudgeon, treska obecná jsou ryby s nízkým obsahem tuku;

- Pstruh, kapr, losos, pražma, platýs velký - středně tlustý;

- Halibut, makrela obecná, sleď obecný, jeseter, lucerna obecná, úhoř jsou tučné odrůdy.

Na základě těchto doporučení se nebudete mýlit při výběru kvalitních čerstvých ryb, abyste vytvořili svá vlastní malá kulinářská mistrovská díla.

Nyní pár slov o řezání ryb. Před řezáním rozetřete kostru solí. V tomto případě se z vašich rukou nevyklouzne. Řezat ryby správně je začít řezání s nůžkami odstranění nebo ostrý nůž ploutví. Neodtrhujte je rukama. I kdyby to bylo možné, vzhled vařeného jatečně upraveného těla bude zkažený. Odstranění šupin by mělo začínat ocasem se speciálním struhadlem. Aby tento proces pro vás nebyl tak únavný, dejte na pár minut do těla horké vody. Pokud rybu uvaříte úplně, bude to velmi dobře provedeno, pokud vás odstraní žábry ryb. Je nutné umýt rybu pod tekoucí vodou a nic jiného. Vykuchání ryb tenkým a nutně ostrým nožem od hlavy až po anální ploutev, což vytváří podélný řez podél břicha. Vyčistěte vnitřky a odstraňte černý film. Pokuste se v tomto okamžiku nepoškodit žlučník! Po opětovném umytí kostry zevnitř i zvenčí.

No, vaše ryba je připravena na smažení. Bon appetit!