Prostředky a způsoby boje proti celulitidě doma

Vynaložené úsilí však zdaleka nevede k viditelnému pozitivnímu výsledku. Faktem je, že ne všechny prostředky nakládání s celulitidou doma jsou stejně účinné a bezpečné. Proto nejprve musíte zvolit správnou taktiku. Nabízíme seznámit se s nejoblíbenějšími způsoby boje proti celulitidě a zhodnotit jejich efektivitu ze slov odborníků. Pamatujte, že pouze v komplexních způsobech boje proti celulitidě doma bude mít trvalý efekt a zcela hladký, rovnoměrný povrch kůže v problémových oblastech.

Kůže na stehnech, hýždích a dokonce i na žaludku se podobá kůži pomerančové kůry, a to nejen u plných nebo starších žen. Mnoho tenkých mladých žen trpí tímto. Bohužel neexistuje žádný zázračný prostředek, jak se zbavit celulitidy, ale můžete přijmout některá opatření, abyste dosáhli určitých výsledků.

Příčiny celulitidy a pravidla pro zacházení s ní doma (s videem)

Odborníci nesouhlasí s tím, co způsobuje celulitidu. Pouze zaměřené na příčiny boje s celulitidou dává pozitivní výsledek a spokojenost z vykonané práce. Je zřejmé, že k tomu dochází v důsledku hromadění tuků, tekutin a toxinů, zadržených sítí tvrdých elastinových vláken a kolagenu v hlubších vrstvách kůže. To způsobuje výskyt prohlubní na kůži a tvorbu oblastí celulitidy. Tyto oblasti jsou chladné na dotek, protože krevní tok k nim je omezen a lymfatický systém zodpovědný za eliminaci toxinů nefunguje správně.svým způsobem. Pravidla boje proti celulitidě jsou založena na odstranění příčin defektu kosmetologie. Konstantní boj s celulitidou doma bude ukončen kvůli dosažení pozitivního výsledku, pokud budete dodržovat všechna uvedená doporučení.

Test na celulitidu. Snažte se prstem štípat kůži na stehně. Pokud to vypadá hrudkovitě a hrbolatě, pak máte celulitidu.

Celulitida způsobuje nebo posiluje následující důvody.

 • Při nesprávné stravě konzumujete spoustu toxinů a tělo je nuceno velmi tvrdě se zbavit odpadu. Kromě toho konzumace potravin s nízkým obsahem vlákniny a velkým množstvím tuku vede k tomu, že trávicí systém nefunguje dobře a neodstraňuje toxiny z těla.
 • Stres a nedostatek pohybu způsobují, že se tělo stává slabým, krevní oběh a lymfatický systém fungují.
 • Celulitida může být zděděna.
 • Hormonální léky, jako jsou antikoncepční pilulky nebo hormonální terapie, mohou mít určitý účinek.

Sledujte boj proti celulitidě na videu, které popisuje hlavní aspekty tohoto dopadu:

Domácí metody a způsoby boje proti celulitidě

Existuje mnoho domácích způsobů, jak se vypořádat s celulitidou, ale jejich účinnost je diskutabilní.

Aby se problém skutečně vyřešil, musíte se držet přístupu, který zahrnuje tři aspekty:

 • zlepšení krevního oběhu
 • dieta
 • cvičení

Zlepšení krevního oběhu a domácí metody nakládání s celulitidou jsou neoddělitelně spjaty, neboť tento balík přispívá k rozpuštění tukových zásob.

Existuje několik způsobů, jak zlepšit fungování oběhového a lymfatického systému. Ať zvolíte jakoukoliv metodu, postupujte podle kroků po dobu nejméně 5 minut denně.

 • Použijte měkký kartáč na tělo. Vlhkou nebo suchou pokožku na postiženém místě otřete velkými kruhovými pohyby směrem k srdci.
 • Stejným způsobem použijte masážní rukavice nebo sisální rukavice.
 • Vezměte krém proti celulitidě. Obvykle obsahuje přírodní složky, jako je kaštan, břečťan a kofein, které zvyšují cirkulaci.

Některé krémy proti celulitidě se prodávají s polyethylenovými nebo gumovými rukavicemi, jejichž použití pomáhá zvýšit krevní oběh.

Připravte si krém proti celulitidě sami

Je známo, že aromaterapie je účinným prostředkem boje proti celulitidě. K dispozici jsou hotové olejové směsi, ale můžete si vyrobit vlastní. Přidejte několik kapek rozmarýnu a fenyklového oleje do 15 ml /1 lžíce olejové báze, jako je mandlový olej. Tuto směs pečlivě rozetřete do správných oblastí a snažte se to denně provádět.

Anticelulitidní dieta

Chcete-li očistit tělo, musíte jíst zdravé potraviny s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem potravin.vlákno, to znamená spoustu čerstvého ovoce a zeleniny.

Pokud potřebujete zhubnout, můžete to provést podle těchto pravidel:

 • Denně jíst nejméně 5 porcí čerstvého ovoce a zeleniny.
 • Snižte množství tuku v potravinách. Například, je lepší vařit jídlo na grilu než smažit, a měli byste také odříznout veškerý viditelný tuk z masa. Podívejte se na nízkotučné odrůdy potravin, které obvykle kupujete. Voda čistí tělo a odstraňuje toxiny z buněk v těle, takže denně vypijte alespoň 2 litry čisté vody.
 • Silný čaj a kávu vyměňte za bylinný čaj a kávu bez kofeinu. Pijte čisté šťávy, ne sycené nápoje.
 • Pokud je to možné, vyhněte se alkoholu, protože to nepříznivě ovlivňuje játra - hlavní orgán, který detoxikuje tělo.
 • Mezi jídly nejezte sladkosti. Je lepší jíst ovoce nebo zeleninu.

Cvičení v boji proti celulitidě

\ t

Cvičení pro boj s celulitidou zvýší pomalý oběh krve a lymfy a pomůže zbavit tělo toxinů způsobujících celulitidu. Pravidelně aerobik na 20-40 minut 3-5 krát týdně, a také vybrat jednu z následujících činností: brisk chůze, plavání, cyklistika, tenis, badminton, aerobik třídy nebo běh.

Můžete provádět tato cvičení pro zlepšení krevního oběhu, posílení nohou a zlepšení jejich tvaru, jakož i porážky celulitidy s každodenním výkonem:

Cvičení pro vnitřní stehna. Lež na podlaze na boku apodepřete hlavu svou rukou. Ohněte nohu a položte se na podlahu před vámi. Odtrhněte dolní nohu z podlahy až na doraz a pomalu ji spusťte dolů. Proveďte 10 krát, pak se otočte na druhou stranu a pokračujte druhou nohou.

Cvičení pro boky. Postavte se o zeď s rukou na židli. Kolena by měla být mírně ohnutá a ramena uvolněná. Pomalu zvedněte pravou nohu na stranu tak, aby tělo a zvednutá noha byly otočeny dopředu. Pomalu spusťte nohu a opakujte pohyb 10krát. Otočte se a opakujte cvičení s druhou nohou.

Cvičení pro vnější části stehen. Lehněte si na bok a svou rukou podepřete hlavu. Ohněte dolní nohu a lehce zatlačte boky dopředu. Druhou ruku položte na podlahu před vámi, abyste dosáhli rovnováhy. Pomalu zvedněte horní nohu a pak ji spusťte dolů. Proveďte 6 krát. Otočte se a opakujte.

Cvičení pro hýždě. Lehněte si na žaludek, položte si ruce na sebe a pokud chcete, položte na ně bradu. Odtrhněte jednu nohu asi 13 cm od podlahy a počítejte do 10. Snižte nohu na podlahu. Proveďte 15-20 krát každou nohu.