Lidové léky na pocení nohou

Zvýšené pocení nohouje běžné onemocnění, které postihuje muže i ženy. Nadměrné pocení nohou,nepříjemný, štiplavý zápachvytváří nepohodlí a odpuzuje ostatní. Aby se zbavili nadměrného pocení nohou , , je nutné určit příčinu tohoto jevu, poradit se s lékařem a poradit se s ním, a samozřejmě nezapomenout na lidové prostředky pro léčbu nadměrného pocení. Pach zápachu, který byl účinně používán po mnoho let.

Lidové prostředky pro pocení nohou

  1. Krystaly kyseliny boritémusí být rozdrceny a používány každé ráno jako prášek pro nohy a mezi prsty. Kyselina boritá by se měla vypírat každou noc před spaním a nosit čisté bavlněné ponožky. Průběh léčby je 14 dnů.
  2. Kombucha vám může pomoci v boji proti nepříjemnému zápachu nohou .K tomu, měli byste důkladně umýt nohy s antibakteriální mýdlo, a pak je otřete ručníkem namočeným v čaji čaj infuze. Kombucha je velmi účinná, protože pomáhá ničit bakterie (příčiny nepříjemného zápachu), tóny a osvěžuje pokožku nohou a zároveň udržuje přirozenou rovnováhu ochranného kyselého prostředí.
  3. Podnosy z dubové kůryjsou jednoduchým prostředkem pro léčbu a prevenci pocení nohou. K tomu připravte 80 až 100 gramů dubové kůry v litru horké vody (při nízkém ohřevu po dobu 20 až 30 minut). Z výsledného odvoduVana na nohy po dobu 20 minut. Kromě toho je možné vyrobit prášek z dubové kůry a aplikovat ho na vnitřní stranu ponožek (z bavlny). Ponožky s dubovou kůrou by měly být nošeny až do té doby, dokud se pocení nohou nesníží o 50%. Pokud pocení nohou zcela zmizí, můžete dostat intoxikaci těla, protože nejen tekutina, ale také metabolické produkty v těle mohou být odstraněny potem.
  4. Salin z pocených nohou . V noci si umyjte nohy v teplém roztoku běžné stolní soli (1 lžička soli na 1 šálek horké vody). Ráno postup opakujte, ale s chladným roztokem soli nebo sody.
  5. Šípky ( květy, listy nebo plody) pomáhají odstranit nepříjemný zápach nohou. Připravte si odvar a otřete si nohy.
  6. Doporučuje se přidatcitrónovou kůru do koupele na nohy .
  7. Listy břízy nebo listy jitrocel(čerstvé) lze použít takto: umístit je pod nohy a mezi prsty. To je jeden z nejstarších receptů tradiční medicíny pro nadměrné pocení nohou a nepříjemný zápach.

Nezapomeňte nahlavní pravidlo hygieny nohou- omyjte si nohy dvakrát denně, používejte čisté ponožky, punčochy a punčochy, vyberte si pohodlnou a pohodlnou obuv.